Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan buszoztok két kisgyerek...

Hogyan buszoztok két kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Konkrétan az érdekelne, hogy egy sport babakocsival (amit egyedül is könnyedén megemelek), és egy közel két és fél évessel hogyan tudok majd buszra/villamosra/metróra fel-le szállni. Előbb tegyem fel a nagyot, aztán vissza, és a kocsit, vagy fordítva? (Kicsit parázok, nehogy a "fele lemaradjon", és ránk zárják az ajtót...). És ha valaki odajön segíteni, hogy a legjobb?

Nekem már egyel is néha nehezebb volt, ha valaki segíteni akart, de aztán megtanultam, mit mondjak, hogy hol fogják meg a kocsit ahhoz, hogy mindenkinek jó legyen. Ezt most kettőnél nem tudom. Nem szeretném, ha pl. valaki "megfogná" a nagy gyerekemet, az őt is zavarná...

Ötleteket/trükköket várok! Köszi!


2010. jan. 15. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Fél lábbal fennt féllel lent. Elöbb célszerűbb a ngyot fel illetve lerakni és félig mindenképpen a lépcsőn állni.

Ha BKVzol (amikor épp jár) érdemes az alacsony padlós járatokat kinézni mert oda sokkal könnyebb

2010. jan. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én először felsegítettem a nagyobbikat a lépcsőn,aztán a kocsival mentem,lefelé is először a nagyot tettem le,aztán a kocsit,így folyamatosan az ajtóban voltam,nem lehetett volna becsukni.De nem volt ilyen,nagyon rendesek voltak mindig a sofőrök.(Nem pesti vagyok,nálunk ritka az alacsonypadlós.:)

A segítség a kocsihoz a legjobb,pont azért amit írsz,az én gyerekem se tűrte,h más pakolássza a lépcsőn.:)

2010. jan. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos budapestiek vagyunk, és ott, ahol járunk, alacsony padlós busz nemigen van, és én már egy babakocsival is jártam úgy, hogy a villamos rám csukta az ajtót...


De most már kezdem elképzelni, hogy hogy is lesz (feltéve, hogy lesznek járatok :o)


Ami még érdekelne: lépcsőzés (sajnos kézfogás nélkül nem megy a lányomnak, esetleg ha van korlát, de ha "olyanja van", akkor csak kézfogással megy le és fel, míg a kocsihoz nekem is két kézre van szükségem...) illetve hogy mozgólépcsőn van-e valami trükk, bár azt hiszem, egymás mellett tudunk menni, mert a kocsit egy kézzel is tudom fogni...

2010. jan. 16. 12:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Próbálj meg segítséget kérni a megállóban állóktól. Ha van erős férfi hatorozottan és kedvesen kérd meg hogy segítsen feltenni a kocsit a buszra. Ha idősebbek állnak ott kérd meg hogy tartsa az ajtót akkor a vezető nem fog oda csukni és amíg tartja az ajtót fél szemmel a másik gyerekre is tud nézni.

2010. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kérj segítséget.Tapasztalataim szerint szívesen segítenek,ha nem vesznek észre,és szólsz valakinek,biztosan nem fog visszautasítani.Én ikerkocsival utaztam évekig,azt segítség nélkül nem is lehet le és felrakni.Csak meg kell mutatni,h hol fogják meg a kocsit,mert azt te tudod a legjobban.
2010. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, már van tapasztalatom segítségkéréssel is, hiszen amíg várandós voltam, addig a nagy még kocsis volt. Sajnos olyan helyen lakunk, ahol a megállóban gyakran senki nincs, nemhogy olyan, akit "ki lehetne szemelni", másrészről van olyan "kedves fiatal férfi", aki amikor mi megérkeztünk a megállóba, ő "áthúzódott" a legtávolabbi ajtó irányába...

Azért ha kicsit jobb idő lesz, menni fogunk! Így vagy úgy... :o)

2010. jan. 25. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!