Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 26 hónapos kisfiatok mit tud már?

26 hónapos kisfiatok mit tud már?

Figyelt kérdés

Az enyém még nem szobatiszta, most kezdett el beszélni és a hasonló korabeliekhez szerintem le van maradva. Lehet azért mert másfél évesen bölcsis lett mert dolgoznom kellett?

Segitsetek, a tietek is le van maradva? Vagy csak én agódok?


2010. febr. 1. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát az enyémnél tuti nincs jobban lemaradva..:(27 hós.

Én most pont azért adom közösségbe, hogy a többiek és a más környezet hátha fejlesztené egy kicsit.

Nem beszél egyáltalán, nem eszik normális ételt, pohárból se iszik csak cumisüvegből és a szobatisztaságról fényévekre vagyunk kb..

Pedig elvileg egészséges, és érteni érti amiket mondunk, de egyszerüen nem hajlandó csomó dolgot megcsinálni.

Valahogy én rossz hatással vagyok rá, mert apjától (akit elég ritkán lát sajnos) pl.elfogadja poharat és akkor bezzeg tud inni, nekem meg képes egész nap egy kortyot se fogyasztani ha csak pohárból itatnám.

Elvileg semmi baja, mozgásfejlődése tökéletes (fut,szalad,motorozik,kisbiciklivel megy,páros lábbal ugrik,megáll féllábon,egyedül mászik csúszdára és csúszik le,lépcsőzik fel le váltott lábbal tök egyedül,bukfencezik stb.) mintha egy artistát nevelnék komolyan. De a többi dologban való elmaradottsága borzasztóan aggaszt.

Főleg mikor látom más nála sokkal kisebb gyerekekkel, akik sokkal ügyesebbek nála ezekben a mindennapi dolgokban.

2010. febr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen még éppen abban a korban van, hogy a szobatisztaságot megtanulja. Ma már 2 éves kor előtt nem is "szabad" a szobatisztaságra szoktatást elkezdeni - ezt ajánlják az orvosok, védőnők. Szóval még időben vagytok.

A beszéd viszont megint egy olyan dolog, ami sok gyereknél csak 3 éves korra fejlődik ki, és akkor egyszerre elkezdenek folyamatosan mindent mondani. Én sok ilyen embert (gyereket és azóta felnőttet is) ismerek, egyiknek sem lett semmi következménye, hogy későn beszélt. Szóval 3 éves korig még az is belefér.

2010. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem gond. Ilyenkor van a legnagyobb külömbség a gyerekek "tudása" között. 3 éves korára mindegyik szinte ugyanolyan szinten lesz.
2010. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!