Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az anya szeretet magától jön?

Az anya szeretet magától jön?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Olyan problémám van, hogy a kislányom most 15 hónapos és nem értem hogy hogyan működik az anya szeretet. Mikro odavagyunk nagyszülőknél vagy jönnek hozánk barátork, mindenki csak a gyerekkel foglalkozik és jaj icike picike igy jaj icike picike úgy!

Viszont ha valami gond van akkor nem hozzám fut !!!

Ez nagyon rosszul esik. Ezzel mit kezdjek mit lehet kezdeni. Imádom mindent megadok neki akkor sem értem hogy miért van az hogy egymás mellett ülök a barátnőmmelés nem hozzám fut és borul a nyakamba !!!

Nem értm.


2009. dec. 19. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez normális reakció egy másféléves gyereknél.Állandóan veled van,de szeretne másokkal is lenni.Ezért nem hozzád fut.Ha valami baja lesz,akkor biztosan csak te kellesz neki.Nem kell rá féltékenykedned,mert ezzel csak ártasz neki.
2009. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk akkor jött meg ez az anya szeretet, amikor már beszélt és mondta apa, mama stb egy szót kivéve anya. Amikor megkérdezték, hol az anya? Felmutatott a falra az érettségi képemre. És hazafele mondtam neki, hogy engem Zsuzsának hívnak és valamiért ezt kimondta, és onnantól megtört a jég. Hozzám szaladt...(majdnem kétéves volt már amikor először mondta hogy anya, addig Zsuzsinak hívott)
2009. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm de akkor is ez most elég nagy gondnak tartom. Nem tudom hogy mi legyen a megefelelő reakció meg nekem mit kellen tennem. A párom most szabin van és szinte minden időt a gyerköcel tölti és ez meg is látszik, hogy mennyire szeretik egymást. most egy kicsit háttérbe érzem magam.

Mikor mondjuk hogy hol van anya akkor rám néz, vid anyának akkor ide hozza, de úgy érzem ez nem az az anya szeretet .

Szóval akkor mit tegyek szerintetek ?

Lehet ezzel valamit kezdeni.

Jönnek itt az ünepek és félek hogy megint sirni fogok és csalodott leszek. Vaárnap is megyünk nagyszülőkhöz éa félek.

2009. dec. 19. 23:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg!

ennyi idős korban a gyerekek még teljes szimbiozisban élnek az anyukájukkal, tehát nem tudják még elkülöníteni, hogy anya egy különszeméy, és ők is egy külön személy. Neki kb. olyan a létezésed, mint neked pl. a saját lábad. (ez most nem vicc!) Amit leírsz a viselkedéséről, az mind azt bizonyítja, hogy nagyon jó a kapcsolatotok, megvan a kellő kötődés, biztonságban érzi magát.

Majd ahogy fejlődik, és eljön az az időszak, amikor tudatosul benne, hogy Ti külön-külön személyek vagytok, hidd el, meg fog változni hozzád a viszonya is. Kb. 2 éves kora körül. Majd akkortól fog látványosan ragaszkodni hozzád, akkor jönnek majd a szeretet megnyilvánulások!

Egyébként nálunk is ugyanígy volt, én is átéltem ilyen érzéseket, mint Te.

Most 3 éves a lányom, hihetetlenül jó a kapcsolatunk, imádjuk egymást, elolvadok, amikor azt mondja, anya szeretlek, meg olyan gyönyörű vagy (no ennek sajna az ellenkezője lenne inkább igaz, de elhiszem hogy NEKI szép vagyok)...Meg amikor hazajövök pl. vásárlásból, vagy érte megyek oviba, és megált, ahogy felragyog az arca és felkiált anya, hát megjöttél! Ha csak rá gondolok, elolvadok, mindjárt el is pityeredek... :) :)

Türelem, hamarosan neked is lesznek ilyen élményeid! EZÉRT érdemes élni!!!

2009. dec. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem természetesnek veszi,hogy te vagy. Biztos pont vagy az életében. Én mindig így voltam anyukámmal. Még nagymamámra is úgy gondoltam,hogy ő örökké lesz. Sajnos nem. A kisfiam most lesz 6 hónapos szerencsére nála még nincs ilyen probléma, de lehet,hogy meg fog unni. Mindig én vagyok vele egyedül és nagyon barátságos gyerek. Ha valakivel találkozunk elkezd vigyorogni és ha valamelyik nagyszülő az már nyújtogatja a kezeit felé. Ne aggódj, biztos csak ilyen időszaka van.
2009. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanilyen dolgokon 'őrlöm' magam. 10 hós a fiam, szeparációs szorongásnak híre-hamva nincs, és ugyanaz van, mint nálatok: ha jönnek a rokonok, mindenkivel szívesen játszik (ennek persze örülök), bárki megetetheti, bárki tisztába teheti. Nem érzem én sem, hogy kitüntetett anyai szerepem lenne. Ráadásul ha itt vannak a rokonok, engem észre sem vesz. Ilyenkor mondjuk tudatosan kicsit háttérbe vonulok, hadd játszanak vele, ritkán látják, de arra gondoltam, ha ilyenkor elosonnék, fel se tűnne neki... bízzunk benne, hogy ez a kialakult mély bizalom miatt van!
2009. dec. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen ! köszönöm midnent! sokat segitetek nekem !!!

A msáik gond tényleg az ha el van és játszik nagyszülőknél elmegyünk , visszamegyünk és " nyugta" .csak ennyi.

2009. dec. 20. 12:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk meg pont fordítva van. Főleg mostanában. Csak anya. Senki ne altassa, ne fürdesse...Pedig eddig apa fürdette, és imádta. Gondolom szeparációs szorongás. De ő se mondja, hogy anya. Apa, mama, papa, bátyus igen, anya nem. Majd később.

Nálunk kb. fél évesen volt az, hogy mindenkire nevetett, mosolygott, csak rám nem. valószínűleg teljesen természetes neki, hogy te úgyis mindig ott vagy.

Bocs, ha sokat nem tudtam segíteni. Talán próbálj meg egy pár órára elmenni.

2009. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is éreztem már ilyet. Ilyenkor az a trükköm, hogy egy pár napig úgy intézem a dolgokat, hogy csak mi ketten legyünk együtt. Ő és én. Az, hogy itthon vagyunk, vagy megyünk valamerre, mindegy, mindössze az a lényeg, hogy szinte egész nap (legalábbis estig) csak velem legyen. Pár ilyen csak együtt töltött nap után olyan anyás, hogy csak na!
2009. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok !

Köszönöm mindenninek a segítséget. Valóban most kezd formálódni a dolog. Most lassan egy hete csak rajtam csüng és ha elmegyünk valahova akkor is alig tudom leszedni magamról az első fél órában !

Mostmár egy kicsit jobban érzem magam és talán a lányom is változik! :)

2009. dec. 28. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!