Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért köpköd ki minden ételt...

Miért köpköd ki minden ételt mostanában egyéves kislányom?

Figyelt kérdés
Novemberben volt egy éves. Már elvileg mindent megeszik, egész idáig evett is, de két-három hete minden falatot kivesz a szájából, eldobálja, szétkeni a padlón stb. Pedig jó étvágyú volt, szopizik is még mindig. Már órákig tartó kínlódás az etetés, szó szerint meg kell tömni, ki kell cselezni, el kell terelni a figyelmét, és így is épp hogy eszik valamit. Egyedül a főzelékeket eszi meg úgy-ahogy, mert azt könnyű belekanalazni.
2009. dec. 14. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Sajnos választ nem tudok adni hogy miért csinálják, de a helyzet nálunk is hasonló volt ilyen idős korában. Én azt csináltam hogy elmagyaráztam ha kiköpködi akkor nem kap többet és éhes lesz. Mindig kapott 3 lehetőséget, mindegyiknél elmondtam, hogy nem szabad ezt csinálni és be fogjuk fejezni az evést. Párszor eljátszotta a 3 at, elvettem előle az ételt. Pár nap és megértette szépen kell enni, vagy üres marad a pocak. Próbáld meg hogy elveszed az ételt. Hamarosan úgyis éhes lesz, mielőtt adsz neki elmagyarázod neki azért üres a pocakja mert butáskodott.
2009. dec. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
szerintem,mert utalja amit adsz neki,sok kisgyerek a paradicsomos,a tökfele,meg a halas kajaktol irtozik.
2009. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy utálja, mert az én kisfiam ugyanezt csinálta (csinálja) és ha adtam a kezébe valamit, akkor meg szépen belapátolta a kaját. De ha leültettem enni akkor kiköpdöste az ételt.

Én ha utálok valamit akkor ha eltereik a figyelmemet sem veszem a számba. És van amit nem eszik meg akármit csinálok is.

2009. dec. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem, ekkora butaságot, hogy azért csinálja, mert utálja...

Ilyet is csak az ír le, akinek vagy nincs gyereke, vagy totál nincs érzéke az anyasághoz.

Azért egy 1 éves gyerek anyukája már meg bírja állapítani, hogy arról van szó, hogy nem ízlik a kaja, vagy csak "műsor" van.

Mert sajnos ilyen műsor szinte minden gyereknél van (Mázlista az a szülő, akinél nincs).

A gyerekeknek az evés a legunalmasabb és legfeleslegesebb macera a világon. Ők még nem nagyon értékelik az ízeket, nem örömforrás nekik az étkezés. Azt, hogy enni muszáj, mert kell a táplálék a szervezetnek egyszerűen nem értik, hiszen mit tudnak még ők a biológiáról, az emberi test működéséről? Azt, hogy ha MOST nem eszel, KÉSŐBB majd éhes leszel, szintén nem értik, mert még nincsenek tisztában sem az ok-okozati viszonyokkal, sem a múlt-jelen-jövő fogalmakkal.

Épp ezért felesleges próbálkozás a rábeszélés.

Marad az, hogy le kell kötni a gyerek figyelmét, és gyorsan a szájába csempészni a falatokat. Nálunk pl. repülő volt a kanál, és a hangár a szája, vagy méhecske és virág...

De bevallom, amikor nagyon kész voltam idegileg, és nem volt türelmem a bürrögéshez, zümmögéshez, akkor - lehet megkövezni - jött a mesenézés, persze tátott szájjal, csak lapátolnom kellet a szájába a kaját, kb. 2 perc alatt el is fogyott az ebéd.

Kinőni nem tudom, mikor szokták, a 3 évesem van, hogy már kisangyal módjár étkezik egyedül, de van, hogy háromnegyed órás hiszti egy vacsora...

2009. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A második válaszoló vagy nem olvasta el rendesen a kérdésemet vagy félreértette. Természetesen nem arról van szó, hogy nem szereti amit adok neki enni. Először is, mert nincs is olyan étel, amit nem szeret, két hete még falta a tökfőzeléket, a paradicsomosat és a rántott halat is. Mindent megeszik elvileg, jó étvágyú. Épp arról van szó, hogy a főzelékeket megeszi, viszont a darabos ételt, amit szintén eddig rendesen megevett(sonkáskenyér -falatkák, keksz falatkák stb.) kiköpködi, kiveszi a szájából és malackodik vele.Foga is van, nyolc darab, azzal rágni is tud már egész jól.

Ha kicselezem, elterelem a figyelmét, akkor meg lehet tömni, de úgy is rettentő nehéz.

Egy kicsit megnyugodtam, hogy más ennyi idős gyerekek is ugyanezt csinálják. (Érdekes, de a kisfiam ezt sosem csinálta).Remélem nem tart már sokáig,megpróbálok türelmes lenni.

Köszi a válaszokat és a tippeket.

2009. dec. 16. 09:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!