Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban hajlamosabb...

Mennyi idős korban hajlamosabbak a kisgyerekek a testvérféltékenységre és mikor kevésbé?

Figyelt kérdés

Nyilván ez teljesen gyerekfüggő, tudom.

De biztosan van - gyermekpszichológiai szempontból - olyan kor, amikor jobban zokon veszik egy új kis jövevény érkezését, és olyan kor is, amikor már kevésbé, mert jobban meg lehet nekik magyarázni, hogy "nem veszi el tőlük anyát" a kicsi. Tudja valaki közületek, hogy hogy van ez a "nagykönyvben megírva"?


2009. dec. 22. 10:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Valami olyasmire gondolok, hogy például 3-5 éves kor között a kisfiúk az anyukájukba, a kislányok az apukájukba szoktak "szerelmesek" lenni. Ilyenkor például egy kisfiút nyilván jobban megráz, ha egy kistestvér belép a képbe. Szóval valami ilyen, pszichológiai alapú megközelítésre vagyok kíváncsi, ha valaki ebben jártas.
2009. dec. 22. 10:32
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az ovikezdés volt a kiváltó ok. a kislányom most 4 éves lesz, a fiam 2.
2009. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg egyénfüggő lehet. Nálunk semmi gond nincs, lányom 3 éves, testvére 3 hónapos. Ugyanilyen különbséggel van egy családtagnál és egy ismerősnél is, ott viszont nagy a féltékenység. Mondjuk ott a nagy az lány, a pici fiú. Nálunk meg két lány. Hogy ezért-e, nem tudom.
2009. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is részben gyerekfüggő. A lányom 3 éves a fiam 1. Az elején volt egy kis féltékenység, de azóta szerencsére nincs ezzel semmi gond. Szerintem sokat számít a szülő hozzáállása is. Én ha az egyiknek puszit adok akkor kap a másik is, vagy ha az egyiket megölelem akkor megölelem a másikat is, vagy ha az egyiknek veszek valamit akkor veszek a másinak is stb. A lányommal játszok olyat is amiből ő már kinőtt és inkább az öccsének való. Mindig kipróbálunk mindent vele is még ha az neki már "dedósnak" is tűnik. Szerintem ha a szülő kicsit odafigyel arra, hogy tényleg igazságos legyen velük és megpróbál mind a kettővel ugyan annyit foglalkozni és odafigyelni rájuk, akkor bármelyik életkorban sokat lehet javítani a testvérféltékenységen.
2009. dec. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nálunk még nincs kistesó, csak a gondolata foglalkoztat. A kisfiam lassan 2 éves, de most nagyon anyás és nem igazán viseli el, hogy rajta kívül mással foglalkozzak.

2009. dec. 23. 00:03
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem olyan 3-tól 6-7 éves korig vannak olyan szinten, hogy rosszul esik nekik és nehezen dolgozzák fel...1-2 évesen még nagyon könnyen alkalmazkodnak, így nem baj egy kistesó, 7 éves koruk után pedig már megértik, mi történik és még várják is :) de ez ne tartson vissza semmitől, mert ha rávezetitek, és fokozatosan készítitek fel rá, akkor nincs semmi baj...én pl 5 éves voltam, mikor a kisöcsém született és imádtam :) inkább nagyobb korunkban kezdtünk el veszekedni,féltékenykedni egymásra( ő 5 volt,én 10), és mostanában hagytuk csak abba (ő 15 én 20), de ez ellen nem tehetsz semmit, mert ez teljes mértékben a gyerekek személyiségétől függ...na meg a nemétől is, valószínű hogyha lány testvérem lett volna, vele nem vitatkoztam volna ennyit...de a lényeg, hogy felnőtt korukra kinövik :)
2009. dec. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

6 éves volt a kisfiam, mikor megszületett az öccse. Teljesen elidegenedtünk egymástól. Szerintem ez a legrosszabb kor.

Minél előbb van kistestvér, annál jobb. Nem szokja meg az egyeduralmat. :)

2009. dec. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!