Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a kislányommal?

Mit csináljak a kislányommal?

Figyelt kérdés
23 hónapos, 18 hónapos kora óta nappal szobatiszta. kb 1 hónapja viszont nem pisil, nem kakil a bilibe, hanem mindig oda, ahol éppen van (szőnyeg, ágy, stb..) Ha pelus van rajta akkor viszont leveszi magáról 1 pisi és kaki után is. Mit tegyek vele hogy újból rászokjon a bilire? És miért lett ilyen kis butuska?
2010. jan. 18. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Dicsérd meg, és tegyél oda egy kis papírt, hogy arra kakiljon.Múló hóbort lesz.Talán szeretné látni, mi történik..

Kérdezd meg, mi baj a bilivel? Nem szereti?

Menjetek el, válasszatok együtt egy szép színes, vagy állatos bilit, és vegyétek meg, ami tetszik neki!

Kérdezd meg, akar-e WC-be pisilni, mint a nagyok? S vehetsz ülőke-kisebbítőt, és fellépőkét akkor.

2010. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs még tapasztalatom. Az utolsó kérdésedre az merült fel bennem, hogy nem az lehet-e az oka, hogy a környezetében megfigyelt kutyákat, macskákat, hogy oda piszkítanak, ahol éppen vannak? Ha ilyet láttok, vagy ha kiderül, hogy ez is lehet az oka, elmagyaráznám, hogy az állatoknak ez a szokása, ők nem okosak vagy hasonló.

Azt olvastam, nem jó, ha görcösen akarjuk ée ezt látja, érzi rajtunk, főleg ha ez dacreakció valamire, ezért úgy gondolnék a helyedbe erre, mint egy tanulási folyamatra, hogy ez is elmúlik majd, ahogy minden gyerek egyszer szobatiszta lesz. Azt hiszem a Suttogó írja, hogy ne csináljunk nagy ügyet belőle, ha ilyesmit csinál, és majd abbahagyja (persze tudom, ez pont ez esetben nem egyszerű)...

2010. jan. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam az a módszer vált be,- bár a lányom a bugyiba csinálta - hogy kimosattam vele a bugyiját. Az első pár alkalommal élvezte a dolgot, de hamar ráunt, így megmondtam neki, ha a bilibe csinálja, nem kell kimosni a bugyit. Szerintem takaríttasd fel vele, talán bejön.
2010. jan. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!