Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek, ha a közel 3...

Mit tehetek, ha a közel 3 éves kisfiam nem hajlandó bilibe kakálni, csak pelenkába? Már mindent kipróbáltam pedig.

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Vegyél a WC-re olyan gyerek-ülőkét, és kis dobogót elé a lábának! Hátha ez tetszik neki. A pelenkát meg dobd ki, mint a cumit! Mától nincs pelus. Rá fog jönni, hogy jobb a WC mint a bugyi.


Én emlékszem, még nem voltam ovis, mikor a nagynéném meglátta, hogy még a bilibe kakilok. És mama törli ki.

Azt mondta: -Ez a nagylány még bilibe kakál? Mejd én megmutatom! Gyere velem!


És ráültetettt a nagyoknak való kinti felnőtt kerti WC-re, és megmutatta, hogy töröljem a popsit! Ez után csak oda jártam, s egyedül. Nekem is rossz volt addig mindig szólni a mamának.Nem voltam még három!


Lehet, hogy a te kisfiadnak is az nem tetszik, hogy akkor nyilvánosan kéne kakilnia.

Mutasd meg neki, hogy csinálhatja egyedül, s hagyd magára! Nem mindenki tud mások előtt kakálni. Az én kisfiam bölcsisen magától megtörölte a popsiját, egyszer csak kitalálta, hogy ő nem szól.


Hagyj ki egy lépést: a bili lépést!

2009. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már megpróbáltam,de arra se hajlandó ráülni.Kakált már bilibe egyébként.mivel külön vagyunk az apjával,így ha ott kér pelenkát,akkor kap,kis hiszti után.Itt is eljátsza,de ha nem adok képes 2 napig nem kakálni...
2009. dec. 17. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Hagyd a saját tempójában fejlődni.Egyik pillanatról a másikra meg fog oldódni! Nincs még elkésve.

Barátnőm kisfia is hasonlóképpen volt, csak ha ő nem kapott pelust, akkor elbújt és a gatyóba kakált. Féltek, hogy mi lesz az oviba, de kb 1 héttel 3 éves kora előtt egyszer csak a wc-be sikerült!

Semmiképp ne erőltesd, szerintem.

2009. dec. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne adj rá pelust!Ha bekakál kellemetlen lesz neki az érzés, és rájön hogy nem jó neki!Mi így szoktunk le a pelusról!Nem túl humánus módszer, de hatásos!Lesz néhány kakis, pisis ruci, de megéri!
2009. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nalunk ugyanez volt a helyzet..es mi is megprobaltunk mindent..annyi bilink es wc ulokenk van kulonbozo fajta hogy egy ovinak eleg lenne :))probaltuk a bugyis modszert de az sem zavarta hogy a kakin ult mignem meglatta a beszelo fischer price wc-t,utolso remenykent megvettuk es lass csodat:)) neha azt sem veszem eszre mikor ul ra csak kiabal-kaki:))
2009. dec. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne erölesd, hidd el egyszer csak egyik napról a másikra rájön a dolgokra. Ne szidd meg, ne mondogasd neki folyton, hogy ezt nem igy kellene, mert azzal nem biztos, hogy elöbbre jutsz. Ha kakilnia kell mond neki, hogy menjünk a wc-re, hogy azért tudja hogy oda kellene, de ha nem akarja hagyd annyiba a dolgot. Ha azt mondod, hogy mától nincs pelenka lehet, hogy nem fog kakilni napokig és inkább visszatartja, azzal meg többet ártasz mint használsz! Hidd el nincs elkésve még semmivel és azt is figyelembe kell venni, hogy minden gyerek más és másképpen fejlődik!
2009. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!