Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4évesed ki tudja ejteni az...

4évesed ki tudja ejteni az "r" hangot?

Figyelt kérdés

Lányom 4éves, és még nem tudja. Akié ki tudja ejteni, tanította neki vagy magától jött rá a gyerek? Én próbáltam már neki mutatni, de nem sikerült neki többszöri próbálkozás után sem, erre nyafogni kezdett, és abbamaradt. Tavaly az "l" hangot meg tudtam neki tanítani, ezért kezdtem, el próbálkozni az "r"-rel is, dehát ez azért nehezebb. Tudom hogy majd nagycsoportban foglalkoznak ezzel ha szükséges, de azért jó lett volna, ha megtanulja addigra. Jelenleg l-t mondd az r helyett. Hogyan próbáljam magyarázni, mutatni neki? Már csak ez az egy hang hibádzik.


Köszönöm.



2014. febr. 24. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább bízd logopédusra. Ha időben és pénzben meg tudod oldani a nagy csoportot sem kell megvárni.


Nekem novemberben voltak 3 évesek az ikreim. Lola ki tudja mondani az r hangot, Julcsi viszont nem (más hangokat se nagyon). Ő jár logopédushoz. Sokat mondókáznak, énekelnek szereti nagyon.

2014. febr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pont most válaszoltam egy hasonló kérdésre :)

Kb: 1 hónapja tudja mondani, most lesz négy éves.

Mi gyakoroltuk nagyon lelkes, de csak pár percet naponta. Már csak az "s" betű hiányzik, helyette "sz"-t mond

2014. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az enyém 5 éves és ő sem mondja még ki. most a nagycsoportba logópédus foglalkozik velük.

szóval:ne aggódj! főleg ha már csak ez az egy hang nem megy neki

2014. febr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3,5 éves a fiam, sem a R betűt, sem az L-et nem mondja tisztán, bár az utóbbit, ha rákérdezek tudja mondani. Viszont az egyik óvó nénink logopédus is, kérdeztem tőle, hogy ez baj-e. Azt mondta, ebben a korban még egyáltalán nem, nagycsoportban foglalkoznak ezzel a kérdéssel.
2014. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2014. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4 és fél éves, és nem tudja kimondani. Nem aggódom miatta, mire iskolába megy, általában ki tudják mondani a gyerekek. Ha nem, akkor jöhet a szakember.
2014. febr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!