Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen kell felvilágosítá...

Hány évesen kell felvilágosítást tartani? Kisfiam van, most 7 éves, nyilván még korai. Szerintetek? Mikor kell elkezdeni? Ti mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 22:12
1 2
 1/14 anonim válasza:
0%

semikor.

nem kell,hidd el előbb utóbb megtanulják maguk is,de inkább előbb,a mai modern világban.a másik része pedig,hogy 6.ban kapnak felvilágosítást a kölykök.

2010. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
mármint az iskolában.
2010. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszeri esemény. Folyamatosan egész pici korától kezdve érdeklődésének megfelelően.
2010. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 22:19-es: mi az, hogy nem kell a gyerekeket felvilásgositani? Olvasd már el itt a kérdéseket, a legtöbb fiatal semmit nem tud, illetve amit tud, azt rosszul!


A kérdésre meg: nem tudom, hogy érted a felvilágositást, de ilyen idösen is már tudni kell a gyereknek, hogy a férfiak és a nök különböznek, a nök lesznek terhesek és szülnek. Én a gyerekeimnek nem tartottam ugy értve felvilágositást, hogy "leülünk és most fel leszel világositva", hanem bármilyen kérdése volt a gyereknek, arra akkor és ott válaszoltam úgy, hogy a gyerek is megértse. Ha nagyon kényesnek tünik a kérdés, akkor jobb visszakérdezni, hogy neki mi a véleménye, abból rá lehet, jönni, higy mi is a kérdés. ILyen módon már a kisebb gyerek se teljesen tájékozatlan, és nagyobb korban se kell nagyszabású elöadást tartani.

A kisfiaddal beszélgess öszintén minden témáról, késöbb, ha már kamaszodik, egy JÓ könyv is sokat segit.

2010. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én nem szeretném hogy az iskolából tudja meg a nagy dolgokat. Az a szülő feladata. Legalábbis szerintem.


De az hogy folyamatosan, az nagyon jó. Voltak már kérdései, amire természetesen válaszoltam is,persze csak finoman,kicsit mesésen.

2010. jan. 1. 22:38
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

"Voltak már kérdései, amire természetesen válaszoltam is,persze csak finoman,kicsit mesésen."


Ez a jó megoldás, de arra figyelj, hogy amit mondasz,az igaz legyen, csak gyerekszinten elmondva. (P. a babát a gólya hozza = roszz mese, a baba a születés elött az anyukája hasában van, és egy titkos kijáratok fog kijönni = jó mese)

Hidd el, igy a legkevésbé kinos, ez is természetes dolog, amiröl lehet és kell is beszélni.


Abban meg teljesen igazad van, hogy NEKED kell felvilágositani, az iskolaival nem sokra megy, meg ott nem is tud rákérdezni, ha valami nem világos.


Négy gyerekes anyuka

2010. jan. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a három éves fiunk már azzal jön, hogy oké-oké, hogy az anyja hasában volt, de hogy jött ki onnan? Milyen lyukon? Elég cinkes elmagyarázni.
2010. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor kell elkezdeni, amikor pl. egy kisfiú, vagy egy kislány megkérdezi, hogy az ellenkező nemű testvérének miért nincs a lába között az, ami neki! Akkor nyíltan és őszintén el kell neki mondani, amit pl. az Ovizsaru című filmben is mond egy kisgyerek, hogy a "fiúknak fütyijük van, a lányoknak meg puncijuk"
2010. jan. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Azt még elfelejtettem, hogy mindig akkor és annyit kell neki mondani, amikor, amennyit kérdez. De nagyon fontos, hogy mindig őszintének és nyíltnak kell lenni!
2010. jan. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

ma 00:09-es: az én gyerekeimnek ebben az esetben elég volt, hogy van egy kiskapu, ami csak akkor nyilik ki, ha a baba meg akar születni. Ennyi elég volt neki, a gyerek ilyenkor NEM RÉSZLETES ANATÓMIAI OKTATÁST akar.

Ha bizonytalan vagy, hogy mit válaszolj, akkor kérdezz vissza, mert a legtöbbször van valami ötletük, ami vagy valamennyire igaz, vagy teljesen téves. NEked csak ki kell egésziteni ugy, hogy igaz legyen.

2010. jan. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!