Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jó ötlet a lányomé...

Szerintetek jó ötlet a lányomért elmenni a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Napok - hetek kérdése és megérkezik a kis tesó. A lányom szeptember ta bölcsibe jár, mivel jan.1-ig dolgoztam. Nagyon szereti, hamar beilleszkedett.


Tudja jól, hogy jön a tesó. Minden nap róla beszél (magától, nem "kényszerítjük" rá). Szinte a bölcsiben is az összes szerepjátékot a kishúgi érkezése körül forog nála. A gondozónők meg is jegyezték mosolyogva, hogy már nagyon várja a húgit.


Próbálom felkészíteni rá, hogy anyának nemsokára el kell mennie pár napra, hogy a húgit hazahozz. Szándékosan nem szeretnénk a kórház és egyéb dolgokat belekeverni a mesébe. Erre megvan az okunk.


Szóval, ha kiengednek majd a kórházból minket, akkor anyukám itt lesz velünk egy hétig. A lányom ugye a bölcsiben lesz. A férjem aznap nem dolgozik, úgy beszéltük meg.

Mivel délután 3-ra kell menni a lányunkért, így arra gondoltam, hogy amíg anyukám itthon van a húgival, addig a férjemmel elmennénk a nagyobbikért.

Kb. 10 perc kocsival oda-vissza az út. Tudom, hogy iszonyat gyenge leszek és fáradt, de szerintetek jó ötlet?

Vagy inkább itthon találkozzak vele?

Nem tudom, hogyan fog reagálni arra, hogy akár 1-másfél hétig is távol vagyok tőle. Ha esetleg úgy adódik persze..


1 éve az apja 3 hétig volt távol, bár péntek délután már hazaért és vasárnap ment el. Rá 2 hétig "haragudott". Nem adott neki puszit, nem igazán foglalkozott vele. Aztán megbékélt.

Nem tudom, hogy anyja-gyermek kapcsolatnál ez hogy működik. Végül is, rám még sosem haragudott, hogy nem vagyok vele. Pedig a bölcsődét is átéltük már.


2014. jan. 17. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez annyira lényegtelen, hogy ki megy érte. Ha akarsz menj.
2014. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Minden gyerek máskép reagál ezekre a szitukra.

Mikor nekem a tesó született a nagy még nem Volt 2 éves, és nem járt sehova Sem. Mikor a korházban voltam bejött meglátogatni és nagyon oda Volt, hogy megszületett a tesó. Fájt neki, hogy távol voltam pár napig, föleg hogy lázas beteg lett pont akkor, folyott taknya nyála szegénynek. Mikor haza értünk nem engedett el és nem Volt hejlandó kimozddulni a kezemböl.

Aztán persze engedett.

Vannak ismeröseim ahol úgy reagált rá a gyerek mint ahogy férjed távollétte kor, vagy is anyával egy napig nem kommunikált. Ezen ne sértödj meg ha így lesz, csinálj úgy mintha észre Sem vennéd, hogy duzzog, és szeresd ugyan annyit mint elötte.

Èn biztos vagyok benne, hogy nagylányom azért Volt akkora szeretettel a kicsi iránt, mert nekünk nem Volt senki segítség akkor. (anyukám itt Volt pár hetet, de utánna senki de senki) így minden pillanatban velünk Volt a nagy is. Soha nem Volt a nagy gonosz a kicsivel, mindig is nagy szeretet Volt. (habár most, hogy már a kicsi is 1,5 éves játékokon sokat veszekednek, de ez természetes)

Söt a nagy mindig követelte is hogy a bébit is vigyük mindenhova magunkkal, Volt, hogy kettesben indultam volna a naggyal valahova, és kiverte a dilit, hogy bébi nélkül nem megyünk sehova Sem.

2014. jan. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudom milyen okod lehet arra, hogy ne beszélj neki a kórházról (esetleg ő is volt már kórházban, és akkor félne, hogy Te oda mész?), de akkor mond hogy "születésházba mentek", meg hogy van segítő bácsi (ha nem akarod az orvost megnevezni), aki segít kibújni a babának.


