Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit Csináljak? Sír a gyerek...

Bucibabuci kérdése:

Mit Csináljak? Sír a gyerek az oviban

Figyelt kérdés

Lányom októberben kezdte az ovit, előtte töltötte a 3 évet. Én itthon vagyok 6 hós fiammal gyesen.

Az óvónők és a védőnő is bíztatott, hogy vigyem oviba, ott jó helyen többet tudnak vele foglalkozni, mint én (a kistesó miatt) és ebben igazuk is van.

Minden reggel mondják a szülők, hogy az én lányom hogy sír, pedig az ablakban már mosolyogva integet. Egy anyuka szokatja a kisfiát, ott volt vele délig, azt mondta ma reggel, hogy a lányom egész nap ordított, nem is sírt.Nem tízóraizott és nem is ebédelt, pedig olyan étel volt amit szeret.

Az óvók meg azt mondják, csak egy kcsit pityergett, de hamar megnyugodott.

Kérdeztem már egy párszor hogy evett e, erre az volt a válasz, hogy mindent megevett, pedig tudom hogy az aznapi ebédet egyáltalán nem szerette. Ti mit csinálnátok? hinnétek az óvónőknek, lehet hogy csak az anyuka miatt sírt hoy ő ott volt a fiával én pedig nem voltm ott vele? Az óvónők miért em mondják meg az igazat?


2009. dec. 1. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tudok, csak okoskodni, ezért előre is elnézést kérek. Ha gondolod, inkább ne is olvass tovább...


Amikor terhes lettem, elkezdtem számolni. A szülés ideje táján (rögtön utána) kellett volna beszoktatni a gyereket az oviba. Mivel egy ilyen kicsi gyereknek elég sokk az is, hogy testvére születik, anya szeretetén "osztoznia kell" (ezt ő így érzi, még ha tudjuk is, hogy nem így van!), ezért nem akartam, hogy összekösse magában a dolgokat: új testvérem született, anya nem ér rá foglalkozni velem, csak vele akar foglalkozni, engem lepasszol egy helyre, hogy nyugodtan kettesben maradhassanak.

Ugyanis ez játszódik le bennük. Nem tudunk mit tenni ellene.

Ezért már terhesen bölcsibe írattam, oda nyugodtan be tudtam szépen, fokozatosan szoktatni. Szépen megszokta, hogy neki ez a dolga, ő bölcsibe jár, ott neki jó, jókat játszanak, satöbbi. Amint oviba mehetett, rögtön vittem (pedig december közepe volt, minden józan szülő megvárta volna a januárt!), sőt, a karácsonyi szünetben is vittem végig, mert meg KELL szoknia az ovit, az új helyet mielőbb, hogy ne kösse a tesó érezéséhez az ovodát semmiképpen.

Egy hónap múlva lett tesó, ami az ovi szempontjából semmi újat nem hozott neki, abszolút közösségi kis ember, aki nem kapcsolja a testvér érkezését és az óvodát össze, mert nincs rá oka.


Sajnos ezt így fel kellett volna nektek is építeni, mert ezen már nem fogsz tudni változtatni. Az zajlik a fejében, amit fentebb írtam: "anya nem szeret engem, csak a testvéremet, ezért bedugott engem erre a helyre."


Az óvónők azért nem mondják meg neked az igazat, mert nem akarnak ezzel idegesíteni téged, úgysem tudod megoldani a helyzetet, hacsak ki nem veszed szegényt az oviból (ami az óvónőnek nem biznisz...)

2009. dec. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, én is gondolom.

nálunk nincs bölcsi,párszor elvittem az oviba, megmutattam neki hogyha nagy csaj lesz ide fog járni, tetszett neki. az óvónők mondták ,hogy vihetem hamarabb, nem kell megvárni míg 3 éves lesz. vittem is, csakhogy 1 hónap ovi után szóltak, hogy mégsem mehet, mert nincs 3éves, megbüntetik őket, ha ellenőrzést kapnak. az én lányom pedig úgy gondolja, ha akkor itthon maradhatott, most sem kell mennie. ha kiveszem az oviból akkor megint csak azt látja, hogyha sírok itthon maradhatok.(itthon nem mondja hogy nem akar menni)abban az 1 hónapban nem volt vele gond

2009. dec. 1. 10:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 9 hós a kislányom de előre félek, hogy oviba kell majd járnia. Én emlékszem, hogy én menyit sírtam az oviban, nagyon rossz emlékeim vannak. A húgom viszont imádott járni, soha nem sírt.

Szerintem ezzel nem tudsz mit kezdeni, az óvónők azért nem mondják el hogy menyit sírt a kicsi, hogy ne aggódj.

Lehet hogy ő egy ilyen típusú gyerek, aki nem fog szeretni oviba járni, majd egy idő után nem fog sírni, de az ovi nem lesz a kedvenc helye.

Én is csak okoskodni tudok, de én pl azét utáltam az ovit, mert a dadus mindig bántott, nem fizikailag csak szavakkal, meg ilyenek. Anya előtt mindig megjátszotta magát, de tudom hogy utált. Érdemes megkérdezni a gyereket hogy nem bántja e valaki, mit szoktak neki mondani az óvónők, meg ilyenek.

