Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő alatt tanult meg...

Mennyi idő alatt tanult meg futóbringával biztonságosan menni gyerkőcöd? Menyi idősen kapta? Utána egyből tud majd menni pótkerék nélküli biciklivel?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem ettöl nem tud még rögtön potkerék nélkül biciklizni, tök más a kettö. Ennyi erövel a kismotor után is kéne midnen gyereknek tudnia bicikizni és ez sincs igy. A kismotor és a futóbicikli ugyanaz technikailag, lábbal hajtja nem kell egyensúylozni mert a lábával tartja.
2014. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom két és fél évesen kapta, már akkor is elgurulgatott vele, de úgy egy év múlva használta igazán biztonsággal. Most van már egy pótkerekes tekerős bringája (4.5 évesen), de pótkerék nélkül még nem tudna menni vele. Mondjuk vannak nála sokkal ügyesebbek is úgy látom.
2014. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kedves első, nem vélemény, hanem tapasztalat érdekelt volna. És nem, technikailag közel nem azonos a bringa a kismotorral, ugyanis előbbin egyensúlyozni kell, a másikat meg csak hajtani. Nem hiszem, hogy egyből nem kell majd pótkerék, de talán hamarabb tud majd egyensúlyozni a hagyományos bicón.
2014. ápr. 4. 12:19
 4/7 anonim válasza:

Nálunk 2 - 2,5 évesen kezdett futóbringázni a fiam. 4,5 évesen 20 perc alatt átszállt a pótkerék nélküli bringára. Azt vettem észre a futónál, hogy ahol kicsit lejtett az út, ott felhúzta a lábait, és gurult ahogy tudott. Szerintem az a lényeg, hogy megtanul vele egyensúlyozni.

A későbbi bringa mérete is nagyon fontos. Érjen le a lába úgy, hogy az ülésen ül, és a kormány se legyen messze neki.

2014. ápr. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

22 hónaposan kapta a lányom. Nagyjából egy hét alatt megtanult vele biztonságosan közlekedni.

Elméletileg nem lesz szükség a pótkerékre a bringán.

Majd kiderül.

Rokon kisfiú: nem tudom, mennyi idősen kapott futóbringát, majd amikor nagyobb lett, kapott biciklit, pótkerékkel. Nem tudott vele menni, csak miután leszedték a pótkereket. :)

2014. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hónapos. Szerdán kapott futóbiciklit. Szerdán és tegnap még csak szép lassan gurult vele. Ma már úgy ment, hogy futnunk kellett utána. Nem is gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan megtanul vele menni.
2014. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fiam ősszel 3 nap alatt tanult meg "száguldozni" a futóbicajjal, de még a lakásban is használta, úgyhogy gyakorolt sokat. :D

Kb. 20 perc alatt tanult meg pótkerék nélküli bicajjal menni. De már száguldozott is, a fordulásokat kellett tanulni.

2014. ápr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!