Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minek a tünetei lehetnek az...

Minek a tünetei lehetnek az alábbiak 21 hónaposnál?

Figyelt kérdés

Nagyon kemény széklet (bogyós, és sokszor szenved akár egy órát is, mire kinyomja), haspuffadás, szélgörcsök?

Elalvás előtt gyakran dobálja magát, mert sehogy sem kényelmes neki, sokszor a lábát is felhúzza a pocijához. Éjjel sokszor kel, keservesen sír, nincs teljes észnél, de pár perc után megnyugszik, pukizik is közben, szerintem görcsei vannak.

Ha elfordult valakinek a kicsijével ez, megírná, mi volt a baj? Már hónapok óta tart, de nem volt ilyen vészes, így a doktornő se nagyon lépett. Most meg viszem máshova, ha ő nem hajlandó segíteni.

Előre is köszönöm.



2014. júl. 14. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
A táplálkozással lehet valami, esetleg több rostos, több folyadék nem segít a helyzeten?
2014. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem adok neki puffasztó ételeket direkt már, szerencsére rengeteg folyadékot iszik, vizet is, rostos gyümölcsleveket. Tényleg nem keveset. Eszik szilvát, barackot, almát.. Mindent megteszek, hogy könnyebben végezze a dolgát, még székletlazítót is kapott, amit 1 hete iszik, még nem jobb tőle.. A szélgörcsöket nem tudom hova tenni tényleg és régóta tart már.
2014. júl. 14. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:

rossz táplálkozás, kevés folyadék!

az allergiásoknak hasmenésük van, ez inkább nem megfelelő táplálkozás lehet, nem eszik "túl felnőtt" kosztot, puffasztó ételeket?

mert ha mondjuk a tej miatt puffadna akkor tényleg hasmenése lenne...

2014. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amennyire tudom, ha a tejcukorra érzékeny, az igaz h a legtöbb esetben hasmenéssel jár, de nem mindig! Nincs allergiája, max valamilyen ételintoleranciája. Én azt mondanám, hogy úgy étkezik, mint a többi korabeli, mert sok ismerősömnek született az évben a babája, amikor az enyém, és nekik az égvilágon semmi bajuk.

Ahogy írtam, rengeteg folyadékot iszik.

2014. júl. 14. 11:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is hasonló volt, a kölesgolyó segített neki. Amióta rendszeresen eszi (napi 10-20 szem), azóta normalizálódott a széklete.
2014. júl. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár általában az étel intoleranciák hasmenéssel járnak. sok lisztérzékeny gyermeknél pont a nagyon kemény széklet a jellemző. Mindenképp gyermek gasztroenterológiára vinném!
2014. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 21 hónaposomnál akkor figyeltem meg bogyós székletet,ill. éjjeli nyöszörgéseket, ha kakaós dolgot eszik-iszik (kakaó, tejbegríz, csoki), mivel ezeket eddig nem igazán ette-itta ezért még új neki, de nagyon fogja a székletet.
2014. júl. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!