Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6-10 évesetek mit csinál suli...

6-10 évesetek mit csinál suli után?

Figyelt kérdés

Még csak egy 16 hónapos lányom van, de a napokban elgondolkoztam, hallva az anyukákat a játszón, hogy a nagyok mennyire későn fekszenek és unatkoznak, hogy miket s csinálhatnak ha nincsenek suliban?

Ugye délután nem alszanak sem hétköznap, sem hétvégén. A játékokhoz már "nagyok", de még gondolom legoznak, festenek, tvznek, neteznek, és még? El nem tudom még képzelni, mit csinálhat ráérő idejében egy ilyen korú. :D


Az esték is zűrösek lehetnek, hogy telik az este? Későn, 10 felé fekszenek, ahogy hallottam. Mikor van időtök egymásra a férjeitekkel főleg ha van egy kicsi is a nagyobb mellett??


2013. okt. 9. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagylányom 7 éves, most elsős. Hétközben fél 8-kor indulunk suliba, és 4-fél 5 körül érünk haza. A délutáni program változó. Rendszerint van valamennyi szorgalmi, napi 20-30 percet tanul. Van, mikor kint vagyunk az udvaron, vagy elmegyünk kicsit sétálni, pár napja őszi terméseket gyűjtöttünk környezetórára. Szeret legózni, 2 hete szülinapjára a kapta meg a Lego Friends Olivia házát, 7 órán keresztül rakta (vasárnap), míg kész nem lett. :) Hétköznap esténként az öccsével szokott játszani, hétvégén pedig el szokott menni barátnőjéhez, unokatesójához, vagy ők jönnek ide pár órára. Szokott babázni, rajzolni, kirakózni, tévézni, bár túl sok ideje ezekre hétköznap nincs, mert fél 7 körül vacsizunk, 7 után fürdés, 8-kor meg már alszik, mint a mormota. :)
2013. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lányom nyolcéves, másodikos. Negyed ötkor ér haza, akkor kiveszi az uzsonnamaradékot, bepakol másnapra, megcsinálja a leckét, ha esetleg maradt, aztán

a., kimegy az udvarra kutyázni, biciklizni

b., bent játszik a húgával (ötéves) pónisat, vagy szimplán és jó zajosan ölik egymást

c., tévét néz (Hogyan készült, Állati rekordok, Házépítők a favorit, de van, amikor a Minimaxot nézi)

d., rajzol, fest, gyurmáz

e., ül és néz ki a fejéből, miközben kérdéseket tesz fel nekem az élet nagy dolgaival kapcsolatban. :D


Nagyon hamar eltelik az idő, mivel hétkor vacsi, fürdés, nyolckor fekvés. Nagyobb az alvásigénye, mint a húgának, aki fent lenne akár tízig is, de akkor olyan nyűgös, hogy nem lehet vele bírni.

2013. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De jó volt olvasni a válaszokat. :) És milyen rég nem hallottam már a kifejezést, hogy "alszik, mint a mormota" :D Imádom. :D
2013. okt. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyobb fiam 9 éves,3.osztályos.

Kedden-csütörtökön kosár edzése van 17-18:30-ig,így már nem jön haza suli után,akkor ügyeletben van és megcsinálja ott a leckét.

A többi napon hazahozzuk a suliból 4-kor,utána leckét ír,ami nem megy gyakoroljuk még.Addig az 5 éves tesó rajzol,színez,elfoglalja magát.

Mire végzünk vacsora van.Utána ha van kedvük társasozunk,ha nincs akkor nézik a discovery-n a licitvadászokat,ez most nagyon tetszik nekik.

Fürdés után olvasok egy mesét a kicsinek,egy komolyabbat a tesónak,és alszanak.Nálunk legkésőbb fél 9-kor alvás van.

A férjem és én is 4-kor kelünk,ha dolgozunk,így korán fekszenek.

Hétvégén lehetnek fent tovább,mind ketten szeretik az x-faktort,így a 2. reklámig fent maradhatnak:)


Ráérő időben playstation-oznak,legóznak,hétvégén megnézhetnek egy dvd-t,de a tv nézés nem jellemző-

Ha a hétvége valamelyik napján együtt vagyunk itthon,akkor elmegyünk kirándulni.


A tv nézés náluk az állatos,feltalálós csatornákat jelenti(szerencsére)

2013. okt. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Délután 5 re ér haza eszik ,utána tv néz vagy kirakozik a hugával fél 7 kor vacsizik 7-fél8 fekszik és alszik.
2013. okt. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!