Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiúnak mikor adjunk rajzkés...

Kisfiúnak mikor adjunk rajzkészletet?

Figyelt kérdés

Van egy unokaöcsénk, nagyon édes kölyök. 2 évesen kezdett csak beszélgetni néhány egyszerűbb dolgot. Most 2,5 éves, már jó sokat tud beszélni, hosszú, nehéz mondatokat is. Ezt csak azért írtam le, hogy látsszon az érettségének szintje.

Karácsonyra szeretnénk adni neki a párommal dömpert és rajzkészletet (ceruza, radír, hegyező, egy kicsike vonalzó, filctollak, zsírkréta, kréta van benne). De nem tudom, hogy használná-e még, vagy inkább széttörné. Nem láttunk még náluk egyetlen rajzolásra alkalmas tárgyat sem, ezért akarunk neki ilyent adni, mert ilyene még nincs.

Amiatt vagyunk kétségben, hogy a könyveit is széttépte, és úgy szokott játszani, hogy szétszedi az autóit, szétszed mindent. :) Nem tudom, nem lenne-e korai a rajzkészlet. Vagy adjuk oda, aztán majd a szülei látják, hogy mikor kezdi érdekelni?

Tudom, hogy nem is mindenkit érdekel, mert például az öcsém se rajzolt valami gyakran, se mostanában (18 éves), se kiskorában, de azért néha jól esett neki előkapni a zsírkrétáit és firkálgatni valami édeset. Lehet, hogy az unokaöcsénknek is jól esne nagy ritkán valamit rajzolgatni, firkálgatni.

Érdemes odaadni neki idén? Jövő karácsonyra már késő lenne, mert oviba megy addigra már.


2009. dec. 4. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem korai, de jobb ha kezdetben szülő is mellé ül, az én lányom szintén 2,5 éves, de már szépen használja a ceruzát, igaz neki van nagyobb testvére úgyhogy nálunk nem volt kérdés hogy hozzáfére rajz eszközökhöz és neki sem korai, had ismerkedjen vele!!!
2009. dec. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem korai, de ne ilyesmit vegyetek.

Radírra, vonalzóra egyáltalán nincs szüksége, igazán filctollra se.

A zsírkréta nagyon jó ötlet (jó minőségűt vegyetek, amipuha, erőteljes színe van, vastag, tömzsi. Ha tényleg a legjobbat akarjátok, vegyetek tégla alakú méhviasz krétát, ekkora gyereknek az a legjobb, mert marokra fogható, nem törik, szép színe van. Kicsit drága, de ezer évig használhatja. A katica.hu oldalról rendelhettek is akár, mert egyébként nem nagyon lehet boltban kapni.)


Ami neki való még, az az ujjfesték, amivel kedvére pacsmagolhat, maszatolhat.


Vehettek még gyurmát is, az is nagyon hasznos, és szeretik is a gyerekek.


Ja, és a krétához, festékhez vegyetek A3-as méretű papírokat vagy csomagolópapírt, mert ennek a korosztálynak óriás felület kell az alkotáshoz, legalább akkora, mint a kinyújtott karja hossza, mert még vállból, könyökből körözve firkálnak.

2009. dec. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Kellemes ünnepeket nektek! :)
2009. dec. 8. 15:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Tényleg jó ötlet volt. Tetszik neki és okosan használja! :)
2010. jan. 22. 01:01
 5/5 anonim ***** válasza:
:-))))
2010. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!