Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok a tapasztalataitok...

Tudnátok a tapasztalataitok vagy csak simán a véleményetek alapján nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 és fél éves kisfiúnk, aki óvodás.

Nem mondhatom, hogy bármikor is különösebben beteges lett volna, egészen addig, amíg be nem került az oviba. Itt ugye jött a tipikus dolog, hogy 2 hét ovi, 2 hét betegség.

Soha nem volt az a fülgyulladásos típus a fiúnk, talán másfél évesen volt neki egy elhúzód savós középfülgyulladása, de a fülészeten kikezelték.

És most februárban sajnos belekerült egy elhúzódó náthába, ami bármennyire is próbáltuk megelőzni, nem jött össze. Megint kialakult a savós középfülgyulladás. Megint fülészetre kellett mennünk. Ott azt mondták, hogy mivel így elhúzódott a nátha, ezért előfordul, hogy a fülgyulladás is ilyenkor hosszabb idő alatt rendeződik, figyeljünk a tiszta légutakra, nincs más teendőnk, csak 2 hét múlva menjünk vissza kontrollra. Ez megtörtént, akkor már nem volt beteg, de a fülében még volt savó. A hallása egyébként rendben van, csináltak vizsgálatot is, ott is minden rendben volt. Most 1 hónapos kontrollt javasoltak és azt mondták, hogy ha akkor is lesz savó, akkor vagy fülszúrás vagy orrmandulaműtét.

Viszont múlt héten megint náthás lett a fiúnk, a gyerekorvos megint kicsit gyulladtnak látta a fülét, de nem vészesen, csak vírusos fertőzése volt, így csak orrspray-t, enyhe gyulladáscsökkentőt kapott és orrot szívtam neki. Ma már rendben volt a füle. Viszont tartok tőle, hogy ez miatt a savó megint csak nem tudott elmúlni a füléből és hogy mikor 2 hét múlva megyünk vissza a fülészetre, akkor a legrosszabbra számíthatunk, hogy szúrás vagy műtét.

Viszont ha ezt nem muszáj, nem szeretnénk megcsináltatni, mivel ugye nem gyakoriak nála a fülgyulladások, egyébként rendesen kap az orrán levegőt, éjszaka is mikor alszik az orrán veszi a levegőt, bár még egy kicsit náthás, de most is rendben van neki a levegővétel éjszaka. Most lázas sem volt, nem is fájlalja és nem is fájlalta múlt héten sem a fülét. És a hallása is teljesen rendben van.

És mikor hallottam a tapasztalatokat, hogy kiknek milyen szempontok alapján döntöttek az orvosok a műtét mellett, akkor azt gondolom, hogy ehhez képest a mi fiúnknál talán még lehetne valamit tenni, hogy ezt elkerüljük.

Esetleg valamilyen helyi, spéci, orvosi gyulladáscsökkentő orrcseppel vagy ecsetelővel, amit ők csinálnának meg. Mert most csak a patikában kapható vény nélküli szereket mondták mindig, hogy használjuk.

Tehát aki szülő és aki átérzi a helyzetemet, az tudja, hogy ő sem tenné ki szívesen ilyen beavatkozásnak a gyerekét, ha nem ez a végső megoldás, hanem még el lehetne kerülni.

Mert azt gondolom, ha most nem esett volna vissza a náthába, akkor már lehet rég rendbe jött volna áprilisra a kontrollra a füle.

És szeretném kérdezni, hogy akik átmentek ezen vagy hasonlón, vagy csak átérzik a helyzetemet-helyzetünket, azok elmondanák a tapasztalataikat, véleményüket?

És elnézését, hogy hosszúra sikerült.

És előre is köszönöm, ha válaszoltok.



2014. márc. 24. 16:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hétfőn megyünk vissza a fülészetre, akkor kiderül minden.

De egyébként jelenleg sincs semmi gond a fülével. Kap szépen levegőt az orrán. Most éppen nem is beteg. Szóval lesz, ami lesz, egyenlőre biztosan nem megyünk bele sem fülszúrásba, sem mandulaműtétbe. Majd ha tényleg elkerülhetetlen lesz.

2014. ápr. 3. 21:06
 12/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok,ajánlom figyelmedbe a 9-es válaszoló blogját,nagyon érdekeset írt!
2014. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszaitokat!:)

Egyébként megvolt a kontroll ma a fülészeten és szerencsére mindent rendben találtak, rendbe jött a füle, elmúlt a savó, úgyhogy semmi teendőnk nincs, tehát fülszúrás és mandulaműtét sem lesz.:)

2014. ápr. 7. 12:38
 14/14 anonim válasza:
Vízhez ne érjen a gyermek füle,és 2-3 hét után elmúlik.
2016. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!