Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok mi a Karácsonyi mese?

Nálatok mi a Karácsonyi mese?

Figyelt kérdés

Nálunk az a mese él, hogy Jézuska karácsonykor született, és az ő születésnapját ünnepeljük meg minden évben olyankor. Azzal köszöntjük meg, hogy feldíszítjük neki a fát. Ennek Jézuska nagyon örül, és ezért hálából hoz a gyerekeknek ajándékot.


Egy barátnőméknél az a mese él, hogy a Jézuska a születésnapja alkalmából maga díszíti fel a fát, amit a család felállított otthon, az ajándékokat pedig nem a Jézuska hozza, hanem apa meg anya vette.


Milyen mesék élnek még?


2013. nov. 26. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:

nálunk egyelőre csak annyi, hogy Jézuska hoz mindent...

még nem kérdezett, így nem nagyon mentünk bele, talán majd idén :)

4 éves

2013. nov. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1-es köszi! Akkor az enyém túl sokat kérdezősködik? Nem vagyunk mélyen vallásosak, mégis nagyon érdekli ez a téma, sokat kérdez Istenről, Jézusról, hogy hol is van az a Mennyország, és milyen autóval járnak oda haza ők, és mi hol mehetünk fel hozzájuk, stb :) Sokszor mosolyogva hebegek-habogok a kérdésein fél percig, mire beugrik egy elfogadható válasz. :)
2013. nov. 26. 23:11
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es újra! :) És ha idén már belementek, akkor it tervezel elmesélni neki?
2013. nov. 26. 23:12
 4/8 anonim ***** válasza:

1es vagyok. nem mondtam, hogy a tied túl sokat kérdez vagy enyém keveset, de speciel erről még nem kérdezett :D

nálunk húzós lesz, még magam se tudom. konkrétan egy kérdéstől félek, az valahogy úgy hangozna, hogy ha Jézuska le tud jönni, akkor a mama miért nem? :S

ezért ha lehet idén még kivédeném a kérdezősködést.

jövőre már biztos a vallásos oldalról közelítjük meg neki, tavaly még annyira nem érdekelte semmi a fán és az ajándékokon kívül, idén meg tényleg majd rögtönzök, a fenti ok miatt, még nagyon friss, így is vacak karácsonyunk lesz sajnos :(

2013. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnqlm! Oszinte reszvetem!! :-( Es koszonom az ujabb valszt!
2013. nov. 28. 12:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyémet még nagyon kicsik, de mi azt mondjuk, hogy Jézuska hozza a fát (addig díszítem fel amíg odavannak apával a mamánál).Mire hazaérnek csengőszó jelzi Jézuska jövetelét, berontanak a nappaliba és ott látják a fát az ajándékokkal. Jézuskának születésnapja van és Jézuska Isten fia, mindenkit szeret, nemcsak a szegényeknek hanem mindenkinek hoz ajándékot, gyerekeknek, felnőtteknek.
2013. dec. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nallunk telapo van mert mi nem vagyunk vallasosak. A fa mar fel van diszitve. Kiakasztujuk este a kandallohoz a kis zsakot, teszunk ki sutit meg tejet a telaponak es egy repat a szarvasnak szenteste (Karacsony reggelre eltunik a suti meg a tej es a repa megvan ragcsalva). Aztan kisfiam megy lefekudni. Karacsony reggelen amikor felebred megtalalja az ajandekokat. Ami a kis zsak korul van meg a zokniba azt a telapo hozta. Ami a fa alatt van az tollunk, nagybacsitol, nagyszuloktol, baratoktol kapja, akkarcsak mi. Mi a fat 23-dikan vagy elotte disztjuk fel kozosen. 4 eves lesz februarban a kisfiam.
2013. dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es! Nálatok Mikulás napján is jön a Télapó, meg Karácsonykor is, vagy így akkor a Mikulás napot nem tartjátok?
2013. dec. 11. 09:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!