Én mindig mindent elmagyaráztam a gyerekeimnek a maguk szintjének megfelelően és nem hazudtam el, hogy távol leszek.


Adja Isten, hogy 3 nap alatt lemenjen minden szépen, de nekem pl. a 3. gyerekem nem akart kibújni és így 8 napot töltöttem bent, 5-öt a szülés előtt. Meg is őrültem volna, ha nem jönnek meglátogatni a nagyobbak. És nekem is bölcsis volt ekkor a legkisebb.


Szerintem erre is érdemes felkészíteni előre, hogy bizonytalan, hogy hány napig "vigyáznak rád" a segítők/orvosok.


Én sem vettem ki a nagyobbakat a rutinból, jó ötlet, ha megy bölcsibe, szerintem elég az is, ha Te várod otthon, és amikor haza ér, akkor csak vele töltesz valamennyi időt, ezalatt oda adhatod apának vagy nagyinak a picit, ha nem alszik amúgy is.


Arra készülj, hogy érzékenyebb kérdés a kis tesó, mint ha csak simán elmész egy hétre, de ha sokat figyelsz a nagyra, akkor nem lesz gond ebből.


Sok boldogságot Nektek!

2014. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A látogatás nagyon kérdéses, mert a doki előre szólt, hogy vírus szezonba nincs látogatás. Főleg nem 14 éven alulinak. Ugyanis itt a látogatók nem üvegfalon keresztül nézhetik a kicsit, hanem "élőben". Bocsi, a hül.e megfogalmazásért :))


Szóval, az hogy a nagyobbik bejöhet-e, az kb. 10% esély. Így ezért találkozni se fogunk. Ha pedig vírus szezon lesz, akkor az egész szülészetet lezárják és senki nem jöhet látogatóba, még az apa sem.

Egy ügyeletes ápoló veszi át a csomagot, ha hoz valaki valamit be és úgy juttatják el az anyukának.

2014. jan. 17. 13:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem jó,ha a gyerek a kórházat,mint rossz helyet ismeri meg,nem kell felesleges félelmeket kelteni a gyerekben,ha a kórház egy mumus,és mondjuk bekerül mandulaműtét miatt(ne legyen ilyen ez csak példa) akkor rettegni fog.

Szerintem mindegy ,hogy hol találkoztok,én nem mennék el semerre miután kijöttem a kórházból,még úgy egy hétig,tudom nagyon gyenge voltam majdnem összeestem mikor 1 hét kórház után csupán a kocsiig elsétáltam.

Szerintem azon is felesleges agyalni,hogy távol leszel mit szól hozzá,ez van és kész,elmondod neki hova mész és majd jössz a tesóval,esetleg ah lehet meglátogat és ennyi.

2014. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 hetes a kisfiam és a lányom 2,5 éves bölcsis

Mindennap bejöttek a kórházba, és utolsó alkalommal mondtam neki, hogy ma még itt alszik anya, de holnap anya megy érted bölcsibe.

hazaértünk délben és én mentem érte egyedül. Tudta és várt is.

Bár én gátvédelemmel szültem és nagyon - nagyon jól voltam

2014. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem bonyolítanám a helyedben. Valóban előfordulhat, hogy pár napig "haragszik rád" mivel távol vagy tőle hosszabb ideig, de ezen nem változtat, hogy te mész érte a bölcsibe vagy sem. Sőt, most nagyon várja a kistesót, de mikor rájön, hogy ő még nem játszhat vele, és még őrá is kevesebb idő jut, ebből is adódhatnak bonyodalmak.

Hiányozni fogtok egymásnak, és nagy lesz az öröm akkor is, ha otthon találkoztok először. Így nem kell a pici miatt is aggódnod, hogy közben nem kell-e szoptatni stb.

2014. jan. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha nem mennek be a kórházba, hozzánk sem jöttek be, még apa sem. Pár nap az egész. Bár a lányom tudta, hogy kórházba vagyok, mert amikor bevittek bekísért ő is. (túlhordtam, és be kellett feküdni) És a kórházba jöttek értünk az apukájával. :) Ne mondj neki semmit, ha úgy alakul te mész, ha nem, akkor apuka.
2014. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!