Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rácsos ágyból kiságyba szoktat...

Rácsos ágyból kiságyba szoktatás. Kinek hogy ment?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom,lassan esedékes lenne levenni a rácsot.Nálatok hogy ment?Elég jó alvó a lányom,csak egyedül alszik el.Megvan a kis esti rituálénk,aztán betesszük az ágyba,és ha nem is alszik el rögtön akkor is még énekelget,el van a kiságyba,majd elalszik.Attól félek,ha lekerül a rács vége ennek. Mert nem tudom elképzelni,hogy bent fog maradni a kiságyba...
2010. jan. 27. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi is most vettük le teljesen a rácsokat.A lánoym most szombaton lesz 2 éves.

Annyi nekem nem alszik el egyedül,mert ki is jönne azonnal.Èn vele vagyok amíg el nem alszik.Délben is....

2010. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na hát én pont ettől félek! :) De nálunk még az is a gond,hogy van egy 7hónapos lányom is,tehát nem tehetem meg hogy lefekszem a nagyobbikkal... Ráadásul nem is hiszem hogy úgy elaludna,ha ott vagyok mellette.Már próbálkoztam egyszer kétszer,ha nem akart aludni,hogy befektettem mellém,vagy én mentem be hozzá,de akkor csak jobban bepörgött tőle...
2010. jan. 27. 14:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi először kivettünk két pálcát a rácsból hogy kijön-e.Mikor megbizonyosotunk róla hogy nem jön ki,akkor lecseréltük a z ágyat.

Bár azt hozzáteszem,hogy éjjel álmában kijött a rácsosból,(alvajáró)a gyerekágyból meg kiborult,mert elfelejtette hogy nincs rács és abba akart kapaszkodni,de mindkét alkalommal aludt.

2010. jan. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nikcsi ***** válasza:
Mi ugy 3 hete vettunk gyerekagyat a 15 honapos fiamnak, mert 3 heten belul erkezik a kisteso, nem akartam meg egy babaagyat feleslegesen. Direkt alacsonyat valasztottunk, de a mai napig egy felbehajtott paplan van elotte biztos ami biztos. :) En csak kovettem a szokasos rutint, furdes, vacsi, szeretgetes, alvas. Elso ejjel nem volt semmi gond, ott maradt, aztan a masodikon verszemet kapott, kb. 20x pakoltam vissza. :) Szerintem az a titka hogy mikor visszafektetem nem idozom, nem babusgatok, csak ha nagyon sir. Szo nelkul csak felemelem, gyorsan megolelem es szepen visszateszem, nem fekszem melle mert akkor azt szokja meg es kesobb ha mar meglesz a baba ez nem kivitelezheto. Sok turelem kell, de megeri, mert ugyesen megszokjak. Ez tartott par napig, meg ejjel is, de ugy 2 hete semmi. :) Leteszem, picit forgolodik es alszik is. Neha meg felriad, akkor bemegyek, megsimogatom, megpuszilom es visszaalszik. Eddig 2x fordult le az agyrol almaban, de aludt tovabb mintha semmi se tortent volna. :)
2010. jan. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)

Hát már előre félek... Remélem hamar megszokjuk majd mi is.

2010. jan. 28. 14:04
 6/10 anonim ***** válasza:

szia

novemberben szoktattuk át rácsoságyból a 2 éves fiunkat, mert hamarosan itt a tesó, és nem akartuk megfosztani az utolsó pillanatban a saját ágyától

nem volt gond elalvásnál, viszont, azóta hetente legalább 3szor átjön közénk a hálóba, próbáltuk visszavinni, de mindig keserves sírásba tört ki

most az van, ha a saját ágyában ébred nagyon-nagyon megdicsérjük, és körbetáncoljuk a nagy és ügyes fiút

2010. jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki , megtudod. Lányom maga kérte át magát 15 hósan, semmi gond nem volt vele (leesésgátlója van)
2010. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van valami konkrét oka, amiért át akarod szoktatni? HA nincs, akkor szerintem ne erőltesd. Az én lányom 3 éves lesz februárban, és még rácsosban alszik. Nyár óta bent van a gyerekheverő is a szobájában, de még nem akar azon aludni. MAjd eljön az ideje, nem sürgetem. Szerintem semmi hátránya nincs abból, ha rácsos ágyban alszik.

Én szinte minden téren kivárom, míg megérik az agya, értelme arra a bizonyos dologra (pl. egyedül elalvás, szobatisztaság, pohárból ivás stb.). Eddig bejött!!

2010. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Abszolút egyetértek az utolsóval!!Végre valaki aki nem sürgeti a dolgokat.Természetesen akinél jön a tesó az más.
2010. jan. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt hagy kérdezzem már meg, hogy egy 15 hónapos gyerek hogy kért meg titeket hogy szedjétek le a rácsot az ágyról?

Nem tudom elképzelni..

2010. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!