Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogmosas, mikortol, hogyan...

Fogmosas, mikortol, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

kisfiam 17 honapos 6 foga van , szerintem mar lehetne kezdeni az anyosom szerint meg korai.

hogyan kezdjem mert nem akarom eroltetni de mar mindent eszik ugye ,es hat nem szeretnem ha rosszak lennenek a tejfogak, na meg hogy rossz elmeny legyen neki a fogmosas.


2010. jan. 16. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazság szerint, amikor kibújik az első fog, már ápolni kell. Eleinte (míg nincs egymás mellett 4) elég ha egy darab gézzel áttörölgeted. Mikor már van egymás mellett 4 fogacska, jöhet a fogkefe és a fogkrém. Lehet kapni ujjra húzható babafogkefét, amihez van egy fluormentes fogkrém is (xilitet tartalmaz, így nem fog a fluor lerakódni a pici szervezetében, ui. a fogkrémet még sokáig nem tudják kiköpni, lenyelik). Ez a Nenedent fogkrém (kapható a fogkefe nélkül is!) Tehát használhatod ezt vagy vannak kimondottan piciknek való fogkefék, pici fejjel, puha sörtével...Először te mosd meg a fogacskáit egy pici fogkrémmel, utána engedd, hogy ő is "fogat mosson"! Így még élvezni is fogja a fogmosást.
2010. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Most bújik az első két fog és mi már dörzsöljük babylove fogkefével, amin recék vannak, nagyon élvezi, mert masszíroz. Arra szoktam kenni neki dologélt, különben lenyalja. Játékosan csináljátok együtt, lehet közben bohóckodni. Anyós idejében még nem foglalkoztak ezzel ennyire, ez látszik az én férjem fogain is (pedig ezek már nem tejfogak :D
2010. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már az első fogak kibújásától el kell kezdeni a fogápolást!

Lehet kapni korosztályonként változó fogkeféket, és fogkrémeket.

Eleinte mindenképpen te mosd a fogát, hogy biztosan alapos legyen a tisztítás.

És fél évente őt is nyugodtan elviheted a fogorvoshoz, hogy ne legyen majd később ő a rettenetes mumus!

2010. jan. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már odaadtam neki a fogkefét mikor kijött az első fogacskája.

Én ugy szoktam,hogy együtt mossuk fogat. Ő pocsizik a kádban, és odaadom neki a fogkefét, és is mosom az enyémet,és mutatom,hogy dörzsöld. Akkor csinálgatja, utánna elkérem a kefét,hogy anya is egy kicsit. Akkor megtisztogatom 2*3*-i próbálkozásra. először nem akarta a szájába venni, de a vademecum krokis fogkrém bejött neki. Nagyon picit kell a kefére rakni,mert ugye megeszik. Napközbe is oda-oda adom a fogkefét, had dörzsölje csak

Másféléves baba anyukája

2010. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én eddig a nenedent baby szilikon fogkefével (és lenyelhető fogkrémmel) ápoltam a fogait, de mivel mindig nézi, amikor mi fogat mosunk, most vettem neki egy gyerekfogkefét, a fogkrém maradt a régi és először én sikálom neki, utána odaadom és Ő sikálja. Nem korai, már lehet nektek is! 20 hónapos a lányom 13 foga van.
2010. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!