Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi banánt ehet egy 2 éves...

Mennyi banánt ehet egy 2 éves gyerek?

Figyelt kérdés

Tudom, a banán nem éppen a "legveszélyesebb" :-))) gyümölcs, hiszen 6 hónapos babáknak is adható már... De a 2 év körüli fiam néha egyáltalán nem eszi meg az ebédre, vacsorára szánt főtt ételt, viszont eszik helyette például banánt. Mivel nagyon-nagyon válogatós, a gyümölcsökkel is, így örülök, hogy eszik valamit.

De mennyit ehet belőle? Napi 2-3 banán azért sok, nem? (Persze nem minden nap.) Nincs benne valami olyan anyag, amiből a nagy mennyiség nem jó a szervezetnek?


2010. jan. 14. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy ártalmas, maximum székrekedést okoz, esetleg arra figyelj, hogy jó érett legyen, mert attól kevésbé lesz szorulása. De egyszerűen figyeld, lehet, hogy nála ez sem jelent gondot...
2010. jan. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kálium van benne,ami nagy mennyiségben szívproblémát okozhat,de ehhez annyit meg kell enni,amennyit a kisfiad nem tud.(Ha jól emlékszem egy szívbeteg felnőttnél 1kg okozhat problémát.)
2010. jan. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én 14 hónapos fiam is rengeteg banánt eszik. Nekem még eddig eszembe sem jutott, hogy esetleg baja lehet tőle. Nagyon szereti :)
2010. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 16. 14:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!