Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2006.2-4 hóban, vagy 2008...

2006.2-4 hóban, vagy 2008 1-3. hóban született babátokról írnátok? De más dátumú is érdekel. Viselkedés felmérés.

Figyelt kérdés
kíváncsi lennék: hol születtek, milyen volt a szülés, vagy bármi a gyerekkel kapcsolatos dologra. ( pl. testalkat, viselkedés...) de az sem baj, ha olyan ír aki szeretne beszélni a csemetéjéről. vicces történetek, kínos szituk, kellemes emlékek.csak annyit írjatok hozzá, melyik évben, hónapban született.
2009. dec. 28. 21:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én írnék neked bár a fiam 1 évvel később született mint a kérdésed.

2009. januárjában született egy vizsgálatra mentem de benn is fogtak 3 napot hordtam túl 4120dkg-val és 53 cm- vel született.

első emlékezetes dolog az volt mikor a csecsemő osztályon egy koraszülött kisfiú mellé fektették a fiam, 2szer akkora volt mint a koraszülött kicsi, ezzel nem is volt gond, csak azon olyan jót mosolyogtam mikor megláttam, hogy a koraszülött kisfiúnak 2szer akkora füle van mint az én "óriásbébimnek"ez nagyon megmaradt bennem....

:)

amúgy hatalmas szőke hajjal született Ő volt a legnagyobb baba és az egyetlen szőke.

igazi kis harcos mindig eléri a célját, igazi fiú huncut..

mindig mosolyog kacag nagyon lehet imádni.

remélem nem baj hogy én is írtam neked

2009. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
természetesen nem baj, említettem, bárki írhat, de léccíí, mindenki dátummal. akkor a te 2009-es éved mosolygással kezdődött. jót mosolyogtam a történeteden. elképzelte, a picurit és egy életerős 4 kg-on felüli látványát egymás mellett. az én fiam is 4 kg volt. 08 februári. a legerősebb barriton hangú gyereksíráskor tudtuk már a szobatársakkal, h kit hoznak. most is mély hangja van. iszonyú mozgékony, már a hasamban is az volt. amilyen pörgős volt a gyerek, olyan pörgős volt az évem. a lányom amilyen nyugodt, jó alvó volt, olyan kiegyensújozott nyugis volt az évem. érdekes... van-e vajon összefüggés?
2009. dec. 28. 23:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen felmérés ez? Vagy csak a tieiddel szeretnéd összevetni?

Nekem 2006. márciusában született a nagylányom. 3950gr és 49 cm volt, aztán ez az arány teljesen megfordult, az első két hónapban 10 centit nőtt, gyarapodni viszont épp csak annyit, hogy ne kelljen pótlást adnunk. Most is magas, vékony lányka (106 cm és 15,5 kg).

Én még szülés (sőt teherbeesés) előtt úgy gondoltam, a gyerekem olyan lesz majd, amielyenné nevelem, hogy majd javarészt rajtam múlik a személyisége, hogy én milyenné formálom őt.

Aztán hamar rájöttem, hogy már kész egyéniség a baba, amikor megszületik, én csak asszisztálni tudok mellette! :-)

Jó kis öntudatos, talpraesett, extrovertált lányom van, imád szerepelni, imádja a szerepjátékokat, nagyon szépen, választékosan beszél.....és beszél vissza nekem....hát igen, kicsit sokat küzdünk, mert a családban ő a leghatározottab! :-)) Mindenről van véleménye, ami tök logikus, és a saját szemszögéből nézve teljesen igaz és jogos is, ám ezek a fránya társadalmi (és szülői) elvárások!!!

Egyébként szuper kiscsaj, nagyon büszke vagyok rá.


A kicsi fiam 2 hónapja született, az már most jól látszik, hogy nem annyira társasági lény, mint a tesója (ő már a pár hetes babalátogatáskor is a tömegben érezte jól magát, kiültettük az autós hordozóba az asztalhoz, és mindenkit végigpásztázott, vigyorgott, nagyon élvezte, hogy buli van). A fiacskám vállamon, ölemben érzi legjobban magát, a sok ingertől, nagyobb zajoktól hamarabb elfárad, nyűgös lesz. Ellenben sokkal jobban eszik, mint a nővére, már most drága kis gombóc! :-)

2009. dec. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja az kimaradt, hogy ő is aprónak született (3680 gr és 51 cm), de most két hónaposan már 62 cm volt. De neki legalább a súlya is gyarapszik rendesen! :-)


Meg az jutott még eszembe, hogy miután megszültem, a gyermekágyas szobában ő volt az egyedüli kisfiú, és szinte egy hangja nem volt egész nap. Aludt, evett, kicsit nézelődött, majd ugyanezeket ismét. A csajok meg szünet nélkül felváltva vagy egyszerre ordítottak! :-) Mindenki mondta, milyen jó nekem, milyen nyugis kisfiam van. Aztán ez mondjuk itthon megváltozott. Még kb. két hetes koráig tartott az eszek-alszom-nézelődök hármas, de azóta nagyon éber lett, éjszaka is sűrűn ébred, nappal is csak egy hosszú alvása van, a többi csak felületes szendergés. De még bírjuk! :-)

2009. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

2008 júniusában szültem.

