Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beoltatnátok (beoltattátok)...

Beoltatnátok (beoltattátok) 21 hónap körüli gyermeketeket a H1N1 ellen ha igaz nem jár közösségbe, de mégis aggódtok nehogy elkapja?

Figyelt kérdés
Főként úgy hogy még egy pár hónapos baba is van otthon. Nem tudom eldönteni mit tegyek, mert a gyerekorvosunk az egyik legnagyobb ellenzője ennek az oltásnak én viszont nagyon féltem a gyermekeimet.
2009. dec. 2. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
ha nagyon félted akkor oltasd be.
2009. dec. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem oltatnám, nem is fogom. Én is aggódom, de inkább elkerülöm a bajt az influenzaidőszak alatt és aztán nem aggódom a további időkben azon, hogy mikor jönnek elő az oltás mellékhatásai. Mert ezután az lesz. Úgy értem, ha lecseng a nem létező járvány ügy a médiában, majd az lesz a fő hír, hogy már ez és ez a mellékhatás alakult ki ennél és annál az oltás után 1-2-5-10 évvel. Borzasztó, inkább nagyokat kirándulok a gyerekemmel és családommal, mintsem plázákba járjak vagy bevásárlóközpontokba. Ha nem otthon eszünk, szabadtéri vásárokon is finomakat lehet kapni, nem fogunk bezöldülni és megtaláltam a számomra legideálisabb kisközértet és postát is, ahol mindent megtalálok. Nem beszélve a netrendelésről. Ennek ellenére, ha olyan közegbe megyünk, maszkot fogunk viselni ez időszak alatt. Ez legalább akkora védettséget ad, mint az oltás, a megfelelő higiénikus otthontartás mellett és nincsenek káros hatásai sem. Ez az én véleményem, mindenkinek más erről, de gondoltam, most leírom. Mi is vagyunk gyakran olyanokkal körülvéve, akik vírushordozók lehetnek, de az oltott emberek is lehetnek hordozók és miután a vírus mutálódott, így az oltott is lehet beteg. Na ezek a gondolatok mellett, uaz az esély megvan arra hogy elkapd, és arra, hogy nem, de uakkor arra is megvan az esélyed, hogy autóbalesetben halj meg, vagy egyéb szövődményes betegségben, bármiben, vagy akármilyen balesetben. Az oltással adsz egy esélyt egy újabb lehetséges betegségnek, ami még nem bizonyított, hogy mit okozhat, mindenki szerevezete másképpen reagál, általánosságban nem beszélhetünk (lásd kötelező oltástól is lett autista egy kisgyermek). Én penicillin érzékeny is vagyok és terhes is, aluminiumot és higanyt sem kicsi sem nagy sem semmilyen mennyiségben nem kívánok a szervezetemnek. Ha ez a vírus időben kezelve van, mellette nincs túlsőlyod (mint a most elhunyt 24 éves fiatalembernek) vagy rendezett körülmények között élsz és táplálkozol (nem úgy, mint a most elhunyt kismama és családja) akkor valószínűleg gyógyítható a vírusod, ha mondom IDŐBEN vagyis azonnal orvoshoz fordulsz.
2009. dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Én javaslom, hogy NE NÉZZ híreket, mert attól a sok szeméttől be lehet csavarodni. 20 hónapos a kisfiam, nem oltatunk és mint az előző válaszoló, hasonlóképpen óvjuk magunkat mi is. Nem mondom, hogy nem hiányoznak a babás-mamás torna vagy klub foglalkozások vagy egy kis csavargás pl. egy nagyáruházban de nem ez a központi problémám. El van túlozva ez az egész!!! Ne görcsölj ezen annyira, én is féltem rettenetesen magunkat, de ilyen alapon tényleg végigretteghetném az életemet!
2009. dec. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem 16hónapos a lányom,nem jár közösségbe,de nem oltatom be.én is nagyon aggodom,de nem viszem olyan helyre ahol sok ember van kis helyen,sőt mi sem megyünk(csak ha muszáj) és magunkat sem oltattuk be.egyetek sok finomat,zöldséget-gyümölcsöt és ha nagyon erős az imunrendszeretek nem lehet semmi baj...

amúgy szerintem fel van fujva ez az egész a média által!

2009. dec. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen tudom, hogy nagyon fel van fújva és eddig próbáltam is nem nagyon foglalkozni vele, de napról napra bizonytalanabb vagyok avval kapcsolatban, hogy mivel is teszek jót és persze mint mindenki más nagyon féltem a gyermekeimet és csak nekik szeretném a legjobbat.
2009. dec. 3. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
4.vagyok.ne aggodj túlságosan,mert begolyozol!erősítsétek az immunredszereteket és minden ok lesz.:-)
2009. dec. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!