Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elállnak a kislányom fülei....

Elállnak a kislányom fülei. Műtessem meg?

Figyelt kérdés

18 hónapos tündéri kislány,de a fülei nagyon elállnak.(genetika-dédi füle)Félek ha oviba kerül,bántani fogják a többiek.Műtessek vagy ne?Ha igen ti mikor tennétek?

Olyan pici még egy műtéthez,és félek befolyásolná a füle növekedését.


2010. jan. 21. 16:02
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem még várj ezzel a műtéttel. még nagyon kicsi sokat fog változni!:):)
2010. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Én azt tanácsolom, hogy most még semmiképp se. Nekem is kiskoromban elálló füleim voltak, de mivel hosszúra volt nőve a hajam, ezért nem vették észre se az oviban, se az iskolában. Hagyd megnőni a kislány haját, és csinálj neki előnyös frizurát! Idővel még alakulhat is, én most 21 éves vagyok, és már egyáltalán nem elállóak a füleim, kamaszkoromban mondhatni "hozzánőttem a füleimhez. :)

Ne érzékeltesd, ne hívd fel a figyelmét a füleire, sőt ha lehet ezt ne említsd neki! Ha kamaszkorában sem múlik el, és a lányodat zavarni fogja, akkor kell elgondolkozni a műtéten. Most még túl korai, és lehet, hogy ő és a társai egyáltalán nem is fognak olyan nagy ügyet csinálni belőle. :)

2010. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem serdülőkorig nem műtenek, mert addig változik/nő az ember, igy a fül is. A férjemnek is elálló fülei voltak gyerekkorában, most meg egyáltalán nem elállóak. A kislányunk 16 hónapos, neki is eláll a füle, de én bizom benne, hogy később alakul.

Szoktam mondani a férejmnek, h benőtte a feje a fülét, és bízunk benne, h a kislányunknál is ez lesz :)

2010. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is eláll a füle, de ez még nem jutott eszembe...

Amúgy sem műtik meg 16 éves kor alatt.

2010. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legkorábban 5-6 éves korban műtik meg, hogy mire iskolába megy, ne legyen gondja emiatt. De leginkább akkor indokolt a műtét, ha már ő is akarja!
2014. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egyik unokahugomnak elall a fule, raadasul csak az egyik, szoval nem is szimmetrikus, igy meg feltunobb. A sogornom is csak annyit "csinalt", hogy hagyta megnoni a hajat (bubiig kb, szoval nem kell ehhez fenekig ero haj) es tok jo frizurakat tud csinalni, komolyan abszolut eszre sem venni. Haja is tok keves volt egyebkent es vekony, igy sokszor jart telen sapiban, nyaron kalapban/kendoben, amg meg nem nott, erosodott, gyonyoru szep kislany! Soha nem ereztette vele, hogy a fuleit takarja igy el, tenyleg figyelni kell arra, hogy megha teged zavar is kisse, ebbol a lanyod ne vegyen eszre semmit.

Mar 4 eves a kiscsaj es komolyan fel sem tunik senkinek, tenyleg alakul is meg!

2014. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!