Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beoltattátok 3 év alatti...

Beoltattátok 3 év alatti gyereketeket? A gyerekorvos javasolta?

Figyelt kérdés

Nekik ingyenes? Ők is a felkarba kapják? Az oltóanyag a gyerekorvosnál van, vagy ki kell váltani?

2.5 éves a lányom, én 36 hetes terhesen és a férjem be vagyunk oltva. Azt mondta a gyerekorvos, hogy az ő körzetében még csak egy 3 év alatti kapott oltást, de ő beadja, ha kérjük. Azt mondtam, hogy még gondolkodok. De nem jutottam semmire.


2009. dec. 8. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 13 hónapos, holnap viszem beoltatni. Sokáig nagyon ellene voltam, de most, hogy egyik ismerősöm 15 hónapos babája lélegeztetőn van és még ha túl is éli, a tüdeje sosem fog helyrejönni,...nem gondolkodom tovább!!!
2009. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én beoltattam 12 hós kislányomat. Engem a gyerekorvos győzött meg, én 20 hetes vagyok már én is megkaptam és a férjem is. Nekünk rögtön beadták, volt a rendelőben oltóanyag, nem kellett fizetni érte. És ő is vállba kapta, semmi mellékhatást nem tapasztaltunk.
2009. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is beadattam 13 hónapos kislányomnak meg persze a családban is mindenki beadatta.A combjába kapta.
2009. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ma oltottuk 17hós kisfiam.

ingyenes.

a karjába kapta.

az orvosnál van az oltóanyag.(nálunk ott volt)

2009. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
beadattuk, mert a doki ha nem is rábeszélt, de mindenesetre pozitívan állt hozzá. 16 hónapos (3 hete kapta, semmi baja).
2009. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én orovs ismerősőm kérésemre körbekérdezte immunológus szakorovsokat, akik azt mondták ártani biztos nem árt, de ilyen piciknek a fejletlen immunrendszer miatt maximum 50 %-os védelmet ad, de inkább még azt sem. Persze mielőtt vita kerekedne, jól tettétek, hogy beoltattátok csak tudni kell, nagy valósznűséggel nem volt értelme. Azt meg nem tudta megmondani, hogy ezesetben véd e szövödmények ellen a vakcina.

Ő azt mondta igazából 6 éves kor felett érdemes, azalatt a környezetet. A felnőtteknél viszont életre szóló védelmet is kialakíthat.

2009. dec. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nem jártok közösségbe (bölcsibe stb) akkor szerinte felesleges oltani.
2009. dec. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat. Még ma rákérdezek a védőnőnél, de szerintem oltatunk, még ha felesleges is.

Az a gond, hogy ugyan bölcsibe nem jár, de mostanában sokat csavarognak a városban anyukámmal, hogy én tudjak itthon pihenni. Szóval még többet van emberek között, mint én.

Jó egészséget mindenkinek!

2009. dec. 9. 08:50
 9/12 anonim ***** válasza:

19 hónapos, jövő kedden viszem.

Nem jár közösségbe, én és apa oltva vagyunk, de ennek ellenére a gyereknek bárhonan haza hozhatom a ruhámon, hajamon stb. És nem utolsó sorban, nem tudom bezárni a gyereket a lakásba és az udvarra tavaszig. Apá reggel hattól este nyolcig nem látjuk, mert melózik, így nagyon sok mindent nekem kell elintézni, többek közt a bevásárlást is. A gyereket pedig nem tudom kire hagyni, minden rokon 250 km-re lakik.

Nekünk a gyerekorvos nagyon pozitívan állt hozzá, azt mondta, ha félünk oltassunk, mert aki fél valamitől, az tuti el is kapja. Én nem szeretném lélegeztetőgépen látni a gyerekemet, és nem szeretnék 40 fokos lázat sem, meg tüdőgyulladást.


Mondom ezt úgy, hogy első körben kijelentettem, hogy én ugyan nem oltatok. Úgy tűnik ez a vírus nem válogatja ki a valamilyen alapbetegségben szenvedőket.

2009. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy voltam, hogy biztos nem oltatunk! Azóta az egész család be van oltva. Lányom 2,5 éves, múlt héten kapta a bal combjába. A gyerekorvosunk 3 év alatt bal combba adta, a felett bal karba, mindent elmondott előtte a váróban, hogy mik a tapasztalatok, mi ez a hisztéria, mi van a vakcinában stb.
2009. dec. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!