Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiütések a popsin mogyorótól?...

Kiütések a popsin mogyorótól? Meg kell vonni ilyenkor teljesen?

Figyelt kérdés

Kislányom kétszer evett mogyorót eddig. Nagyon ízlik neki, csak úgy habzsolja. Viszont most már biztosnak tűnik, hogy attól pöttyös a popsija körül. Nem sok, de számos apró piros pötty, ami aztán elmúlik egy-két nap alatt.

Ez azt jelenti, hogy tilos neki adni, súlyosbodhatnak a tünetek? És ha igen, akkor meddig várjak?



2013. nov. 28. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Első körben kéne egy vérvételes allergia vizsgálat. Különböző fokú allergiás reakciót válthatnak ki az élelmiszerek, ráadásul a mogyoró egy csomó mindenben nyomokban benn lehet. Gasztro-s doki tud segíteni, hogy mit és mennyit.
2013. nov. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Áh köszi. Hamarosan úgyis megyünk vissza a gasztrora, majd megkérdezem ezt is, sajnos egy csomó más baja van a kicsimnek, alig ehet valamit, és annyira örültem, hogy végre van valami, amit rágcsálni lehet neki odaadni és nagyon ízlik is. De akkor ezt is lehúzom a listáról.


Semmi olyat nem kap, ami "nyomokban tartalmazhatná". Sajnos.


Ezért is kérdeztem, hogy hátha nem olyan nagy gond az a pár pötty, de persze hogy súlyosbodjon, azt nem szeretném, a mogyoró brutális reakciókat is kiválthat, ezt én is tudom...

2013. nov. 28. 12:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Mogyorót 3 éves kor alatt nem szabad adni, mert az egyik leginkább allergizáló étel. Simán lehet egyébként attól. Szerintem ne adj neki egy pár napig, és figyeld a pöttyöket. Üdv.
2013. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Egész mogyorót meg diót mondanak 3 éves korig, azért, hogy félre ne nyelje, adni már lehet korábban is pl. darálva. Legalábbis én így tudtam.

A gyerekem meg kicsit "nem átlagos", alig kaphat valamit, a diétája leginkább a paleora emlékeztet, és mivel ott fontos forrást jelentenek az olajos magvak, gondoltam előrébb hozom a dolgot. A dióval pl. semmi baja, csak azt nem szereti annyira, hogy "falná". Amúgy meg BLW módszer szerint etettem hozzá, így pépeset sosem evett, most másfél évesen bármit megrág (van négy őrlő foga), sosem nyelt még félre semmit, csak vizet, így nem féltem ezektől a dolgoktól, napraforgó magot is eszik simán.

2013. nov. 28. 13:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Diót előbb kaphatnak, sőt már a bölcsődében is kapott a kisfiam diós kalácsot, de a mogyoró más kategória. Átlagos, mindent ehető kisgyermeknél figyelni kell, hogy az adott étel ne tartalmazzon mogyorót. Üdv, előző voltam.
2013. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!