Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kezdjük az ovit rögtön, ha...

Kezdjük az ovit rögtön, ha betölti a 3 évet vagy maradjon még a bölcsiben szeptemberig?

Figyelt kérdés
Kisfiam december 29-én tölti be a 3. évet. Januártól kezdhetnénk az ovit, de azt mondták a bölcsiben, ha marad hely, még jövő szeptemberig maradhat náluk a fiam. Mit tegyek? Az oviban nyilván többet fejlődne, viszont a bölcsit is nehezen szoktuk meg, viszont most már nagyon szereti. Mi a véleményetek?
2010. jan. 29. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Én átvinném.

Át is vittem. Oviba. Akik hagyták a gyereket bölcsiben, mindenki megbánta, mert ott már túl nagy a gyerek, nem fejlődik, míg aki oviba ment, az a legkisebb lett ott és fejlődött folyamatosan.

2010. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is. Köszönöm a véleményed.
2010. jan. 29. 09:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha megvan a helye az oviban, akkor vidd át. Biztos fog neki tetszeni, sokkal több élmény, izgalom éri. Ott már jobban foglalkoznak a gyerekekkel, Legalább is nálunk: kézimunkáznak, farsangoznak, bábszínházat csinálnak, társasoznak, stb, stb. A bölcsiben, meg örülnek, ha a kisebbeket ellátják.
2010. jan. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan oviba megy, ahol korcsoportos csoportok működnek, és nem vegyes csoportok, akkor nem vinném át, mégpedig azért, mert az évveszteség miatt, valahol rá kell húznia még egy évet. (érthető ahogy fogalmaztam, remélem) Ha viszont "elszalajtja" a bölcsiben ezt az egy évet, akkor az oviban nem lesz később gond, hogy mondjuk másik csoportot kell megszoknia vagy kiscsoportban, vagy nagycsoportban. Ha vegyes életkorú csoportba kerül, ott ugye nincs ilyen gond, mert nem három, hanem négy évig jár odda.

Az én lányom is decemberi, én hagytam a bölcsibe, és így nem keleett csoportot váltania az oviban.

2010. jan. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha felvették, és vele egykorú gyerekekkel lesz egy csoportba, akkor mindenképpen menjen oviba.

Mi is így csináltuk, az én lányom is decemberi.

2010. febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2010. febr. 1. 15:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!