Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogmosás után este már ne...

Fogmosás után este már ne kapjon tejcsit sem?

Figyelt kérdés
Két éves fiam az esti meséhez még 2 deci bébitápszert beszopogat. Este vacsora után fürdünk, és akkor fogmosás is van, bár még nem a legügyesebb, de próbál utánozni bennünket. De a meséhez még igényli elalváskor a tápszert vagy a gyümilevet. Fogmosás után már nem szabadna adni semmit?
2011. aug. 17. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg nem. Főleg nem gyümilevet, ami savas hatása miatt különösen romboló a fogakra.

Nálunk is úgy van egyébként, hogy fürdés közben mos fogat, majd közvetlenül elalvás előtt iszik tejitalt. Viszont közvetlenül utána leöblíti vízzel, és éjszaka is szokott inni egy kis vizet. Én emiatt még nem aggódom, aztán ahogy nagyobb lesz, és már pohárból fogja inni, akkor megissza, utána fogmosi, és irány az ágy.

2011. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
elvileg igen,de én már bevezettem,hogy nem a kádban mossuk meg a fogat hanem a tej után meseolvasás után,megyünk fogat mosni és aludni.Csak az abj történt hogy homeopátiás bogyót kezdett el szedni az előtt meg moshat fogat,igy egy darabig visszaállt a kádban mosás,de nagyon bevált az alvás előtti is.
2011. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ez alapvető dolog. Én sem fekszem le úgy aludni, hogy ne mosnék fogat, illetve hogy vizen kívül fogyasszak mást fogmosás után.

Mi 1 éves kortól rááltunk arra, hogy fogmosás után csak víz.

2011. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!