Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kell ill. nem kell tudnia...

Mit kell ill. nem kell tudnia egy 3,5 éves kisfiunak? Mik azok a dolgok amit ennyi idősen érteniük kell és mi az amit nem?

Figyelt kérdés

még egyenlőre nem jár óvodába...nem az édesapja neveli.

Nem tudom pontosan mit kellene és mit nem kellene tudnia/értenie ennyi idősen és nincs is kit kérdezzek ezért ide írtam?!

milyennek kéne lennie egy 3,5éves kisfiunak?


2010. jan. 26. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy 3.5 éves gyerek már rendesen beszél!Sejpítés, belefér!

Számokat ismer, általában 10ig eltudja mondani a számokat, ha keverve is, de megy!Nagyobb puzzlekat, ami nem sok darabos, azt kirakja!Karikát rajzol, önállóan rövid történetet tud mondani!Pl meséli mi volt a tv-ben, mesében!tudja az előre hátra jelentését, és a lent fent-et!

Ha eszembe jut még valami majd leírom!

2010. jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

na igen.még csak 1 válasz és több minden van ami nálunk nem stimmel hiába próbálkozunk!mi lesz ha többen is írtok :S

addig oké,hogy tud rendesen beszélni,egyedül az r betű nem megy,a helyett j-t mond!

számok...mond számokat,de hogy megpróbáljon számolni!!!off,az istenért sem.ha visszakérdezek inkább csak bámul rám,de válaszolni nuku.ugyan így egyéb bármilyen kérdésre.ma pl megkérdeztem mitől vizes az alsónaci...erre csak néz rám mint aki nem érti mit mondok egyébként értelmes tud lenni,de csak amikor ő akarja.játszani alig lehet vele.az öccse nevet a csikizős és egyéb játékokon.ő majdnem szó szerint "visít" és sír! :(

kirakó!vettünk,van több is,de nem játszik velük.vagy velem rakatja össze,vagy kiabál,hogy neki nem megy,szét dobálja....legtöbbször a vége sírás.

rajzolni nem akar,a karika az azért megy,bár teljesen mást mond rá néha.


remélem lesz még válasz.egyébként ami nem megy még neki,azt hogy taníthatnám meg neki?főleg így,hogy semmit nem enged,nem akar!

2010. jan. 26. 17:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 éves és nagyjából tudja amiket leirt az első válaszoló. Rajzolni tud, embereket is, de a fiuknál a rajzfejlődés másképp alakul ki. Ha jol értem akkor te aggodsz, hogy esetleg valami gond lehet vele és azért nem csinálja azokat a dolgokat amiket mások már igen? A védőnő mit mond erre, nem volt nálatok 3 éves státusz vizsgálat? Általában ott felmérik azokat a dolokat amiket már tudniuk kell ennyi idősen és megnézik a hallást, látást, végigkérdeznek a szokásairól, mivel,játszik mennyit, hogyan stb. Nálatok nem volt ilyesmi?
2010. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

volt státusz vizsgálat,de annyiból állt,hogy megnézték egészségileg hogy van.kérdeztek is pár dolgot,de nem mondtak semmit,pedig van 1-2 dolog ami miatt tényleg aggódom.pl:nem érdeklik a mondókák,versek,mesék stb és azok sem amiket leirtam elöbb is.

leginkább törnizúzni szeret,amennyire tudom megfékezem,demár nem tudom hogyan,a kedvesség nem hat,ha felemelem a hangom az sem,megpróbáltuk a sarokba állítást,esetleg a fenekére vagy a kezére csaptunk,de ennyi.sajnos nem hat,akkor éppen elsirja magát,de utána nem törödik vele,folytatja a rombolást...nem értem miért nem olyan mint mások,pedig mindent megteszünk ami tőlünk telik.épp ezért kérdeztem,hogy más ennyi idős gyerek mit csinál,milyennek kéne lennie ennyi idősen?!

2010. jan. 26. 19:07
 5/11 anonim ***** válasza:

Csak úgy taníthatod, hogy leülsz vele, és játszotok!!Számokat is megtudod neki úgy hogy pl számolod a kisautókat, de úgy hogy ő is hallja!Nem kell kimondottan neki mondani.Többször ismételd a zsámokat!A színeket is lassan tudni kell!Legalábbis az alapszíneket!