2009. dec. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem akarok én sem okoskodni de hidd el nincs nagy baj... Azért lehetett az hogy a másik szülő azt mondta neked hogy ordított a gyereked mert ő úgy vélte... Én is óvónő voltam, és persze a szülők mindent sokkal komolyabban vesznek, én is így vagyok a saját gyerekeimmel... Az óvónőnek természetes hogy nem minden gyerek tud gyorsan beilleszkedni , vannak akik sírnak, ordítanak, üvöltenek... Ez is hozzátartozik a beszoktatás időszakához. Neked meg azért nem mondták el hogy ne idegesítsd magad, bár mi ha nem evett a gyerek mindig megmondtuk a szülőknek hogy tudja otthon ennie kellene...

És igen amiatt is sírhatott mert látta hogy másnak bezzeg ott lehet az anyukája... Ez olyan mint amikor hazavisznek valakit délben akkor általában van olyan gyerek aki sír mert hogy engem mért nem visznek el...

2009. dec. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem csak egy gyermekem van ezért nem ugyanaz a szitu mint nálatok de... Mi szeptemberben kezdtük az ovit 4évesen mivel hamarabb nem vették fel.Az én lányom is nagyon sírt eleinte úgy 1,5 2 hét kellett ahhoz hogy elfogadja az ovit.Igaz mi csak délig járunk mert abban a szerencsés helyzetben vagyok hogy itthon vagyok.Mostmár szívesen megy a gyerekekhez.Legyél türelemmel!:-)Biztos az is közrejátszott hogy a másik anyuka ott volt te meg nem.Nálunk is ez volt de megpróbáltam elmagyarázni a lányomnak hogy ő még új gyerkőc azért van ott az anyukája de neki sem lesz majd ott.Az ovi jó dolog sok kis társ van és sokat lehet játszani aztán jövök is érted.Meg még arra tudok gondolni, hogy "féltékeny" a testvérkére hogy ő veled lehet míg neki oviba kell menni.Én megpróbálnám megbeszélni vele, hogy nem azért kell mennie mert te csak a kicsivel akarsz lenni hanem mert abba az életkorba ért amikor "muszáj" és ha a tesó is nagyobb lesz neki is "muszáj" lesz oviba mennie.Az ovónénik meg... Mindíg azt mondják, hogy jól evett:-)) Szerintem nem tudnak 2-en odafigyelni x 25 gyerkőcre.Úgy is te ismered a gyereket ha tudod hogy nem szeret valamit akkor valószínű hogy nem is nagyon fogja ott sem megenni, bár ha látják egymástól hamarabb lecsúszik a falat:-)) Én ha sejtem hogy nem evett sokat 1óra múlva megkínálom valami harapnivalóval... Jó hosszú mondókám lett:-)Remélem azért legalább egy hasznos dolgot tudtam mondani...
2009. dec. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk most három hónap után eljutottunk oda, hogy szívesen megy oviba. Eddig minden reggel sírás, könyörgés (anya, ne csináld ezt velem), hogy az oviban mi volt nem tudom, mert nálunk is mindig rendben van minden. (persze gondolom, hogy ezt sem véletlenül mondják az óvónők, biztos, hogy így helyes)

A védőnőm mesélte, hogy az ő nagyobbik lánya szeptembertől áprilisig csinálta ezt, a kisebbik két hétig nem evett semmit, nem ment el wécére egész nap, mikor úgy döntött kiveszi, akkr hirtelen megváltozott és beszokott.

Úgyhogy türelem és kitartás, szerintem semmiképp ne vedd ki, mert aztán ehhez szokik és szerintem később suliban, munkahelyen ez kárára válik.

2009. dec. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Itthon azt mondja nincs barátnője, nem játszanak vele stb.

Tegnap amikor értementem, utánna játszott az udvaron pár csop.társával, messziről figyeltük a többi anyukával, olyan szépen játszott a gyerekekkel, beszélgettek, kacarásztak. Úgy látszik csak sajnáltatja magát, hátha itthon maradhat.

A mikulás verseket is nem kellett vele itthon taníttatni, mert már az oviban megtanulta az egészet (kaptunk verses papírt, de mondta az óvónő hogy a lányom már ott megtanulta)

Énekel, verset, mesét mondd, úgy látom csak sajnáltatja magát. RAFINÁLT

Kérdeztem egy dadus nénit, hogy eszik-e rendesen, ő elmondta hogy ha olyan van amit szeret, még repetát is kér,de volt már olyan hogy semmit sem evett, hiába mellé ültek, de akkor az uzsonnát megedte ébredés után.

2009. dec. 5. 13:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Megint írok. Már kezdte megszokni az ovit, és most pénteken délben érte kellett mennem az óvónő telefonált. Egész nap sírt, hogy bepisilt, pisis a bugyija.Persze nem volt semmi, még át is öltöztették, hogy megnyugodjon, de akkor is sírt, hogy pisis a bugyija, nem evett, teljesen ki volt kelve magából. Amikr érte mntem meglátott, már semmi baja nem volt, nevetgélt, puszilgatott, mintha kicserélték volna. Pedig tényleg nagyon rosszul nézett ki, ahogy belestem a csoportszobába. Ma rákérdeztem mi baja volt, erre azt válaszolta, hogy ő nem nadrágban hanem ruhában akart volna menni oviba (előző nap abban volt).Tényleg ennyi baja volt, vagy még mindig féltékeny lenne a kistesóra? Amúg vele szépen játszik, azt mutatja, hogy nagyon szereti. Tanácstalan vagyok.
2010. jan. 9. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!