Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kell szólni a gyerekorvo...

Mikor kell szólni a gyerekorvosnak a fiam nemiszervéről?

Figyelt kérdés
20 hónapos kisfiam van, sem az orvos, sem a védőnő nem mond semmit arról, mikortól és hogyan kell a fiúgyermek hímvesszőjén a bőrt hátrahúzni. Neten nézegettem, kinek mi a véleménye erről, valaki szerint már 5 hónapos kortól kell, valaki szerint 18 hós kor után, néhol azt írják, nem szabad feszegetni, szólni kell az orvosnak, stb. Nálunk nem volt fiú gyerek a családban, és szüleim sincsenek, akik tudnának tanácsot adni. Párom azt mondta, vigyem el a gyereket az orvosához, és szóljak, vagy kérdezzem meg, mit tegyek.
2009. dec. 12. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Valami problémát látsz rajta?

Eddig nem mondott semmit se a doki,se a védönö? Minden tanácsadáson megnézik ott is. Ha gond lenne,szóltak volna.

Az én babám 6 hós,erröl a húzogatásról még szó se esett. Ha kell,úgyis mondja a doki.

2009. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itt olvastam erről... [link]
2009. dec. 12. 12:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Nehogy már ezeknek a véleményére adj,akik ide irnak! Lehet,hogy olyan ir,akinek még gyereke sincs! Mindenképp a dokidat kérdezd meg!!!! Én azt olvastam egy babamagazinban, hogy egyáltalán nem kell húzogatni,mert több kárt csinál,mint hasznot! Ezt egy orvos irta,nem unatkozó háziasszonyok. Az meg jelent valamit,hogy se a védönö,se a doki nem mondta,hogy húzogasd. Lehet azért,mert nem kell.
2009. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem a dokit,mert úgy láttam teljesen le van tapadva neki a bőr.Azt mondta nem baj nem is szabad húzogatni mert nem hiába van most letapadva.Ha nem változik akkor 2-éves korában ő megcsinálja neki.Úgyhogy én is régebben próbáltam húzogatni,mert mindenhol mást olvas az ember.Most már nem csinálom,megvárom amíg 2-éves lesz és megkérdezem megint a dokit.20-hónapos:)
2009. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%

Számomra fura az a válasz,hogy semmit nem kell csinálni vele,mert nem mondja a doki.

Könyörgöm:

Naponta többször pisil az a gyerek,nem gondoljátok,hogy nem árt megmosni?????

Nem azt mondom,hogy barbár módjára kell felrántani neki.De én konkrétan 4 hónapos kora óta húzom a fiamnak,MINDEN ESTE!!!!

Minden nap egy kicsivel jobban,hogy táguljon a bőr.Egyszer sem repedt be,nem vérzett,mivel ÓVATOSAN csináltam...

Gyerek orvosunkat kérdeztem,mikor megszületett a baba,azt mondta,hogy ő fogja neki felhúzni 1 évesen.Na ne már!!!!!!!!

Mikor 1 éves lett,rákérdeztem,mert láthatóan nem foglalkozott vele,erre felhúzta neki simán,NEM ÓVATOSKODVA,pedig nem tudhatta,hogy nem az az első.

Azt mondta szép,mondom persze,mert minden nap tisztán tartom,és húzom neki a bőrt.Meglepődött,de nem szólt.

Most 3,5 éves a fiam,semmi baja a kuki bőrének.Erről ennyit.

(Az első 1 évben néha-kb 3-4 alkalommal előfordult,hogy kimaradt a fürdés.De mindig jelezte,hogy diszkomfort érzése van,gondolom csípte neki.)

2009. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem kell húzkodni, sőt nem is javasolják. elenged magától és akkor hátra lehet húzni. egyébként alkti kérdés a nagyobbnak soha nem húztam hátra, nem mosogattam különösebben és rendben van. a kicsinek hátrahúztam tele volt váladékkal, neki mindennap mosni kell mert mindennap tele van. azóta a nagyobbét is nézem neponta de nála még sosem volt semmi amit lemoshattam volna.
2009. dec. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3-dik vagyok.Szerintem az összes doki azt mondaná:Igen húzkodni kell már miután megszületett!!De én nem hallottam olyan orvosról aki ezt javasolja,hogy már pici koruktól kellene.Nekem épp ezért mondta az orvos,hogy sok minden oda bemehet pisi,kaki stb.elfertőződhet.Ja és sok orvos csak akkor csinálja meg már miután szobatiszta.Gondolom ezt se csak az miatt mert nem ér rá hamarább megcsinálni.De volt itt régebben is egy ilyen kérdés és valaki belinkelt egy orvos által írt választ:Amiben nyomatékosan megkéri a kedves anyukát,hogy ne húzkodja a bőrt.Nem hiába!

De mindenkinek szíve joga eldönteni mit tesz.

2009. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De logikus is a dolog: amig nem húzogatják hátra,addig nem tud oda bemenni semmi,tehát mitöl gyulladna be?! De ha valaki elkezdi húzogatni,akkor könnyebben fertözödhet,ezért utána már mindig kell húzni-tisztitani. Szerintem békén kell hagyni! És hallottam egy dokitól,hogy ez a dolog magától megoldódik,nem kell közbeavatkozni,mert amikor "merevedésük" van a kicsiknek,akkor kifeszül a bör,és ennyi pont elég ahhoz,hogy ne tapadjon le! Tehát a természet jól megoldja a dolgokat,nem kell közbeavatkozni!
2009. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csecsemő és gyermek gondozó vagyok. A mai felfogás szerint mondom, hogy tanítják ezt. A gyerek 1 éves koráig békén kell hagyni, max egy picit hátrahúzni este a fürdésnél, de nem teljesen csak éppen annyit, hogy ne tapadjon le teljesen. 1 éves kor után kell elkezdeni óvatosan hátrahúzni a bőrt, ezt is tanácsos az esti fürdésnél, mert vizesen sokkal könnyebb. Ha gond van 3 éves korában csináják meg nekik. Ha minden este ovatosan hátra van húzva nem fog berepedezni vagy fájni és akkor nagyobb az esély arra is, hogy késöbb sem kell bántani.

Remélem segíthettem

2009. dec. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!