Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen fegyelmezesi modszereke...

Milyen fegyelmezesi modszereket hasznaljak 3 eves kislanyommal szemben?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz lett mar, nem nagyon tudom koraban tartani. Ti milyen modszerekkel fegyelmezitek a gyereketeket?
2010. jan. 16. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Írj speciális rosszaságokat, amit elkövet az a kis csintalan manó!
2010. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%

Az én fiam is 3 éves és még tart nála a dackorszak, ezért erősen feszegeti a határait. Már több mindent kipróbáltam.

Ami nem jött be >>

Az egyik tévécsatornán, volt egy dadusos műsor, ahol azt javasolták, hogy jelöljünk ki a lakásban jól látható helyen egy büntető pontot, vagy büntetőszéket, és ha a gyerek rosszalkodik, akkor állítsuk/ültessük oda annyi percre ahány éves (tehát a 3 évest 3 percre). Nálunk ez a büntetős dolog nem jött be.

Ami bejött >>

Mivel láttam, hogy az erélyes rendreutasítás a dac miatt csak még nagyobb ellenállást vált ki belőle és annál inkább csinálja a rosszaságot, máshogy közelítek hozzá. Inkább próbálom az ő szemszögéből nézni a dolgokat. Rájönni arra, éppen miért rosszalkodik. Pl. nem figyelek rá eléggé, és így akarja magára vonni a figyelmet? Így általában nagyobb sikerrel kezelem az adott helyzetet. Rájöttem, ha figyelmesen, kedvesen, de határozottan kérem - és nem dühvel, haraggal, amiért rosszalkodik-, hogy fejezze be, akkor sokkal hamarabb abbahagyja.

Ha valami olyasmit piszkál, amit neki nem szabadna pl. cd-lejátszó, és többszöri "szépen kérésre" sem hagyja abba, akkor odamegyek és elhozom onnan, de nem dühösen, csak némán, szó nélkül és megpróbálom elterelni a figyelmét valami másra. Nekem általában ez megy a legnehezebben (a figyelemelterelés), de egyre kreatívabb vagyok.

Általában igyekszem a jó tulajdonságait hangsúlyozni, és sokat dicsérni, de nem csak az elcsépelt "ügyes vagy" mondattal, hanem valahogy így pl. „ma szépen ettél az asztalnál” (ahelyett, hogy „legalább ma nem dobáltad szét az ételt”)

Egy barátnőm ajánlotta módszer, ha az utcán rosszalkodik a gyerek. Mindig legyen nálunk egy videó felvevő eszköz (mobiltelefon vagy kisebb fényképezőgép) és vegyük fel amint rosszalkodik, mondván "ezt majd megmutatjuk apának is", ettől állítólag megszeppennek és abbahagyják a rosszalkodást.

A legfontosabb szerintem, hogy ha a gyerek a rosszalkodással feldühít, akkor is próbáld megőrizni a higgadtságodat, mert egyébként az egész napotok, vég nélküli ideges veszekedés lesz a pici és közted. Ha azt látja heteken át, hogy nem ér el sok mindent a rosszalkodással, nem vált ki vele különösebb reakciót, akkor szerintem ritkulni fognak a csínytevései is.

A leírtakat persze nagyon nehéz betartani, én is minden nap mantrázom magamban párszor „nyugi, nyugi, csak ne legyél ideges”.

2010. jan. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!