Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen és milyen sportot...

Hány évesen és milyen sportot kezdett el űzni a kisgyereked?

Figyelt kérdés

Kisfiú vagy kislány? Miért emellett a sportág mellett döntöttetek? Azóta is sportol?

Köszönöm, hogy válaszolsz!



2014. jan. 3. 20:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6 èves fiam, focizik. 3 èves kora óta ûzi ezt a sport. Nagyon szereti. Apja ès a tatàja is fociedzõ, ezèrt kezdett el õ is focizni.
2014. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kisfiam, heti 2x-i rendszerességgel 2,5 éves kora óta jár tornázni, 5 éves korától még emellett focira is megy szintén heti 2x, most 5,5 éves. Kisebbik fiam 18 hónapos korától jár tipegő ügyességi tornára heti 1x. Nagyon szeretik.
2014. jan. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kislanyom 3eves kora ota jar balett orara! Nem en dontottem az ő kivansaga volt! Imadja a mai napig, nagyon jo mozgasa es ritmus erzeke van! Most szeretne a balett mellett a versenytancot is kiprobalni! Az ovono biztatott, hogy engedjem a balett orakat mert latnak benne fantaziat! Majd kiderul! Ha szereti csinalja!:-)
2014. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2,5 évesen, pár hete kezdett el úszni, imádja. Én versenyszerűen úsztam gyerekkoromban és szeretnék ha ő is szeretné ezt a sportot vagy majd később a vizilabdát. fiú
2014. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

4 évesen lezdte a fiam

előbb hétfőn és szerdán járt talajtornára,pénteken jiu jitsura,aztán hétfőn megszüntették a talajtornát,és szerdán tartottak 1,5 órásat helyette.így januártól csak jiu jitsura fog járni,mert a 1,5 óra nagyon sok,semmi értelme,mert egy óra után már csak rosszalkodik,szenved,mert elfárad

majd keresek valami mást,jó lenne,ha úszna

2014. jan. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

lány, 3 évesen kezdte a balettot, heti egyszer jár azóta is, januárban lesz 5 éves. a balett mellett azért döntöttünk, mert ott megtornáztatják a lábát, és ez neki kifejezetten hasznos a befelé dőlő bokája miatt, ortopéd orvos is javasolta.


úszni is 3 évesen kezdett. ezt azért választottuk, mert mindig olyan ügyetlenke volt, és az úszástól a motoros és mozgáskészségeinek fejlődését vártam, ennek megfelelő oktatóhoz irattam be, aki egyszerre csak két gyerekkel foglalkozik az órán. csodát nem tett, még mindig bizonytalan a mozgása a korához képest, de azért szereti, tavasztól a tanmedence helyett már a mélyben úsznak majd.


3 évesen szintén a mozgásfejlődésének elősegítéséért kezdtük el a lovasterápiát. na meg azért, mert babakora óta a ló a mindene, igazi lórajongó. 3 évesen még csak segítséggel tornáztak a lovon, ezt nem annyira szerette, nem is csináltuk soká, aztán most tavasszal 4 évesen kezdett lovagolni tanulni, eleinte rendszeresen heti 1-2 alkalommal, de ezt most szüneteltetjük tavaszig, szerintem még túl kicsi hozzá, egyszer le is esett az ügető lóról, szerencsére semmi baja nem lett, de nagyon megijedtem, és ő is félni kezdett kicsit a ló hátán. végül feloldódott, úgyhogy már nagyon vágyik vissza a lovardába, de én kivárom a tavaszt.


szintén 4 évesen (most szeptemberben) kezdte a síelést is, heti egyszer, műanyag pályán. ezt azért választottam, mert mindig félt a csúszástól, a kicsit is nagyobb csúszdákról soha nem mert lecsúszni, és reméltem, hogy a síeléssel feloldható ez a gátlás benne. erőltetni nyilván nem akartam semmit, először csak kipróbáltuk, de nagyon bejött, ez eddig a favorit, imádja, legnagyobb megdöbbenésemre még ügyes is benne, első lett a síklub háziversenyén, kapott kis aranyérmet, azóta csúszdázni is szeret, úgyhogy most épp azon vagyok, hogy összekaparjam a pénzt egy síútra.


4 évesen most ősszel korizni is elkezdett. nem tudom, fogja-e sportszerűen űzni, egyelőre csak azért jár, hogy rendesen megtanuljon korcsolyázni, és élvezhessük a jeget. most heti egyszer korizik, de lehet, hogy jövő héttől kétszer fog. ebben nagyon bátortalan, viszont lelkes.


ha valamelyiket szeretné komolyabban csinálni, hamarosan eljön az idő, amikor ki kell választania, melyikre járjon intenzívebben. korira? úszásra? balettra? lovagolni? nem tudom, mi lenne jó. ő sem tud egyelőre választani, és egyikben sem kimondottan ügyes, egyedül a síelésben, de az meg ugye szezonális sport, úgyhogy nehéz ügy... ráadásul a legutóbbi sportágválasztón felkeltette az érdeklődését a tenisz is, de azt majd csak jövő tanévben próbáljuk ki. szeretne még falat is mászni, én meg egy küzdősport felé terelgetném szívesen, nyáron pedig az evezésbe kóstolunk bele mindketten. szerintem fontos, hogy sokféle mozgást megtapasztaljon, ezek nagy része hobbiként simán megmaradhat. úgy gondolom, nem a versenyzés a lényeg, hanem az aktív, egészséges, élményekben és örömökben gazdag élet. e szerint próbálok sportokat felkínálni neki, mert vannak olyan sportok, amik mondjuk a gyerekek mozgását és jellemfejlődését tekintve hasznosak, de hosszútávon versenyzőként van értelmük, és ha nem választja a sportolói pályát, felnőtt korukra már csak emlék marad az adott sportág, pl. a ritmikus sportgimnasztika, szertorna, vívás, stb. esetében. én viszont örülnék, ha lenne rá lehetősége, hogy a sportolóvá válás kényszere nélkül elkísérhesse az adott mozgásforma egész életében. egy csomó más sportot ugyanis egy életen át lehet űzni hobbiként, csak úgy, a mozgás öröméért, és én inkább ezeket preferálom (pl. úszás, falmászás, lovaglás, tenisz, síelés, foci, stb).

jah, és még ami mozgás: jóga. itthon jógázunk együtt. idén próbálok ráállni a mindennapos közös jógára. talán sikerül.

2014. jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
fiam sportszaköre jár az iskolába ő választota .
2014. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
3,5 évesen kezdte az úszást heti 1x.Majd meglátjuk mi lesz belőle!
2014. jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

3 eves kora ota heti egyszer jar balettozni. Nagyon szereti!

4 eves kora ota jar szinten heti egyszer uszni.nkevesbe szereti,mint a balettot,de elvan vele.

2014. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ja es persze lany:D

Utolso vagyok

2014. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!