Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves kisfiam alvajáró lett...

8 éves kisfiam alvajáró lett az elmúlt 2 hónapban. Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Este 9 körül alszik el, de 11 óra körül rendszeresen felkel, magyaráz, leveri a víz és összevissza beszél. Látszik, hogy nincs magánál, mert tág a pupillája és mereven néz maga elé. Tegnapelőtt este ki akart menni a lépcsőházba. Semmi változás, stressz nem érte mostanában, csak a fogváltása kezdődött el intenzívebben kb. 2 hónapja. Vigyem orvoshoz?
2014. júl. 22. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Az alvajárók túlnyomó többsége a gyerekek közül kerül ki, akik aztán tizenéves korukra többnyire ki is növik ezt a szokásukat. Az alvajárás tekintetében családi halmozódás is megfigyelhető, ezért ha ön vagy házastársa gyermekkorában alvajáró volt, akkor gyereküknél is nagyobb eséllyel kell számítani a jelenségre. Ezen kívül egyéb tényezők is kedveznek az alvajárás kialakulásának, úgymint:


alváshiány vagy kimerültség;

rendszertelen alvás;

betegség vagy láz;

egyes gyógyszerek;

stresszhatá

2014. júl. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogy milyen okok húzódnak az alvajárás mögött, pontosan még nem tudni. Az biztos, hogy az alvajárók agya nem áll le, nem kapcsol ki, mint általában alvás közben mindenkinek, hanem félig éber marad. Mivel az alvajárás bizonyos esetekben veszélyes is lehet, a hosszú ideje tartó tünetek esetén forduljunk orvoshoz. Elsőként neurológiai vizsgálatoknak vetik alá a „betegeket" és miután a szervi tüneteket kizárták, a lelki okokat kezdik gyógyítani. Mivel a holdkórosság mögött leggyakrabban a stressz és a szorongás áll, ezért az egyik legjobb gyógymód az autogén tréning.


Gyakran az elegendő alvás vagy más egészségügyi problémák, mint például az alvási apnoe kezelése is segíthet. Súlyosabb esetekben gyógykezelésre is szükség lehet, vagy egyéb, nem gyógyszeres kezelésre, relaxációs módszerekre vagy időzített ébresztésre, amikor a gyereket néhány perccel az esemény szokásos ideje előtt felébresztjük, és ébren tartjuk, hogy az alvási ciklust megzavarjuk.


Néhány dolog, amit az alvajáró biztonságáért tehetünk:


- Zárjuk be az ablakokat és ajtókat a házban, hogy az alvajáró ne tudjon elcsavarogni.

- Toljuk el azokat a tárgyakat az útból, melyekbe az alvajáró beleütközhet, vagy eleshet: elektromos vezetékek, rendezetlen tárgyak a földön.

- Zárjuk le a lépcsőket korláttal.

2014. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2.válaszoló! Köszönöm, hogy fáradoztál értem. Elolvastam, hasznos volt.
2014. júl. 22. 19:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is írtam olyat, hogy kimelegszik :) Értő olvasást is gyakorold.
2014. júl. 22. 20:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én is alvajáró voltam még felnőtt koromban is sajnos. Nekem sokat segített a Béres csepp. Lehet furán hangzik, hogy nyomelemet kell ilyenre szedni, de ha nem szedem mai napig képes visszatérni az alvajárásom. Elég kínos felnőtt nőként alva járni, elképzelheted. Viszont azt vettem észre, hogy a béres csepp segít. Szerintem nem fog neki ártani ha kipróbálod.
2014. júl. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod utolsó. Remélem rendeződik nálad is a helyzet.
2014. júl. 22. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nem múlt el az alvajárás pedig kezeltek sok féle képpen! 22-éve űzöm ezt a sportot :(
2014. júl. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is 8 éves korom körül kezdődött. Máig tart (26N). Sokszor nagyon kellemetlen tud lenni, mert nagyon sokféle módon jön elő. Van, hogy csak felülök az ágyban, és beszélek normál hangon (csak összefüggéstelenül), de ha kérdeznek, válaszolok. Van, hogy elkezdek csinálni valamit (nemrég ruhákat hajtogattam). Ezeket mind a párom meséli utólag. Ilyenkor szépen nyugodtan visszafektet, és azonnal elalszom.


