Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez problémát jelent? Mit...

Ez problémát jelent? Mit tehetnék még, hogy benőjön a kutacsa?

Figyelt kérdés
Kislányom 28-án lesz 17 hónapos és még mindig van kb. 1X1 cm-es kutacsa. adom neki a D-vitamint, napi 2 cseppet. Kap tejtermékeket is, szopikis még, szóval kálcium rendesen jut a szervezetébe. már előre félek, hogy a gyerekorvos mit fog szólni, mert már eddig is piszkált miatta. Egyébként születésekor elég nagy volt neki kb. 3x3-as, és még a hátsó kutacsa is megvolt, de az hamar benőtt.
2010. jan. 19. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez alkati kérdés, az én kisfiamnak is nagy volt a feje tetején születéskor. Két éves korára nőtt be! Senki nem jegyezte meg, hogy ez nem stimmel és szerintem sincs vele gond. Még ne aggódj.
2010. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a doktornéni állandóan megjegyzéseket tesz miatta. Tudja, hogy kapja a vitamint, mégis úgy érzem, hogy bizalmatlan..pedig már nm első baba. Én is tudom, ogy alkattól függ, mikor nő be, csak zavar a dokinő hozzáállása...
2010. jan. 19. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Lányom19 hós, de még mindig nagy neki. Mi is 2 csepp vigantolt eszünk.

A vigantolt tejbe tedd, és úgy add neki.

2010. jan. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy kapja, 2 csepp 1 kanálnyi anyatejbe :) Köszi Nektek! Remélem a dokinő se fog okoskodni,,,
2010. jan. 19. 20:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 21 hónapos és nálunk is ugyanez a helyzet. Nagyon nagy kutaccsal született, ultrahangozták is emiatt még a kórházban. De már akkor is mondta a szülészorvosunk, hogy nincs ezzel semmi gond, csak kicsit később fog benőni. A gyerekorvos is ugyanezt mondta, nincs gond, csak annyi, hogy 2-2,5 éves korára fog neki benőni. (Nálunk csak a védőnő "parázott", de szerintem csak azért mert más problémát nem látott :-))

Szóval ne aggódj, ez nagyrészt alkati kérdés, hogy mikor nő be a a kutacsa. Bármit tesz az ember, legfeljebb valamennyit gyorsul a folyamat, de nem fog hipp-hopp benőni. Viszont olyan 2-2,5 éves korára biztos, hogy benő. Add neki a D-vitamint, szoptasd, adj sok tejterméket, ennyi, amit tenni lehet. Én is ugyanezeket teszem. :-) Én már annak örülök, hogy most sokkal kisebb (kb. 1x1-es) a kutacsa, mint pár hónapja. Látszik a fejlődés, előbb-utóbb benő.

2010. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányom 17 hónapos lesz, és neki is nagy még a kutacsa. Szerencsére sem a védőnőnk, sem az orvosunk nem parázik rajta, inkább én, mert 13 hónapos korától nem szopik, és azóta semmilyen folyékony tejterméket nem fogad el.
2010. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A problémám igazán az orvossal van. Néhány hónapja ment nyugdíjba a doktor bácsink (már engem is hozzá hordtak) és az új orvos nem tudja, hogy mekkorával született. Eddig minden vizsgálatkor csóválta a fejét, amikor megnézte. Hiába mondom neki, hogy eleve nagy volt, nem nőhet be olyan gyorsan, mint ha csak pici lett volna.. Már nem is szívesen viszem hozzá, csak megméretem a védőnővel és jövünk is (a gyerekorvos kijár a védőnőkhöz, ott van tanácsadás). Már előre félek a 18 hónapos vizsgálattól...Na, majdcsak kibírom ha piszkál is :( Köszi a biztatást Nektek!!
2010. jan. 20. 14:20
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mikor lesz 17 hónapos a babád? Az enyém 28-án. :)
2010. jan. 20. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!