Rajzolj neki feladatlapokat!Én szoktam csinálni a 4 éves lányomnak !Nem kell hozzá sok minden, csak egy csomag színes ceruza, és papír4

A lányom kedvence ennyi idősez az volt hogy:

A lap egyik felére egymás alá rajzoltam tárgyakat, a másik felére pedig a tárgyakhoz illő dolgokat, persze keverve!Neki össze kellett kötnie a párokat! Pl.kenyér-kés, kanál-villa,

A másik amit szeretett, rajzoltam színes kancsókat, és színes bögréket, és össze kellett kötnie a piros bögrét a piros kancsóval!Ugyan ilyen szín tanítót, pl ecseteket, és festékes vödröket!Amilyen az ecset, olyan vödörrel kellett összekötni!A puzzlekat is csak úgy fogja megtanulni ha odaülsz mellé!

2010. jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

oda is ülök,mindig együtt vagyunk.a dolgomat akkor csinálom amikor épp alszanak.

kifestőket vettünk,rajzoltam nekik,de a nagy akiről írtam,nem foglalkozik vele,hiába ülök ott.pár perc után ott hagy azzal,hogy nem érdekli,sajnos a ceruzáknak,filctollaknak stb-nek csak kitöri a hegyét,benyomja....mint már írtam,leülök vele,de pár perc mulva az van,hogy neki nem megy,fáj a keze stb.nem értem őt...bármit teszünk nem jó :( :S



egyébként normális,hogy folyton kérdezi,hogy mi ez stb,pedigmár vagy 5× válaszoltunk?ha százszor válaszolunk,akkor iskérdezi.eltelik pár perc és valami teljesen mást mondrá vagy megkérdezi újra,hogy mi az.pl:a sapkája.mi ez?mi ez...kb 10× és kb ennyiszer is mondom el neki.mire felöltözik,kell a sapka,kérdeztük hová tette amikor elkezdtünk öltözni,erre egy zoknit vesz fel,hogy az a sapkája.valami baj lehet vele?remélem nem!féltem őt,bármit megtennék,hogy megtanítsam mindenre amire kell,de miért nem engedi?miért viselkedik néha úgy mintha nem értené amit kérdezek stb?akinek még van ennyi idős gyereke vagy már tul vannak ezen,írjatok,milyennek kéne lennie meg ilyesmik amiket kérdeztem?!köszönöm és az eddigi válaszokat is.

2010. jan. 26. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem akarlak megijeszteni, de én megnézetném a kisfiamat szakemberrel. A gyerekorvosnak nem tűnt fel semmi? Próbálj meg vele beszélni első körben, amit itt leírtál mind mond el neki. Lehet hogy ez normális, de nekem novemberben múlt 3 éves a kislányom és tudja a színeket, nemcsak az alapszíneket, napokat, évszakokat egymás után. 29-ig tud számolni, a 30-at huszontíznek mondja, 20 darabos puzzlet kirak egyedül, a rajzolásban nem annyira ügyes, de fát, karikát , napocskát rajzol, verseket, mondókákat imádja, kívülről fújja, bugyit, zoknit, nadrágot egyedül felvesz, pulcsit, pólót nem, cipővel próbálkozik. Hirtelen ennyi! Ha kérdésed van írj nyugodtan!
2010. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, az egyik válaszoló vagyok és azért kérdeztem a státuszt mert az pont azért van, hogy kiszűrjék ha valami nincs rendben. Én sem szeretnélek megijeszteni, de én csecsemő és gyermekgondozó vagyok és bizony az ilyen esetekben ajánljuk a kivizsgálást. Sokmindent tudnék irni a dologról, de nem akarok találgatni.A leírtak alapján tényleg elég sokminden az amit ő másképp csinál mint kellene. Szerintem mindenképp beszélj a gyerekorvossal vagy a védőnővel, amelyikben jobban megbízol és ne hagyd magad elhajtani ha azt mondják, hogy majd megtanulja ha te igen is úgy érzed, hogy valami nincs rendben. Egy anya megérzi az ilyesmit és inkább derüljön ki, hogy minden rendben van vele minthogy baj legyen és későn legyen elkezdve a fejlesztése.
2010. jan. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha úgy gondolod, hogy valami nincs rendben, akkor kérj egy vizsgálatot a nevelési tanácsadóban, vagy a szakértői bizottságnál!

Amúgy, amit írtak a válaszolók, hogy mi mindent kell tudni egy 3,5 évesnek az túlzás!!!

Egy hat évesnek kell ezt tudnia!

Gyógypedagógus

2010. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A legtöbben azt irtuk le, hogy a saját gyerekünk aki hasonló koru mit tud, nem azt hogy mit kell tudnia.
2010. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!