Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Idegrendszeri éretlenség...

Idegrendszeri éretlenség vizsgálata?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hogy állapítják meg egy 3 éves gyerkőcnél, hogy idegrendszeri éretlenség áll fent? Nem beszél és lábujjhegyen jár. Kórházi bent fekvést nem igényel ugye? Milyen vizsgálatokra lehet számítani?

2014. okt. 20. 06:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nalunk nekem kellett kitaposni mindent, zart ajtok voltak elottem.

fejlodes neurologia, ful-orr-gegeszet (audiologian nekunk tul hallast allapitottak meg, hallasebreszto terapian tul vagyunk mar stb...)

Most 4es fel eves es ugy beszel a Fiam mint egy 2 eves...

A beszedvizsgalo kozpontba is en tapostam ki a vizsgalatot, mert az ovink nem segitett!

Most torvenyileg vannak ra kotelezve, hogy heti haromszor 1 oraban logopedust biztositsanak es erdemben foglalkozzon vele (tobbek kozt intelligencia tesztet is csinaltak a kozpontba 127 az iq-ja ami ebben a korban 100 korul van, 110tol mar magasnak szamit, tehat nem az a baj, hogy butacska, csak az hogy mindenki lepattintott, hogy para-mami vagyok)...

Mi vallaltuk az itthoni tornaztatasat (tsmt- beszedindito torna) mert az is kotelezo!


Ha ugy latod, hogy az orvos teved vagy leraz, ne hagyd magad! Ugy jarsz mint mi! 2es fel volt mikor eloszor vittem dokihoz, hogy csak mutogat es hangot se ad ki!

Most meg szegenykem ugy jott haza az ovibol,hogy azt mondta egy kislany neki, hogy nem is tud beszelni...

en ertem Ot, de masnak teljes katyvasz amit mond!

2014. okt. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Marmint az ovink van kotelezve a logopedus biztositasara! :)
2014. okt. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyermekneurológus tud neked beutalót adni EEG vizsgálatra, legalábbis nálunk így van. Én magán neurológushoz mentem, mert ami SZTK-ban megy, az valami förtelem. Ovi nálunk sem sokat segít. Fiam 4,5 éves.

Az én fiam heti egyszer megy logopédiára, de csak azért vette be a logopédus, mert a nev. tan. adott hozzá papírt.

Egy nev. tant. mindenképp javaslok neked is.

Fül-orr-gégészeten nálunk is minden rendben, hallás rendben. Holnap megyünk mi EEG-re, 3 hét várakozás után. Minél hamarabb indítsd el a folyamatot, mert elég sokat kell várni a vizsgálatokra, legalábbis nálunk.

2014. okt. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!