Ami ijesztőbb, ha mindez rémálommal párosul. Néha előfordul olyan, hogy álmodok, az álmomban ugyanúgy fekszem, ugyanabban a térben, mellettem a férjemmel, mint ahogy az ténylegesen úgy van. De az álmomban jön valami nagyon félelmetes, életveszélyes dolog, én pánokba esek, menekülni akarok, keltem a férjem, hogy menjünk, de ő nem mozdul, én meg nem tudom otthagyni. Ilyenkor tényleg taszigálom szegényt, tényleg kiabálok stb., és egy idő után felébredek, de sokáig nem tudom elválasztani a valóságot az álomtól, mert ugyanaz a helyszín. Általában a férjem karjában nyugszom meg, amikor felfogom, hogy csak álmodtam.

De volt már pár veszélyes helyzet is. Még régebben galérián aludtunk, és volt, hogy arra ébredtem, hogy félig lelógok róla.

A legparásabb időszak viszont akkor volt, amikor megszületett a kisfiam. Sosem aludt mellettünk, csak szoptattam az ágyban éjjel, de utána mindig visszakerült a kiságyba. Ennek ellenére fél éven át szinte minden éjjel arra ébredtem, hogy eszeveszettül keresem a kicsit az ágyban, a takaró alatt, a férjem alatt, hogy hova tűnt, meghalt, ráfeküdtünk. Itt is az elején még aludtam, és lassan beleéredtem. A férjem megmutatta, hogy ott alszik a kiságyban. Ez szörnyű volt.


És tudnék még mesélni az elmúlt, lassan 20 év történéseiből. Volt, hogy halál parát hoztam rá szegény páromra (múltban is, a férjemben is), mert úgy viselkedtem, mintha látnék valamit, amit ő nem.

Ami nagyon fontos, hogy sosem szabad felébreszteni ilyenkor tudtaosan, mert az nagy sokk lehet. Szépen, nyugodtan kell mindig hozzá fordulni. Ha ő is nyugodt, szépen visszafektetni, hogy aludjon. Ha ideges, vagy fél, akkor szépen a karodba venni, megnyugtatni halkan és megpróbálni visszaaltatni. Nyugodtan beszélj hozzá halkan, mert fel fogja olyankor, mégha utólag nem is emlékszik rá.


Reménykedjetek, hogy idővel kinövi. Tényleg nagyon sok kisgyerek alvajáró.

2014. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

alvajárás, lidércnyomás, pánikrohamosk, fogcsikorgatás, álmában beszélés, önringatás, minderről szó van az "Aludj jól gyeremekm" c könyvben nemigen kapható, etről tölthető

alvajárásról idézem, nem szó szerint, amúgy 83.oldal:

nem kell aggódni, nem rosszindulatú, nem önveszélyes, tehát nem ugorna ki az ablakon, csak max összekeveri az ajtókat, tehát balesetveszélyes

az alvás első 3-4 órájában fordul elő,nappal megtanult viselkedés gépies ismétlődése, mélyen alszik, botorkál, tévesen cselekszik.pl a wc helyett cipőbe pisil.

semmit nem tenni, csak visszavezetni az ágyba, szép lassan, egyszerű mondatokban beszélni hozzá pl. menjünk az ágyhoz.gyere velem.nem tenni fel kérdéseket, nem beszélgetni vele.hamár ágyban van újra, békén hagyni. mánap semmire nem emlékszik.

ált 4-5 éveseknél forul elő.

2014. júl. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!