Nekem csupa rémisztő dolog jut az eszembe a kérdésed kapcsán.Éjjel szültem és reggel mondták hogy lehet menni a babákért. Bementem az újszülött osztályra, tele volt kis kocsikban kis babákkal és hirtelen azt sem tudtam melyik az enyém. Elkezdtem villámgyorsan olvasgatni a táblákat hogy melyikre van írva az én fiam neve. Féltem nehogy hülyének nézzenek, majd a kórteremben csak ültem és néztem nehogy sírjon mert nem tudom mit csináljak. Szörnyű volt, sokat pityeregtem, olyan tehetetlennek éreztem magam. Azóta persze minden ok, imádom!

2009. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! 2008 02.28 Született meg kislányom (Kecskeméten)! 2490g és 49cm! Most 13kg! Hát én császárral szültem bár nem így terveztem! Elfolyt a magzatvízem ami zöld volt,fen akadt a baba,nem tágultam,nem jöttek a fájások és kislányom szívhangja gyengült! Hát engem sokolt a súlya mikor az orvosom közölte "miért ilyen sovány","miért csak ekorára nőt"stb.?? Sokat küzködök vele! Rossz evő,rossz alvó "mostmár azért jobb"Kellemetlen emlékek:Kicsinek mindig lepisilt lefosot pelenkázásnál! 5-ször hányt az autóba azzal is sikerült eltalálni! Mostmár egyre aranyosabb simogat bújik puszilgat ezek kellemes emlékek maradnak örökre! Bocsi megyek, mert felébredt!
2009. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
igazából saját kis felmérés, személyiség és külső a dátum alapján. az én lányom 2006 márc 29-én született császárral, Kecskeméten. hosszú vajúdás, enyhe zöld es-sárgás magzatvíz és gyenge szívműködés miatt. kb 6 órával a császár után behozták. már hamarabb akarták, de nagyon megviselt a hosszú vajúdás. aztán nagyon gyorsan felépültem. mindig jó alvó volt, most is az. az étvágya annál rosszabb volt. most ugyan rendeződött, de sokat betegeskedik. 114 cm magas, 19 kg. nagyon erős az akarata, hisztis, nagyon okos. mindenkivel barátkozik.
2009. dec. 29. 20:15
 8/11 A kérdező kommentje:

a lányom 3600g-al és 49 cm -el született.

a fiam 08. febr. 01-én született császárral, szintén Kecskeméten. amikor terhes voltam vele, éjjel sokszor ébredtem arra, h fáj a rugása. aztán megszületett 4000g 48 cm. éjjelente 7-10 alkalommal kelt, pár percre, nappal 1 alkalommal aludt max 30 percet. a mai napig rossz alvó, de az étvágya olyan...iszonyú mennyiségeket eszik. szeret egyedül játszani, csendes, de szinte mindig tönkre tesz vmit. most 99 cm és 12,5 kg.

2009. dec. 29. 20:21
 9/11 A kérdező kommentje:

amikor először hozták be a kicsiket, egyszerűen nem tudtam melyik az enyém. sokan mondják, h 100 közül is felismernék... nekem nem ment. aztán jól megnéztem magamnak és memorizáltam az arcát.

nektek mikor jött az az érzés, h anyák lettetek, és mikor éreztétek magatokhoz legközelebb a babát. nálam 1-2 hónap kellett ahhoz, h megszokjam az új szituációt. szarul éreztem magam, h nincs bennem a rajongás, de aztán kialakult.

2009. dec. 29. 20:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 2008. 02. 13-án született. Nagyon jó terhességem volt és egy költözést csináltunk végig. 8 - 9 hónaposan 30 mázsa fákat pakoltam le a pincébe, szinte az utolsó napig autót vezettem stb.. :))) 17-ére voltam kiírva, 4 nappal korábban jött a kisasszony :) Délután már éreztem fájásokat, de hát első terhesség... és nem foglalkoztam a dologgal. Estére már erősödtek, azért még 9-kor lementem és megpakoltam a kazánt perces fájásokkal. Utána beültem egy kád forró vízbe, ami nagyon jól esett, csak amikor kiszálltam belőle... Gyorsan hívtam a mentőket, hogy szülök :))) A mentőorvos megvizsgált és mondta, hogy a feje már a szülőcsatornában van, de semmi gond, ha kell megállunk és szülünk az út szélén, mire én: nem, kibírom a kórházig! Épp beértünk a kórházba, két fájás között elvánszorogtam a szülőágyig és tíz perc múlva megszületett Petra baba :))) 2830 gramm és 52 cm volt, most 22 hósan 15,5 kg és 90 cm :))) Elég határozott és önálló személyiség, szinte egy éves kora óta egyedül eszik és mindent, legyen szó akár gyümölcsről vagy más kajáról ami persze nem bébiétel :) Soha nem cumizott, nem szopja az ujját és a legapróbb játékokat is nyugodtan oda lehet adni neki, soha nem akarta az orrába vagy máshova dugdosni :) Már gyönyörű kerek mondatokban beszél, járni is gyorsan megtanult és nem engedte, hogy fogjuk a kezét vagy segítsünk (a bútorokba se kapaszkodott).
2009. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!