Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy szülő elkényezteti és...

Ha egy szülő elkényezteti és túlfélt a gyerekét, abból milyen ember lesz?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Önállótlan lesz és ugyanolyan lesz a saját gyerekével, hiszen a génjeiben lesz ugyanaz.

Semmiképpen nem jó, ha valaki ilyen.

2010. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
A gyereket következetesen és nagy szeretettel kell nevelni. A gyermekemet három éves korától önállóságra neveltem, mindig elmondtam őszintén neki mit várok el tőle, és mit miért kell tennie. Olyan betegségem volt akkor is, ha el kell hagynom ezt a világot, legyen erős egyéniség, álljon meg a talpán az életben. Hál Istennek azóta is élek, de a gyerekemből egy talpraesett komoly ember lett.
2010. jan. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy gyereket látok az oviban, iskolában, akit otthol agyonszeretnek, agyonkényeztetnek.

Aztán bekerül az oviba, és nem érti, miért nem körülötte forog a világ. Kiállhatatlan lesz, nem fog könnyen barátkozni, a gyerekek kiközösitik.

Ugyanez az iskolában.

2010. jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Velem valahogy így bántak. Önbizalomhiányom lett, de középsulira kinőttem. Viszont a gyerekeim nagyon talpraesettek, önállóságra nevelem őket, nincsenek elkényeztetve, stb.

Szóval az nem igaz, amit az első írt, mert én vagyok a bizonyíték! :)

Inkább pont ez az, hogy ha látjuk, mit hibáztak a szüleink, pont az ellenkezőjét tesszük. Szerintem.

2010. jan. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
vagy egy nebáncsvirág, akibe mindenki ott rúg bele, ahol akar (ugynais nem tanulja meg megvédeni magát), vagy egy elkényeztetett,nagyképű,egoista seg.gfej, aki azt hiszi, hogy körülötte forog a világ, és akit mindenki utál
2010. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez az elkényeztetés és túlféltés mértékétől is függ.Mit értesz ez alatt tudnál példákat írni?
2010. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
97%
A TÚL féltés alatt ha azt érted, hogy a gyereket nem engeded 8 után lenn lógni a haverokkal(monnyuk legyen 12)és a (15-16)éves gyerekedet nem engeded el bulizni akkor abból az lesz hogy utálni fog a gyereked a magáéletben pedig 1 gyáva miszlik lesz ahogy én voltam:(
2010. jan. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!