Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj, hogy a lányom az...

Miért baj, hogy a lányom az oviban nagyon meg akar felelni?

Figyelt kérdés
Lányom szeptemberben kezdte az ovit!Nagyon szeret járni.Az a gond vele(vagy nem gond),hogy nagyon szótfogad oviban,midig pakol,nagyon meg akar felelni és az óvónő arra gyanakodott,hogy nem e ráerőltetem,hogy mindent túl jól csináljon oviban!Én mondtam,hogy nem erőltetek rá semmit,inkább még engedékeny is vagyok otthon vale,mert úgy vagyok vele,hogy inkább otthon tombolja ki magát,oviba meg fogadjon szót.De nem mondok neki ilyeneket,hogy mindig fogadj szót,pakolj,mindent a legjobban csinálj!Ő egyszerűen ilyen.Szeret megfelelni(mármint oviban).Szereti ha megdícsérik,precíz,segítőkész.Meg elég érzékeny és félénk is,de sok barátja van az oviban.Szerintem amíg egy szülő nem akar tökénletes gyereket faragni a sajátjából addig nincs gond,ha mindig azt csinálja az oviban amit kell!Olyanoktól várok főleg választ akinek a gyerekével ez már előfordult!
2009. dec. 1. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


azt mondják a "gyerek nem kis felnőtt", de sok esetben találhatunk olyan vonásokat, amik a személyisége alapkövei lesznek. Ő lehet hogy VALAKINEK akar megfelelni. Van egy kedves óvónénije, akihez nagyon kötődik. A dicséretért pedig képes "bármire". arra kell vigyázni, hogy ez ne forduljon át, Gyakran megesik, hogyha a "kedvelt" személy nem fordít rá annyi energiát , nem érzi a szeretetet ,átcsap a másik oldalara a dolog. Figyelemfelkeltésből rosszalkodni kezd, szétdobál mindent...stb. Valószínűleg a kislányod egy nagyon érzékeny, simulós kislány. Próbáld őt otthon jobban "szeretgetni", kapjon tőled "bókokat" és extra szeretetet!

2009. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a nagyon-nagyon hasznos választ! :)
2009. dec. 1. 12:56
 3/3 anonim ***** válasza:
hú, de büszke lennék rá, ha az én kisláynom is ilyen lenne majd:D
2009. dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!