Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerettek írásban felelni...

Szerettek írásban felelni versből?

Figyelt kérdés
Több suliból hallottam már, hogy erre szoktak rá a tanárok.
2011. ápr. 11. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mármint úgy hogy le kell írni a verset vagy elemzést?

ha első akkor szerintem van értelme, mert sokszor az írásjelek, nagybetűk-kisbetűk váltakozása is fontos a versben és ezt nem lehet felolvasással érzékeltetni (annyira) de inkább felolvasás+leírás így mindkettő megvan :) ha elemzés pedig kifejezetten jobb szerintem össze tudom szedni a gondolataimat, nem mondok hülyeséget izgalmamban tudok vázlatosan írni nem kell összefüggő szöveg stb :)

2011. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem elemzés, csak maga a vers kell írásban. A versnél nem a hangsúly a lényeg és nem a betűk?
2011. ápr. 11. 14:01
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk alsóban azt figyelték ,hogy hogyan mondjuk.Ha tévesztettünk se vették figyelembe,csak folytassuk a verset.

Felsőbe már nem sokat tanultunk,de azt is felelésben.Itt nem feltétlen a kiejtés volt a fontos,hanem a pontos megtanulás.Persze érthetően kellett mondani.

Saját véleményem szerint a nyelvtant az a mostani magyar mondatokra kéne gyakorolni,nem pedig ,hogy akkor hogyan írtak.:)

13l

2011. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 :) :) :) ***** válasza:
100%
Nem,ez szerintem hülyeségmnállunk még sosem volt ilyen.Irásban "verselni"?és az irásban hol van a hangsuly az átézés a mimika,stb?ugy gondolom mint te hogy igenis fontos a hangsuly,nállunk mondjuk az is számit a jegybe hogy szépen mondod vagy csak elhadarod-e(nállunk 1-12-ig vannak a jegyek)
2011. ápr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mi tavaly az összes verset kb ugy irtuk le..

aztán lehet rájött tanár h ugy másoljuk ki könyvből vagy nem tudom, de legutóbb is megkérdeztük h irhatjuk-e mondta h igen azt utána mondta h nincs kedve javítani inkább mondjuk. Véglis nekem akkor is m1 felolvasom vagy könyvből vagy kinyomtatom még előtte itthon picibe azt annyi.

2011. ápr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

mindig mondani kell nekünk

és jobb is ez hát azért vers mert mondani kell nem?

2011. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is mondani kell, bár van 1-2 kivételes eset, amikor lehet írni. A múltkor pl. osztálytársam nagyon beteg volt, hangszálgyulladása volt, egyáltalán nem volt hangja, de azon a héten rengeteg dolgozat volt, így bejárt suliba. Ez pl. egy ilyen kivételes eset volt, ő leírhatta a verset.

Egyébként nálunk úgy van, hogy nyitva van a könyvünk a padon és úgy mondjuk a verset, ha esetleg elakadunk belenézhetünk, vagy a tanárnő segít. A tanárnő mindig figyeli, hogy ki hányszor néz bele a könyvbe, hányszor akad meg, milyen a kiejtése, hangsúlyozása és így kapjuk meg a jegyet. Én többnyire ötösöket kapok versekből^^

15L

2011. ápr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
írásban jobban szeretek felelni.:DD
2011. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

:):):) erdélyi vagy ?

mrett ugy tudom hogy romániában dívik a 12 jegy..

2011. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én annyiból szeretem,hogy nem izgulom halálra magam:)
2011. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!