Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik olyan, hogy csak 1 8...

Létezik olyan, hogy csak 1 8 hetes TSMT tornát írnak? Vagy ebből mindig láncban írják a tornasorokat minimum hónapokig?

Figyelt kérdés

Kislányom 26 hónapos és még egyáltalán nem beszél. Ezt úgy kell érteni, hogy tényleg szinte egyáltalán. Nem mond szavakat sem, csak néhány (kb. 5-7) állathangot utánoz (miáu, vau-vau, brumm-brumm...) és a hamm-hamm megy már több, mint egy éve.

Néhányszor volt, hogy elkezdett egy-egy szót (pl hinta), de aztán 1-2 hét után újra abbahagyta, pedig nagyon sokat dícsértük...


Járása nekem még mindig nagyon bizonytalannak tűnik a korához képest, pedig kb 1 éve indult el. A futása ügyetlen, lépcsőzni is csak kapaszkodva tud. Most jutottunk el oda, hogy a patkáról végre hajlandó egyedül lelépni, vagy föllépni rá.


Néhány fontosabb előzmény:

Természetesen született, időre, tökéletesen komplikációmentesen. 6 hónaos korában fordult át először egyedül hanyattról hasra (visszafele kb. 2 hetes korától csinálta, de csak ekkor tájt lett ez is tudatos, direkt mozdulat). Nem tudom pontosan, hogy már betöltötte-e a 6 hónapot, de pont valamikor a napokban volt. Napokig noszogattuk, gurítgattuk már a végén, mire sikerült ezt elérnünk.

Maga körül már kb 2 hetes korától kúszott, de igazából az ezzel való haladás kimaradt, mert már 6 hónapos korától négykézláb mászott.

7 hónaposan felállt, (8 hónaposan ült), mégis csak 14-15 hónapos korában indult el.


Nem gondolom, hogy nagy probléma lenne, de gondoltam, jobb kisebb korában, valószínűleg kevesebb tornával megoldani ezt, ezért szeretném tudni, hogy lehetséges-e, hogy csak 1, vagy 2 tornasort írnak nekünk a TSMT-ben, vagy minimum hónapokig, talán évekig is kell ezzel küszködni?


Bocsánat a hosszúságért! Előre is köszönöm a türelmeteket és a válaszokat!



2014. aug. 6. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amit most kaptatok, azt kell gyakorolni!

Majd pár hónap múlva megint állapotfelmérés, s új gyakorlatokat kaptok.

Majd megint állapotfelmérés, s ha jól megy minden, akkor mehet csoportos tornára.

2014. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez évekig fog tartani!
2014. aug. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Évekig tart. Mi ugyan más probléma miatt csinàltuk, de egy év után feladtuk. A mi kisfiunk kap más fejlesztést is. Kitartást!
2014. aug. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most kicsit megijedtem... :( Ezek szerint évekig hetente 5x 30-40 percet kell foglalkozni ezzel és havonta egy vagyont kifizetni? És kb hány év lehet?
2014. aug. 6. 23:15
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez azért nem akkora tragédia, hogy napi 30-40 percet a gyerekkel kell foglalkozni!

Ez Játék, torna!

Míg iskolába nem megy, addig kellene ezt csinálni.

Ez a legolcsóbb fejlesztés, ami most az elejen van, amíg te gyakorolaz vele, mert a csoportos torna, az alkalmanként 4-5000ft, s heti 2x kell vinni. Az havi 40-50.000ft

2014. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy évekig! Ez butaság!!!


Minden attól függ, hogy indul be a gyerek fejlődése. Lehet, hogy fél év, de lehet persze ettől jóval hosszabb idő is.

2014. aug. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Két és féléves a fiam. Nálunk a beszéddel nincs gond, viszont nagyon ügyetlen ő is, nem jó az egyensúlya stb. Régebben Dévényre is jártunk.

Lassan 3 hónapja,hogy elkezdtük a TSMT-t! Már a 2. feladatsornál tartunk, és én már most látom a javulást. Sokkal kevesebbet esik, elkezdett lépcsőzni, pedig előtte ő sem tudott. Nem mondom,hogy nem látszik még rajta,hogy zavar van egy kicsit az egyensúlyával, de javul. De félévig még biztos eltart a torna.

Nem egy tragédia egyébként. Mondjuk nálunk élvezi a tornát, így megvagyunk vele kb. 15-20 perc alatt. Az meg nem egy őrült idő, addig is legalább együtt "játszik" a család. Több ismerősöm gyerekét is kellett már vinni TSMT-re, és eddig mindenkinek pozitív tapasztalata van!

2014. aug. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az könnyen beszél, aki még az elején tart. Az első 2-3 torna könnyű, azt szeretik a gyerekek. De egyre nehezedik, egyre több ideig tart és az már sok idő egy nap heti 5-6 alkalommal. Nálunk is sokat segített, de már napi 2 óra szenvedés volt és már kínzás volt, mint segítség. Soha többé nem akarja csinálni. Talán szeptembertől neki futunk mégegyszer és megpróbáljuk egy évig a csoportost, utána megy alapozó teràpiára. És igen nagyon sokba kerülnek a fejlesztések sajnos.
2014. aug. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy évekig kell csinálni, minden attól függ, hogy a gyermek milyen ütemben fejlődik.


Mi másfél évig csináltuk. A TSMT I-es sorozatból kb. 3 gyakorlatsort csináltunk, ezzel viszonylag jól elvoltunk, a gyermek is szerette, csináltuk napi szinten. A fejlődése drasztikus volt. Aztán megkaptuk a TSMT II-es sorozatot. Ez már azért nem volt olyan játékos, több figyelmet, együttműködést igényelt a gyerektől, nehezebb is volt. Ebből 2 feladatsort csináltunk végig. Aztán abbahagytuk. Több okból, egyrészt, mert már úgy éreztük, úgy láttuk a gyerek fejlődésén, hogy nincs igazából már rá szüksége, másrészt a kislányunkban is feléledt egy ellenállás a mindennapi "muszáj-torna" miatt, volt, hogy komoly küzdelembe került végigcsinálni. De nagyobb érv volt az, hogy láttuk rajta, hogy a mindennapokban már nem produkál olyan tüneteket, amik miatt elkezdtük. Szóval abbahagytuk, de visszaesést a fejlődésében, a részképességeiben nem tapasztaltunk. Ha ilyet láttunk volna, akkor természetesen újra elkezdtük volna a tornát. Ennek már másfél éve.

2014. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-es vagyok:


A 8-as válaszolóval egyetértek. A gyermek ellenállásával együtt bennünk, a szülőkben is volt már ellenállás a tornával kapcsolatban. A feladatsorok egyre hosszabbak lettek, nehezebbek, több figyelmet/fegyelmet igényelt a gyerektől és tőlünk is. A TSMT II-es feladatsorozatnál nekünk szülőknek is néha nehezünkre esett heti 5 napon keresztül csinálni, tornáztatni a gyereket. A nyolc órás munkánk után még közel másfél órát ezzel foglalkoztunk. Eleinte szigorúak voltunk, nem volt kecmec, csináltuk. De aztán lazítottam a tornán: nem annyiszor ismételtem a feladatot, nem 15x, hanem csak 8x csináltattam meg vele valamit, stb. De mivel láttuk a kislányon, hogy valami félelmetesen sokat fejlődött minden téren, önhatalmúlag abbahagyattam vele egyik napról a másikra. Nyilván, ha a kislány nem úgy fejlődött volna, vagy sokkal-sokkal nagyobb elmaradásai, furcsaságai lettek volna, akkor megszakítás nélkül csináltam volna tovább.

2014. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!