Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek borzasztó anya az...

Szerintetek borzasztó anya az ilyen?

Figyelt kérdés
Magamról beszélek. A kislányom belépett a dackorszakba... már egy ideje (3 éves). Szerencsére a nagyon problémás dolgokat úgy érzem sikerült kijavítani, de maradt egy, amit nem tudok megoldani. Este és délután a lefekvésnél az öltözködés(csak az öltözködés) egy kínlódás. Ő röhigcsél, tekereg, rohangál, ugrándozik, így eltart egy darabig. Az esetek nagy részében viszonylag jól tűröm, de néha kiborulok és lekiabálom. Tudom, hogy nem segít, de néha teli van a bugyrom azzal, hogy elmagyarázzam ez nem szép dolog. No meg ez tök hatástalan is. A kiabálás sem segít tudom, de erre az egyre nem találtam megoldást. Ilyenkor úgy érzem én vagyok a világ legrosszabb anyukája, hogy nem tudom megoldani ezt a dolgot és kiborulok. Ti is kiborultok néha a dolgaikon, vagy csak én vagyok ilyen?
2010. jan. 22. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is! Én fiam 23 hós, de néha kiakaszt. Ő meg aludni nem tud... Se du, se este, sőt, éjjel is még mindig ébred. Néha én is kiabálok vele, aztán meg lelkiismeret-furdalásom van :( Sok mindent nem tudsz tenni, készítsd ki a ruháit, hogy gyorsabban végezzetek, és próbáld lekötni pl. mókás arcokat vágva, vagy adj valamit a kezébe. A gyerekek nem szeretnek öltözni, az enyém is végig izgi-mozgi az egészet, és még vinnyog is, hogy "nemgyó" :). Sok kitartást, majd kinövi ezt a korszakát.
2010. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem mindenki kiborul néha. Azért gondolj bele, hogy a nap 24 órájában 100%-os teljesítményt nyújtani nem kis feladat. Pedig az anyukák ezt csinálják. Onnantól kezdve, hogy megszületik a baba, kezdődik a műszak és hű de sokára lesz vége. :) Szóval ne aggódj, néha mindenkinek kivágódik a biztosíték. De ettől ugyanúgy szeretjük a gyerekeinket, csak hát mi is emberek vagyunk. Szerintem nem vagy rossz anya. Ha az lennél, nem rágódnál ezen a kérdésen, csak kiabálnál egész nap és késsz. NA de a néha...

Fel a fejjel! Egyszer a dackorszak is véget ér! Addig kitartás és ne add fel.

2010. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi nektek. Már gondolkodtam azon is, hogy talán magne B6-ot kéne szednem, hátha akkor nem borulnék ki. De így terhesen, nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet lenne. Lehet, hogy ezért vagyok néha idegesebb. Nem tudom.

Ma szegénykém kapott egy kicsit délutáninál is és estinél is. Rossz nap van. (Ez azért nem túl gyakori)

Ha van ötletetek a megoldásra, akkor szívesen fogadom. A muris arcvágás ebben a korban nem jön be. Legalábbis nála nem. De köszönöm.

2010. jan. 22. 21:14
 4/16 A kérdező kommentje:
Mármint egy kis kiabálást kapott nem pofont.
2010. jan. 22. 21:16
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó,hogy csak egy dolgot nem tudsz megoldani,nekem fiam van,elég izgága,mi fürdés után kb fél óráig öltözünk,engem nem akaszt ki,de amúgy más miatt már én is kiabáltam,szerintem ez tök normális,nem ütöm meg,de azért érezze,hogy anya mérges.Jobb,mintha elfolytanám az érzelmeket,mert nagykorára mehetne a pszihiátriára...
2010. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ugyan még csak 17 hós, de már most egy rémálom az öltözködés. Fürdés után próbálom úgy időzíteni, hogy reklám menjen a tv-ben, mert arra mindig rácuppan, és akkor gyorsan felöltöztetem. Bajban akkor vagyunk, amikor menni kell valahová gyalog, mert ugye most jól fel kell öltözni a hideg miatt. És hát bizony én is bírom egy darabig, de sajnos néha szakad a cérna és emelkedik a hang. utána úgy szégyellem magam. Már alig várom a tavaszt-nyarat:) sajnos ezzel ugyan nem segítettem, de együttérzek veled:)
2010. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, mindenkivel előfordul, hogy elveszti a türelmét. Nekem nemsokára 2 éves lesz a fiam, de ne tudd meg, miket csinál. (:-() Szóval sokszor elszakad a cérna nálam, és kiabálok. Utána eltelik kis idő, hozzámbújik, megöleljük egymást, és el van felejtve a konfliktus. Viszont sajnos nem mindenki tudja ezt átérezni, akinek egy kisangyal a gyereke, az nyilván nem jön ki ennyire a sodrából.
2010. jan. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%
Azt mondjak hogy nincs rossz gyerek,a szulo rontja el a dolgot,egy harom evesre nem szabad kiabalni meg akkor se ha kiborulsz idegileg.Fogd vissza magad,harapd meg a nyelved.
2010. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy látszik az öltöztetés nem csak nálunk nagy gond.


Az utolsónak: Tisztában vagyok vele, hogy valamit én rontok el. Általában rá is szoktam jönni, de most erre nem találom a megoldást. Csak a lefekvések elött nem megy az öltöztetés. A türelmet még mindíg tanulom, de egész sokat fejlődtem 3 év alatt.


A mesenézést kipróbálom. Általában fürdés elött szoktunk, de most berakom utánra, hátha.


Mégegyszer mindent köszönök.

Mindenkinek sok türelmet, és vigyázzatok magatokra. :)

2010. jan. 23. 07:26
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, minden családba ez megy!
2010. jan. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!