Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit rontottam el, hogyan...

Mit rontottam el, hogyan hozzam helyre?

Figyelt kérdés

Kisfiam most két éves és három hónapos. Az a problémám, hogy soha semmiben nem fogad szót. Pl. ha tisztába akarom tenni, átöltöztetni, felöltöztetni indulás előtt, akkor állandóan ordít, hisztizik és elszalad. Nem tudom normálisan etetni, mert csak teát, kekszet, csokit, vajat kérne, alig akar bármit is megenni, akkor is be kell kapcsolni a mesét....Nem lehet megszeretgetni, nem lehet hozzábújni, elaltatni....

Biztosan bennem van a hiba, mert másoktól ezt ilyen szinten nem hallom. Valahol elcsúszott a harmónia közöttünk, pedig imádom, de igazából egyre kevésbé bírom, hogy egyszerűen semmit nem tudok Vele csinálni. Ha elmegyünk motorozni, abból is mindig hiszti van, mert nem tudom Vele elfogadtatni,hogy a zebrán fogja a kezem, mert körforgalom és veszélyes, vagy a buszon nem tudom kivenni a babakocsiból, mert tömeg van...


Kíméletes válaszokat kérek, hisz tudom, hogy valahol én hibáztam :-))


2014. márc. 23. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem te hibáztál, hanem kezdődik a dackorszak...

felejtsd el azt, hogy zenét raksz be neki stb. ha eszi ami az ebéd eszi ha nem akkor éhes marad, ne adj neki nassolni valót. Ha éhes lesz vacsorára majd eszik rendesen. Ha akkor sem akkor majd reggel. Legyél következetes. Ha nem akarja fogni a kezed akkor azonnal indultok vissza haza és aznap nincs séta. Valahogy ki kellene bírnod, hogy ne sajnáld meg. Ha az emberek miatt aggódsz, ne tedd, értelmes ember látja, hogy dackorszakos, ő is ilyen volt az ő gyereke is, sőt még a szülei is ebben a korban.

2014. márc. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek tőlünk tanulja, hogyan kell viselkedni. Pontosabban próbálkozik, és a próbálkozásra adott reakciókból következtet erre. Kialakul, hogy ha Ő egy bizonyos módon viselkedik, Te erre mit reagálsz, erre aztán Ő is reagál, és így tovább. Ezt megtanulja, megszokja, akár jó, akár rossz. Tehát ha például azt mondod hogy gyere enni, Ő erre földhöz vágja magát, erre Te megpróbálod megnyugtatni, erre ő visít, és így tovább, mindig ugyanúgy. Próbáld meg megtörni a mintát! Viselkedj úgy, ahogy korábban nem. Gondolkodj el rajta, hogy miben tudnál változtatni, akkor Ő is érzi, hogy ez most más, neki is máshogy kell viselkedni. Nekünk néhány napja valaki ajánlotta a "hisztiszék"-et, ha a gyerek hisztizni kezd, ráültetem egy székre, hogy "ez a hisztiszék, amíg így viselkedsz, ülj itt". A hisztizik, próbálj meg nem tudomást venni róla, arra nem reagálni. Például csináld meg egyszer-kétszer, hogy ha nem fogja meg a zebrán a kezed, akkor egyszerűen forduljatok sarkon, és menjetek haza. Vagy szálljatok le a buszról. Szánj rá időt egy-két alkalommal.
2014. márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek megijeszteni de az egyik ismerősömnek pont így viselkedett a gyereke csak chipset meg turó rudit evett nem fogadta el a többi ember közeledését stb. és kiderült hogy autista.Én a helyedbe utána járnék ha eddig nem tetted.
2014. márc. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem minden hisztis gyerek autista. Nem kell rögtön erre gondolni, főleg egy 2 éves gyereknél. Úgy tudom, még az Autista Intézet sem mondhatja egy 2 éves gyerekre, hogy autista, mert még nagyon kicsi. Ha még 4 évesen is ugyanezt csinálja, akkor kell súlyosabb problémára gondolni. Addig meg sok türelem és kitartás Kérdező! Inkább egyelőre próbáld meg úgy gondolni, hogy milyen szépen fejlődik a gyermeked, hogy már a dackorszakba jutott!
2014. márc. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit, csak dackorszakba lépett, és ez egyes gyerekeknél nagyon húzós időszak tud lenni. Szerintem a legfontosabb, hogy ne ess kétségbe az ilyen helyzetektől, egyrészt mert nem tehetsz róla, másrészt ha bizonytalan vagy, ideges leszel, esetleg kiborulsz azt azonnal megérzi a gyerek, és sokkal hevesebben fog hisztizni. Fogadd el, hogy ez van, most ilyen időszakot éltek, és következetesen, higgadtan reagáld le a felmerülő helyzeteket. Fogd fel kihívásként, na ezt most hogy oldjam meg okosan? Néha bravúros leszel benne, néha csapnivaló, de hát emberek vagyunk. Arra mindig figyelj, hogy a gyerek érezze hogy nagyon szereted, akkor is ha rosszul viselkedik. Hasznos olvasmányok a témában:

Anna Faber: Beszélj úgy hogy érdekelje..., és Gary Chapman: gyerekekre hangolva.

2014. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :-))) A két könyvet el fogom olvasni, feltétlenül!!! megkönnyebbültem, mert különben egy édes-aranyos és nagyon okos kisfiam van :-) Sokszor bújik is hozzám, főleg, amikor pl. bölcsi után megyek érte, vagy esténként, mielőtt elalszik.

A dackorszakot pedig elfogadom, kihívás és boldog kihívás :-)

Minden jót Nektek!!!

2014. márc. 26. 09:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!