Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen meséket (olvasott)...

Milyen meséket (olvasott) szeret 4 éves gyereketek? Nem "ciki" ha mi most kaptunk rá a bogyó babócára? Amúgy miért mondják sokan, hogy bugyuta?

Figyelt kérdés

Igazából van egy 2 évesem is,és mindketten szeretik,TV-ben nem köti le őket,olvasva meg nagyon.Azért kérdeztem,hogy nem ciki-e mert ez általában a kisebb korosztály meséje,nem?

Amúgy szerintem pont hogy nem bugyuta, ma annyi idétlen mese van,ezek szerintem jók terjedelemben,tartalomban is.


2014. szept. 10. 13:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem azért nem jönnek be ezek a könyvek, mert egy teljesen idealizált világot teremtenek, de hétköznapi köntösbe bújtatja. A gyerekek mindig kedvesek és aranyosak, nem veszekednek, nem verekszenek, nem irígyek, nem féltékenyek. Anyu és apu mindig türelmes, kreatív, sosem fáradt, pl függönyt festeni egy esős napon, gyorsan lefotózni Gergőkét miután végigkente a fél lakást csokival, aztán gyorsan rittyenteni még egy lábasnyi csokikrémet, firkafalat csinálni, meg lepedőnyi rajzokat. Az ő gyerekeik csont nélkül veszik az iskola és óvoda kihívásait, nincs üvöltés hetekig, és anyába csimpaszkodó gyerkőc. És ettől a tündibündi szuperanyu-szupergyerkőc világtól, egy hétköznapi anyuka teljesen frusztrált lesz, főleg miután pl az én gyerekeim is kezdik követelni, hogy csináljunk firkafalat, mikor eddig eszükben nem volt a falra rajzolni, meg a hajógyári szigetre akarnak menni csúszdázni, és Szentendrére, meg a Balatonra hétvégén, és ez azért 350 km távolságból nem egyszerű. És nem mondjátok hogy a kirándulás a lényeg, mert ők azt akarják látni amit APG. Ráadásul miután az összes könyvet végigolvastuk már 100x, és kívülről is tudják, én úgy érzem hogy felgyújtom a könyvespolcot, és géppuskával lövöm szét Bartos Erikát, ha még egyszer ki kell mondanom hogy Apaanyaaanapetiésgergő

A bogyó egy fokkal jobb, de tényleg csak egy fokkal.

2014. szept. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!