Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bili kérdés. Mikor szokik rá?

Bili kérdés. Mikor szokik rá?

Figyelt kérdés
Kislányom 17 hónapos, egyik naprol a másikra ráült a bilire és bele is pisilt. Ez 4 napja volt, azota belekakilt, belepisilt. Persze előfordul a játék hevében hogy nem akar bilizni, de ilyenkor ott a pelus. Tegnap viszont egyáltalán nem akart bilizni, csak 2szer pisilt bele. Ma már megint rendesen bilizik. Miért lehet ez? Ill. az lenne még a kérdésem, hogy mikorra várhatom hogy teljesen szobatiszta lesz, legalább nappal?Nálatok hogy volt?
2010. jan. 13. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, nagyon is ügyes a kicsi lányod!


2 éves kor alatt nem is nagyon szokták a szakemberek sem javasolni, hogy bilizéssel próbálkozzon az anyuka, ugyanis csak akkorra válik elég éretté a kicsi, hogy szabályozza az ürítését.


Majd 3 éves korra lesz elvárás a szobatisztaság, mire a kicsi oviba megy, szóval bőven van időtök! Ha ő már magától bilizik, örülj neki, dícsérd, támogasd, és engedd, hogy a saját tempójában haladjon! Mi is így csináljuk, az én fiam 22 hónapos. Már szól, ha pisilni, kakilni kell, és sokszor sikerül a bilibe produkálni, de azért rajta van a pelus is, és nem történik semmi, ha abba pisil, kakil.

Még a nagyobbaknál is előfordul néha, hogy a játék hevében "elfelejtenek" a bilire ülni, szóval ez teljesen normális dolog.


Ha már ennyire ügyes a kislányod, szerintem legkésőbb nyárra szobatiszta lesz, hiszen akkor a kevesebb ruha méginkább segíti majd a bili-projectet. :)

2010. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2010. jan. 13. 14:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Sztem tök ügyi a lányod!Az én kisebbik fiam 20 hónapos,de semmiféle hajlandóságot nem mutat.Ha bekakil,és kérdezem,h van-e vmi,csak nevet,és játszik tovább.A pisilés szintén nem érdekli.
2010. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szió.nagyon ügyi.Az én kislányom most 16 hónapos,a kakinál szól hogy kaka,vagy blibli(ez neki a bili),az már elég régóta bele is megy neki(pelusba nem tud,mert nagyon kell neki erőlködnie),sokszor szól pisinél is,hogy blibli,de az nagyon sokszor belemegy a pelusba.én mindig nagyon megdicsérem,és együtt öntjük ki a kakimanónak,amire nagyon büszke.Van hogy leveszem napközben róla a pelust,bele is produkál a bilibe,de állandóan kérdezem,hogy kell bili?Ha lesz,akkor azt mondja hogy bili,ha nem akkor azt hogy nem,de nem hagyom ugy sokáig,mert igaz,hogy megy már,meg fel van öltöztetve,de félek,hogy megfázik.Én majd inkább nyáron állok rá a leszoktatásra,amikor nyugodtan lehet pelus nélkül.Addig meg dícsérgetem,mert szerintem ez is nagy szó már.Nekem nem eget rengető fontos,hogy két éves kor előtt szobatiszta legyen.Sok sikert.Szerintem te se erőltesd,nehogy aztán el menjen tőle a kedve.Szerintem ti is ráértek nyárig.Minden jót
2010. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi.Én is nyáron akartam kezdeni, de magátol ült rá kakilni. Neki is sokszor bemegy a pisi, söt tegnap a kaki is, mert késö értünk a bilihez.
2010. jan. 14. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!