Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az, hogy 3,5 éves...

Miért van az, hogy 3,5 éves fiam nem ért vagy nem akar érteni?

Figyelt kérdés

pl.ha rajzolni,kirakózni,színeket tanítani stb szeretnénk vele.

ha rajzolnánk akkor az a válasza,hogy nem tud,rajzoljak én.ő nem is rajzol,max huz egy két vonalat és kész.kirakózni is ugyan ez van,hogy neki ez nem megy,csináljam én.színekről mikor beszélünk,akkor meg csak néz rám mint aki nem érti.pl ma is,sokszor elmondjuk neki,hogy ez a kocka kék ez meg piros.megkérdeztük melyik a kék és a pirosra mondta azt,hogy az kék....én nem értem.nem akarja tudni vagy nem tudja?amikor kérem,hogy hozza ide a kék kockát azt oda adja,de kimondani nem akarja,olyanko van,hogy vissza kérdezek milyen kockát hozott ide,milyen annak a szine és már teljesen más szin mond rá.és ez csak egyik példa volt a sok közül ami nem megy neki,vagy nem akarja...nem tudom!régóta próbálkozunk,de semmi.sokszor csak néz ránk mint aki nem ért minket.mi lehet a baj?nem tudok vele leülni semmit sem csinálni,mert ha énekelnénk vagy olvasnánk nekik,akkor elkezd "hisztizni",hogy hagyjuk már abba,őt nem érdekli és ugyan ez van a rajzolással,a végén szét tépi,mert neki nem tetszik.nem értem :(.csak rombol,szét pakol,semmi más nem érdekli.amikor épit is vmit akkor is teljesen mást mond rá mint ami.épít egy falat vagy vmit és azt mondja rá ablak stb.

ha ő nem engedi,akkor hogy tanítsam meg olyanokra amiket tudnia kellene?mit lehet vele csinálni?


2010. jan. 27. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem forduljatok szakemberhez, mert biztos tudnak olyan tippeket, tanácsokat adni, ami beválik. Próbaképp vidd el valamilyen foglalkozásra, ahol kiderül, hogy mással is ezt csinálja vagy csak titeket "tisztel" meg evvel. Oviba jár? Mit mondanak erről?
2010. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard tanítani.Ne az legyen a játék,h tessék ez a kék,ez a piros,na melyik a piros?Inkább játékosan,pl pakolásnál tegye külön dobozba kék játékokat,külön a pirosakat.

A kirakózás sok gyereket nem érdekel,próbáld vmi nagyon egyszerűvel először,mert talán frusztrálja,h nem érti,nem látja át.Ha rájön a technikájára akkor ügyesen fog neki menni.

Rajzolás...a fiaim utálták.Semmit nem voltak hajlandók rajzolni,a nagyobbik 5 évesen kezdte,6 évesen városi rajzversenyt nyert.A kicsi ezen úgy felbuzdult,h ő is nekilátott,már a korosztálya szintjén rajzol,ügyesen.De úgy képzeld el,h 5 évesen kezdték a pálcikaemberkéket.:))

Az meg,h te másnak látod amit épít,nem baj.Fantázia.A gyerek használja a képzeletét,és mivel ablakot nem tud építeni,épít vmi hasonlót,és "belelátja" az ablakot.Nincs ezzel semmi baj.

Az ikerlányaim is 3,5 évesek.Az egyik szeret kirakózni,a másikat nem érdekli.Az egyik még krumplikat rajzol, a másik már egész felismerhető dolgokat.:))és ők is építenek legóból,hozzák oda a kis kupacokat,h ez nyuszi,ez meg delfin.:))

Ne akard görcsösen tanítani,lehet egyszerűen beleunt,játékosan próbáld.

De mindattól függetlenül amit leírtam,ha nagyon aggódsz, esetleg a nevelési tanácsadóban tudnak ötleteket adni.

2010. jan. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem úgy mondom neki,hogy ez kék ez meg piros és tessék akkor melyik stb,csak nem akartam tul hoszan leirni,így is elég hosszura sikerült,bocsi,én fogalmaztam elöbb roszul!

egyébként meg nem hogy szín szerint rakná össze a játékait,sehogy sem rakja össze,pedig segítek is neki és ezt már próbáltam én is.nagyon ritka ha hajlandó összepakolni.

2010. jan. 27. 13:18
 4/5 A kérdező kommentje:
ja,egyébként köszi az eddigi válaszokat! :)
2010. jan. 27. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem írtad,hogy szokott-e gyerekek között lenni és ott hogy viselkedik.

Az én kisfiamnak hiába mutattam,hogy kell autókázni nem érdekelte,de amikor egy tőle idősebb gyerektől látta ,akkor örömmel utánozta.

A lényeg,hogy ő szívesebben tanult más gyerekektől.

Azt azért hozzáteszem,hogy ekkor másfél éves volt.

2010. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!