Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik CSAK este tudnak főzni...

Akik CSAK este tudnak főzni másnapra, nektek ugye korán fekszik a gyerkőc? És hánykor?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy az ételt le kell hűteni, mielőtt hűtőbe teszitek...

Ilyenkor ti is csak tényleg egyszerű ételeket készítetek?


2014. dec. 20. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
15 hónapos a fiunk, este 8-kor fektetjük le. Én fél 5-kor érek haza a munkából, férjem van gyeden, de a főzés az én asztalom maradt. Általában miután hazérek neki állok főzni. Nem tudom, hogy kinek mi az egyszerű étel, általában főzeléket csinálok, vagy tésztát, esetleg valami tepsis húst párolt zöldéséggel, rizzsel, tartalmasabb levest (pl.: gulyás), néha palacsintát, császármorzsát. Tény, hogy nem kezdek el ilyenkor dagasztani, panírozni húsokat stb. Nem főzök minden nap, és ha olyat főzök, akkor a férjem előkészül, például minden meghámoz, feldarabol a gulyáshoz stb.
2014. dec. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokszor csak akkor tudok főzni, mikor lefeküdtek 9 körül. Majdnem mindig egyszerű ételt főzök, kivéve hétvégén mikor fél délelőtt tudok vele foglalkozni. Mikor este főzök, nem hűtöm le, reggel 6-ra, mikor kelek, lehűl, addig nem lesz semmi baja, akkor teszem a hűtőbe.
2014. dec. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, valami rakottat a sütőben, vagy tészta, főzelék, ilyesmik. De azt akkor szoktam, amikor hazaérek, így estére bőven lehűl, mire a hűtőbe kell tenni. Nem csinálok olyat, amit őrizni kell a tűzhelyen, nincs időm rá. Ezeket gyerek mellett is el tudom készíteni. (A vasalás marad alvásidőre inkább.)
2014. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4,5 éves a kislányom és 9-fél 10 körül alszik el. Fél 5 körül hazaérek és akkor kezdek főzni, 2 napra főzök. Egyszerű ételeket csinálok. Pl.főzeléket pörkölttel vagy egybe fasírttal, sült csirkecombot krumplival, pásztortarhonyát, tésztákat. Fél 7-7 körül kész van és 10-ig kihűl.
2014. dec. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Őszi-téli időszakban ki szoktuk tenni az erkélyre, ha valami nem hűlt ki, mielőtt lefekszünk. Az tökéletesen helyettesíti a hűtőt.

Nyáron már nehezebb, akkor nem olyat főzünk, ami tejfölös és nem bír ki egy éjszakát hűtés nélkül.

2014. dec. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindig este főzök. 3 éves a fiam, de előtte is így csináltam. Nekem mondjuk annyiban segít a férjem,hogy amíg főzök nagyrészt ő van a gyerekkel.

Mindig úgy időzítem,hogy fürdésre kész legyen. Aztán, amíg fürdik, vacsorázunk stb. addig kihűl és elpakolom. De ha nem, akkor később. Van,hogy este 11-kor pakolom el.

2014. dec. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Igen én is csak egyszerű ételeket készítek amit nem kell ellenőrizgetni meg sokat pepecselni vele. Késő ősszel, télen ki tudom rakni a párkányra hűlni, nyáron pedig meg szoktam engedni az egyik csapot vízzel és teszek bele jég akkukat is. Így elég gyorsan lehűl és mehet is be a hűtőbe, éjszakára soha nem hagyok kint semmit.
2014. dec. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!