Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire válogat 1,5 évesetek?

Mennyire válogat 1,5 évesetek?

Figyelt kérdés
Az én lánykám ezeket hajlandó enni: virsli,párizsi,néha csirke,banán,alma.cukkini,borsó,datolya,pék termékek,tészta,sültkrumpli. Ezekből kell főznöm neki,de ebböl is kevesett eszik. Gond hogy csak ezeket eszi? Édességet meg rágcsálnivalót enne bármennyit de nem kap.
2014. jan. 3. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
A 17 hónapos lányunk a következőket hajlandó megenni: 1 fajta tápszer, 2-3 fajta tejpép, ebbe tudok gyümölcsöt csempészni, kb. 5 féle üveges bébiétel. Ezen kívül, amit én főzök abból megeszi a sültkrumplit, de max. 3-4 szemet, főtt krumpliból egy mini kockát, húsból pár cafatot, virsliből kb. 1 cm-t, kekszből kb. egy felet. Nagyjából ennyi.
2014. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém van, mert nem válogatós a lányunk. Komolyan mondom, több mindent megeszik mint én.

Furcsa módon itthon nem eszi meg a zöldbabot, de a borsót igen, a bölcsiben meg fordítva. Eddig nagyon szerette a szilvát, ősszel közölte, hogy nem szereti, azért mire majdnem elfogyott itthon, megette már megint. A céklát most karácsonykor szerette meg, de biztosan azért, mert már több foga van és elbírja rágni.

Előfordul, hogy éppen akkor valamit nem kíván és közli, hogy nem szereti, de másnap már örömmel megeszi.


Babák, nem logikusak.


Azért jó lenne ha mást is enne a kislányod, nyilván a virsli, párizsi nem a legegészségesebb, de szereti a gyümölcsöket, az meg nagyon jó, kap belőle vitamint és egyéb fontos dolgokat.

2014. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kislányom 17 hós és dettó mint az elsőé, de szerintem mi már beszélgettünk is !:)
2014. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Virsli és a párizsi nem éppen a legjobb egy felnőttnek sem, nemhogy gyereknek
2014. jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kösz a felvilágosítást utolsó de nem ezt kérdeztem. Televan a padlás evvel a semmi sem egészséges témával ami itt van! Semmi egészség kárositó nincs a jó minőségű virsliben párizsiban.
2014. jan. 4. 13:09
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ennyi idős koromban mindent megettem , a válogatás 3 éves korom körül kezdődött. remélem nem baj ,hogy válaszoltam:)
2014. jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1,5 évesen mindent megevett. Mindegy mit tettem elé. Ez nem tudom mitől, de megváltozott úgy 3 éves kora körül. Most 5 éves lesz 1 hónap múlva. Most újra javul a helyzet.
2014. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van amit nem eszik meg, de mivel nem állunk valami jól anyagilag, ezért nincs válogatás. Azaz, ha nem kéri amit tudok adni, akkor nem kell megenni, viszont következő főétkezésig nem kap mást (nem is igazán tudnék neki mit adni), csak gyümölcsöt.

Mondjuk a sült krumpli, párizsi, virsli nem gyerekeknek való kaja, nálunk kb félévente egyszer találkoznak ilyesmivel, szerencsére. Rágcsa, csoki szintén ritka vendég.

2014. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És miért is nem nekik való? Van erre is valami tudományos bió internet vizsgálat?

Köszi a válaszokat,de légyszi az ilyen h.lyeségekkel hagyjatok.

2014. jan. 6. 18:16
 10/10 anonim ***** válasza:

8. vagyok. Nem hiszem hogy le kellene szólni azokat, akik próbálnak TÁPLÁLÉKot adni a gyerekeknek, azaz olyan ételt, ami nem csak üres kalória (sima liszt, finomított cukor), szója, vegyi anyagok (ízfokozók, színezékek, módosított keményítő, hidrogénezett olaj, stb), hanem van értelme is.


A virsliben, párizsiban talán nem kell részletezni, mi van és mi nincs, akit érdekel, el tudja olvasni. Nekem volt szerencsém (?) látni a kaposvári húsüzemben a gyártási folyamatot, legszívesebben mindenkit elküldenék egy ilyen látogatásra.

A sült krumpli csupa olaj, érdemes összehasonlítani, mennyi olajat szív magába sütés közben. A péktermékek közül, ha a kakaós csigára és társaira gondolsz, az sem a legjobb táplálék egy kisgyereknek, mert nincs benn semmi hasznos.

Nem pénz kérdése szerintem a táplálkozást egészségesebbre formálni, csak változtatni kell a megszokásokon. Érdemes végiggondolni, hányféle alapanyagból főz az ember, és miért csak azokból. Nagyon sok mindenből lehet finom, egészséges kaját készíteni. Mi sem éltünk mindig ilyen rosszul, viszont van kifejezetten előnye is annak hogy nincs pénzünk - az ember sokkal kreatívabb lesz. És azóta, hogy nincs miből, sokkal kevesebb feldolgozott élelmiszert vásárolunk, ezáltal kevesebb ipari adalékot eszünk. Tudatosan kell csak csinálni, ennyi az egész. Szerintem. Mindenféle bántási szándék nélkül.

2014. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!