Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagytad valaha a lakásban...

Hagytad valaha a lakásban egyedül a gyereked?

Figyelt kérdés
Akár 2 percre is? Akár úgy, hogy alszik?
2014. jan. 22. 17:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Postaláda 6 méterre van a bejárati ajtótól, a garázs kb 9 méter. Teraszra, kertbe ki szoktam menni, amíg alszanak, van bébifón, hallom, ha valami történik. Máshová nem megyek nélkülük.
2014. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A 3.-ról volt, hogy leszaladtam a postaládához míg aludt pár hónapos korában.

Muszáj nekem, mert egyedül nevelem sajnos.

Most, hogy már elmúlt 1 éves és nem alszik sokat, akkor is ébren, viszem magammal a postaládához is.

2014. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 zabmester ***** válasza:

5 éves kora körül már igen, kb. annyi időre, amíg a postáért lementem (4. emeleten lakunk), vagy a kapuig, ha ismerős/rokon hozott valamit, vagy hasonló. Szóval ilyen 4-5 percekre maximum. Szó szerinti értelemben ilyenkor is egy azon házban vagyunk. Ha kertes házunk lenne, az udvarra már simán kimennék úgy is, hogy ő a házban marad, ez sem sokban különbözik sem ettől, sem attól, ha valahol emeletes ház van, és a gyerek lent van, a szülőnek meg fönt van dolga, vagy fordítva. De ennél messzebbre nem mennék el úgy, hogy egyedül van.

Fura, mert ha belegondolok, engem ennyi idősen már hagytak egyedül a lakásban akár egy órára is, bár az nem egészen átlagos körülmények között volt (szüleim tanárok, apukám igazgató volt egy diákotthonban, azon belül volt nekünk szolgálati lakásunk, és volt, hogy befizettek a menzára, és akkor átjártunk vacsorázni/ebédelni, de ha olyan kaja volt, amit nem szerettem, néha megengedték, hogy otthon maradjak mesét nézni, játszani, de ha úgy vesszük, ez is házon belül volt, csak azért mégis, külön lakásunk volt, még ha egy épületen belül is). Szóval nem tudom, én ezt így nem merném, nem mintha nekem bajom lett volna valaha ilyesmiből, maximum annyi történt, hogy egyszer megdézsmáltam a porcukrot, és jól ki is szórtam, de pl. vegyszer, éles tárgy sosem volt elöl hagyva.

2014. jan. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

olyan 1,5 éves korától kimegyek a kertbe ha alszik.

mondjuk utánam tud jönni, nem veszélyes a ház és bébiőrt vittem magammal. a kerten kívül nem, kertbe is csak max 5 percre, pl. nyáron míg délután alszik, kiszaladok pár szem paradicsomért vagy a szemetet leviszem, kutyát megetetem...

elmenni nem megyek és nem is mennék még nagyon sokáig.

2014. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%

Természetesen nem, soha. 5 éves és nem is fogom egyedül nagyni még jópár évig, akkor se, ha csak a szemetet visszük le. Vagy ott marad a szemét, vagy levisszük együtt. A postaládát meg kiürítjük jöttünkben-mentünkben.


Egyszer itt a gyakorin kifejtette egy anyuka, hogy ő bizony leviszi a kutyát sétálni, míg a gyerek alszik, mert hát ott a bébiőr, hallja, ha sír, és 5 perc alatt hazaér, nincs abban semmi se. Szerintem ez nagyon durva és kimeríti a veszélyeztetés fogalmát. Egy kibabának 5 perc egy örökkévalóság, és bocsánat de pont letojok egy kutyát egy gyerekkel szemben. Hányhat, félrenyelhet, vagy csak pánikba esik a felnőttek jelenlétének a teljes hiányától. A lakásban lehet elektromos tűz, lehet betörő, elkezdhet ömleni a forró víz a radiátorból a gyerekre. Én meg beletörhetem a kulcsot a zárba és nem tudok hazamenni. Ezeknek a valószínűsége, tudom, nem nagy, de nem is nulla, ezért számomra nem opció a gyereket egyedül hagyni.

