Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan válasszunk sportot?

Hogyan válasszunk sportot?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 és fél éves.Szeretném ha korán elkezdene tornázni vagy tánconi vagy bármit, de vajon érdemes e már elkezdeni és ha igen mi a legjobb neki kezdésnek?

Én 5 évesen művészi tornázni kezdtem, de kislányomat ha élvezi előbb is vinném valamire, mert amúgy is nagy mozgásigényű.

Hova érdemes kicsiket sportolni vinni??Ha vkinek van jó tapasztalata egy helyről Budapesten szíesen várom az ötleteket.

Köszi


2010. jan. 15. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A XI.kerületben már 3 éveseket lehet vinni balettra,a barátnőm lány oda jár és nagyon szereti.Amúgy a FMH(fővárosi műv
2010. jan. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hamarabb elment,Tehát:A Fővárosi Művelődési Házban van!
2010. jan. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon korán kezded erőltetni a sportolást szerintem! Ilyen korban, meg még később sem nevezném ezt még sportolásnak, inkább játékos mozgásnak, mert a lényegnek a gyermekkorban sokáig, minél tovább, a játéknak kell lennie véleményem szerint. Én úgy képzeltem el, hogy kezdetben, még óvodás korban néptáncra fogjuk vinni a lányunkat, mert táncolni imád. A sok leterhelésnek sem vagyok híve! Inkább sokrétű ismeretet mutass neki...kézimunka, mozgás, állatok (lovaglás), zene, hangszerek...stb., ne csak a mozgásra koncentrálj! Később pedig 5-6 féle sportot is meg lehet neki mutatni, és majd Ő eldönti!, hogy ebből mit választ. Az sem gond, ha a kiszemeltre egy hét után mégsem lesz kedve elmenni, akkor azt abba kell hagyni, viszont ha utána mégis visszakéri magát, akkor újra vinni. A lényeg, hogy ne vegyük el a kedvét semmitől azzal, hogy erőszakkal ráerőltetünk valamit!!!! Hagyjuk gyereknek lenni:)

2010. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem várd meg a 3 évet, és utána heti egy alkalommal idd valami játékos tornára táncra. Mi balettel kezdtük.

Az oviból középsőtől járnak úszni, az 4 éves kortól vagy 105 cm-től kezdhető.

Szerintem versenysportra még ne akard nevelni, nagyon kicsi hozzá!

Érdemes 7-8 éves korig több sportot is kipróbálni, hogy ő eldönthesse, melyik tetszik neki.

2010. jan. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenknek a véleményeket :D
2010. jan. 18. 09:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!