Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Írnátok nekem recepteket?

Írnátok nekem recepteket?

Figyelt kérdés

16 hós kisfiam tej-tojásfehérje-fehér búzaliszt érzékeny.

Szeretnék neki finiket sütni, de a teljes kiörlésű lisztből nem akar sikerülni. a múltkori piskótám is olyan lett hogy...

ha van frankó receptetek nagyon örülnék neki. Lehet sós és édes is, főleg hogy jön a karácsony.

köszönöm szépen!


2009. dec. 1. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyümölcsös korongok

Hozzávalók:

házivaj kb. 10 dkg,

teljesőrlésű búzaliszt,

kevesebb teljesőrlésű rozsliszt,

kb. 1 dl rizstej, vagy tej,

aszalt gyümölcsök: mazsola, barack, szilva vagy egyéb,

magvak: mandula, mogyoró, napraforgó, szezámmag, lenmag és kevés zabpehely,

ízlés szerint méz (esetleg vaníliás cukor)

Elkészítés: A liszteket nagy tálba szitáljuk, beletesszük az előzőleg szobahőmérsékleten megpuhult vajat, rácsurgatjuk a mézet. Beleszórjuk az apróbb magvakat, a többit felaprítjuk, vagy nagylukú reszelőn lereszeljük, beleszórjuk. Nagyobb aszalt gyümölcsöket feldaraboljuk, mazsolával együtt a tálba szórjuk. Beletesszük a zabpelyhet és elkezdjük összedolgozni. Valamivel később beleöntjük a rizstejet (tejet), tovább gyúrjuk. Ha száraznak néz ki, adhatunk még hozzá rízstejet. Figyelem: a teljesőrlésű lisztnek több idő kell míg felveszi a folyadékot. Ajánlatos pihentetni a tésztát, úgy 10 percig. Akkor jó, ha nagyjából egyben marad a massza és nem ragacsos. Az aszalt gyümölcsök, főleg a mazsola mindig kipotyog belőle, de ettől még jó.

Ha kész a massza, egy tepsit borítsunk be sütőpapírral, majd csípjünk ki tenyérnyi darabokat a tésztából és kissé kerekre nyomkodjuk, majd tenyerünkkel lapítsuk meg (így hamarabb sül), tegyük a papírra.

Előmelegített sütőben kb. 180 fokon 10-12 perc alatt arany barnára sül. Akkor a legjobb, amikor a mazsolaszemek kidagadnak és kicsit megpirulnak.

A végeredmény nagyon finom, nem túl édes vajas sütemény. Tea mellé kiváló, vendégeknek is.

További tudnivalók: A teljesőrlésű lisztektől, aszalt gyümölcsöktől és magoktól sok rostot tartalmaz, kedvező az emésztőrendszerre nézve.


Őszi puliszkás süti

Hozzávalók:

puliszka (kukoricakása)

mézes dió

körte

vaj

zabpehely

Elkészítés: Az apróra vágott körtét és a mézes diót összekeverjük a kész, még meleg puliszkával, és kivajazott, zabpehellyel kiszórt őzgerincformába tesszük. Közepes lángon addig sütjük, míg a széle el nem kezd pirulni. Miután kihűlt, kiborítjuk, és szeletelve fogyasztható.


Burgonyás keksz

Hozzávalók: 10 dkg rizsliszt, 15 dkg burgonya, 1 evőkanál zsiradék, 1 teáskanál szódabikarbóna, só

Elkészítés: megmosott burgonyát héjában megfőzzük, leszűrjük, megtisztítjuk, forrón áttörjük. Összekeverjük a liszttel a szódabikarbónával, a sóval, a zsiradékkal és annyi vízzel, hogy könynyen gyúrható massza legyen. Félujjnyi vastagra kinyújtjuk, és pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. Zsiradékkal kikent sütőformába tesszük, és forró sütőben megsütjük.


Hát, ennyit találtam, mert ébred a gyerek. A google-ba beírtam a problámát+receptek. Jó sok haszontalant is dobott, de volt pár jó oldal. Hozzátenném, csak keresgéltem, tehát nem készítettem el egyiket sem.:(

Sok szerencsét!

2009. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2009. dec. 1. 12:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!