2014. jan. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én 5 éves korom körül rendszeresen voltam egyedül 1-2 órára. Megbízható, önálló voltam, és hát a muszáj nagy úr. Sosem volt semmi baj szerencsére, de rossz volt a tudat, hogy nincs otthon anyu, hiányzott a biztonságérzet.

Talán ezért, vagy nem tudom miért, de én nem merem az enyémeket egyedül hagyni a lakásban egy percre sem. 4 és 5,5 évesek, a nagyobb olyan kaliber, mint én voltam, vele szerintem minden okés lenne, de a kicsi... egy miniterrorista.

Olyan már előfordult, hogy a nagy egyedül lépcsőzött fel a hatodikra, vagy álltunk a zöldségesbolttól pár méterre és megvártuk míg ő egyedül megveszi amit szeretne, vagy átküldtem a szomszéd nénihez egyszer a másik emeletre, mikor nagyon rosszul voltam, és áthívta hozzánk. Tehát ha kell, önálló meg minden. De mégsem merem egyedül hagyni, annyi minden történhet és ha egy hangyányi esélye van rá, hogy segíthetek ha ott vagyok, akkor inkább legyek ott. Sose bocsátanám meg magamnak...

2014. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Van, hogy kiviszem a szemetet, amíg alszanak. Zuhanyozni is akkor szoktam, az sokkal több idő, és ugyanúgy nem hallom, ha valami baj van.
2014. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
49%
Egyetértek, sose bocsátanám meg magamnak, ha egy hülye kutya vagy levél miatt nem vagyok ott, amikor baj van. Vannak prioritások. Élükön a lányom áll. Tök mindegy, mennyire megbízható egy gyerek, mert ha pánikba esik egy váratlan eseménytől, vagy egy idegen bemegy a lakásba, akkor erre nem lehet apellálni, meg amúgy se lehet felelősségre vonni egy kisgyereket, azért vannak a felnőttek, hogy a gyerekekre vigyázzanak. Lehet egy gyerek bármilyen okos, akkor is 3-4-5-6 éves, nem tehető felelőssé. De azért másnak csak hajrá, lelke rajta, remélem, tudja, mit csinál. És most nem azokra gondolok, akik családi házból 8 másodpercre kilépnek az udvarra egy ott álló szemétkukáig...
2014. jan. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
30%

Ismerek nemegy túlféltett gyeret.A kedves szülőt a seggükből nem lehet kivakarni! Iskolán belul onálloan nem hagyják,hogy 20 métert megtegyenek az osztalyteremtől a portáig. Nevetséges!! Látom azt is,hogy ezekből az anyám asszony katonáiból milyen 3.,4.6,7.8. osztályos lesz. Nevetséges...az egyiknek az anyja késet már 4PERCE!!! és sirva fakadt hogy nem jönnek érte! Mivan??? Egy 6-7 éves gyereknek tudatbában kellene lennie azzal,hogy az anyja mit mondott az ilyen eshetőségekkel kapcsolatban....biztos -remélem- nemazt h kapjin dührohamot ha nem ér oda pontban 17:00-kor. -.-' A későbbiekben,annak ellenére,hogy mennyi túlzó figyelmet kaotak, elpofátlanodnak,nekik mindent lehet alapon játszák a fejüket,már a negyedik osztálytól.

Ezek az állapotok városban vannak.

En videken 2.osztalyos koromban egyeduk mentem haza a napkozi utan kb.1,5km-re laktunk az iskolatol. 3.osztalyos koromban,mikor mar tavolabbi suliba jartam mar biciklivel johettem haza.

2014. jan. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kislányom 6 éves. Tavaly télen már volt, hogy én lementem a két percre levő boltba, mert valamit elfelejtettem. Mire felöltöztünk volna, addig megfordultam. 15-20 perc volt. Ő egyébként olyan, hogy ha azt mondom neki, hogy most amíg elmegyek addig ülj szépen és nézd a mesét, akkor megteszi. A szemetet leviszem, szembe lépcsőházba átmegyek, meg ilyenek. Sőt, ő egyedül lemegy a földszintre, hogy ne melegedjen be, és megvár engem. Reggelente a fornettijét egyedül veszi meg, úgy hogy én be sem megyek. Imádja az ilyeneket :)
2014. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!