Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdjem bilire szoktatni...

Mikor kezdjem bilire szoktatni kisfiamat?

Figyelt kérdés
Látom sok kérdés van ehhez hasonló,de mégis szeretnék tanácsot mivel most tél van és sokan irják hogy nyáron kellene,ő 18 hónapos lesz 21.-én.Szóval nyáron már 2 évet betölti és az nem lesz késő már?Mit tegyek?
2009. dec. 14. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Nekem még nincs tapasztalatom, de a Suttogó azt írja, hogy a két évet ne várjuk meg, mert akkor már benne lesz a gyerek a dackorszakban, és úgy sokkal nehezebb.
2009. dec. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 1,5 éves, de egyelőre esély sem látok rá, hogy elkezdjük. Néha mondja, hogy pisi van, kérdezem, hova kell, és mondja, hogy bilibe. De ha odaviszem, hisztizik, nem akar maradni. Egyébként is örökmozgó, 10 másodpercig sem ül meg egyhelyben.

Nekem pedig pont azt mondta most mindenki, hogy 2 éves kor előtt nem kell erőltetni és nem érdemes, csak ha maga a gyerek akarja.

2009. dec. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
az en lanyom 17 hos en megvarom a nyarat vagy amig sajat maga rakeredzkedik a bilire nem eroltetem 3 eves korig van meg ido a suttogo meg elmehet a ... az orvosok 2 eves kortol mondjak a leszoktatast mert addig meg nem eleg fejlett ra az idegrendszere a babanak.
2009. dec. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is 2 éves volt a fiam nyáron és 23 hónaposan kezdtük el. Minden simán és gyorsan ment. Most 6 éves és nagyon eleven születésétöl. A lányom márciusi, megvárom a tavaszt. 21 hónapos.

Annak idején azt mondták a dokik, hogy amikor megérett rá és ne szórakozzak vele. Pontosabban: ha elveszem vegyem el teljesen a pelust és ezért várom most is a jó időt.

2009. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

A kisfiam egyfolytában követ kb. 10 hónapos kora óta még a vécére is. Nagyon érdekelte a dolog, megnyomhatta az öblítő gombot, ha végeztem. Így kapott bilit akkortájt, és rá is ült rövidke időre csak úgy ruhástól, amikor én vécére mentem (legalább nem akart az ölembe ülni:). Ha ezt vehetjük a bilire szoktatás kezdetének, akkor mi nagyon korán kezdtük.

Most már nyugodtan mondom, hogy kb. egy hónapja a kaki mindig a vécébe megy (mert a bilit megunta, és a vécét is ki akarta próbálni:). Nagyon büszke magára, tapsol, amikor készen van. És rendesen szól, ha kakilnia kell. A lelke biztos nem sérült, és nem is erőltettem egyáltalán. A pisivel úgy állunk, hogy ha bepisilt, akkor időnként, egyáltalán nem mindig, talán két-három naponta egyszer szól, és hoz egy pelenkát, hogy cseréljük ki. Ő most múlt 17 hónapos.

Szerintem, azzal, ha ha megmutatod neki, hogy mire való a bili, vécé, esetleg valami játékát elviszitek néha pisilni, biztos nem rontasz el semmit, és ha érdekli a dolog, lehet, hogy használ is a szoktatásnál

2009. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányom 2éves volt októberben,február óta bilizik,most kb.3hete ő mondta hogy nem kell pelus,,így vettem még pár nacit,ráadásul nem bilizik azóta hanem WCre járunk,van baleset 2-3naponta 1-2,száraz pár napja reggel a pelus ,de napközben nincs rajta csak bugyi,nadrág.Nyáron annyival könnyebb hogy kevesebbet mosol,és kisebb az esély felfázásra ,de gondolom fűtötök ,így ez is kiütve.Teljesen mindegy milyen évszak van,ha te úgy érzed érett a gyerek csináld.Ha nem,akkor sincs késő 3éves koráig biztosan elhagyja a pelust.:)
2009. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz késő nyáron! Nekem is most volt másfél éves a fiam és én is rákérdeztem a védőnőnél.

Nekem azt mondta a védőnő, hogy nincs olyan, hogy késő, úgyis egyértelműen meglátjuk a gyereken, hogy mikor érett rá annyira, hogy el kell kezdeni. Előtte meg nem érdemes sürgetni. A védőnő szerint körülbelül 2 éves kor előtt nem is érdemes próbálkozni, mert addig úgyis csak "kínlódás", hiszen hosszú hónapokba telik, amíg elérjük azt az eredményt, amit később pár hét alatt is elérhetünk. Szóval azt mondta, legyek türelmes, és ne ugorjak be a zsémbes nagymamák és türelmetlen anyukák "ugratásának", hogy: "hogyhogy még nem szobatiszta" :-))). Egyébként azt is mondta, hogy akiket később, tehát 2 éves kor körül szoktatnak, sokkal kisebb arányba fordul elő náluk a bepisilés. Ja, és télen nem szabad szoktatni, mert könnyen felfázhat. Szoktatni ugyanis úgy lehet csak hatásosan, hogy csak bugyi legyen rajta egész nap lehetőleg, hogy érezze meg az "érzést".

Szóval mindenki maga dönti el, de nekem szimpatikus, amiket mondott.

2009. dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még annyi, hogy tavaly már áprilisban olyan jó idők voltak, hogy a kisfiam egy szál kis pólóban volt kint. (Akkor tanult járni.) Szerintem ha most is ilyen jó idő lesz, én egy "bugyi + fölé nadrág" kombinációval már megpróbálkozom majd, persze sűrűn odafigyelve, hogy nem ázott-e át, nehogy megfázzon.
2009. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm sokat segitettetek.azt hiszem még várunk ezzel a dologgal.
2009. dec. 15. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!