Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétéves kisfiam a vajat,...

Kétéves kisfiam a vajat, margarint lenyalja a kenyérről. Miért teszi?

Figyelt kérdés
Egy hónapja csinálja. Kiegyensúlyozott az étrendünk, nem hinném h valami hiányzik belőle. Ha nem figyelek oda megkaparintja a vajat, elbújik vele és nyalja. Kockasajtot adtam neki helyette, abból napi 5-6 darabot is képes lenne elnyalakodni, de csak 2 kap.
2009. nov. 16. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért csinálja, mert tudja hogy nem szabad. Játék, dac, stb.
2009. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert finom?
2009. nov. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 évesen állandóan a sót nyalta.A barátnőm gyerekorvos.Azt mondta,hogy hagyjam rá.Egy kisgyerek,ha kiegyensúlyozott az étrendje,és jó az immunrendszere,érzi,hogy a szervezetének mire van szüksége.Később volt olyan időszak,hogy nem ette meg a főzelékeket,csak tésztát és rizst evett.Utána meg húst-hússal.stb.

A te fiadnak most valószínűleg tejtermékekre van szüksége.

Adj neki,amennyit kér.Sok tejet,a kockasajtot pedig minden étkezés után .1-2 hét múlva visszaáll a normális étrendre.

2009. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A lányom ujjal kiszedte múltkor a margarint a dobozból, és úgy ette!A szemem forgott mikor megláttam, de mit tehetnék?Amellett hogy elveszem?Én is imádom jó vastagon a margarint, annyira hogy mikor összenyomom a zsemlét kicsordul a margarin!Egyszerűen szeretjük!Magába nem engedem, de azóta neki sem vékonyan kenem a kiflijét, zsemléjét!
2009. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én másfél évesem is ezt csinálja. Szoktam neki adni egy szelet vajat, vagy hagyom a margarinos dobozból nyalakodni. Biztos erre van szüksége.
2009. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert fini és szereti:DAmúgy nem baj az:DÉn 2-5 évesen azt a tubusos sajtot szoptam szó szerint...neki meg a vaj a favorit:)


Ada és Abi:))

2009. nov. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert tetszik neki. Jó mókának tartja.

Meg hát kísérletezik anya meddig tűri a dolgokat. :)

2009. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
ebben a korban az én gyerekeim is ették a vajat kiskanállal sok ember botránkozására de maguktól elhagyták bár a kicsim még mindig csak azt eszi le a kenyérről amit ráteszek.szerintem ez nem baj
2009. nov. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én fiam is 2 éves és ő is eszi a vajat a dobozbol mintha nutellát majszolna!Sztem azért mert szereti!:)
2009. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a választ.

Lehet h csak azért nyalakodik, mert szereti, bár én úgy gondolom, valami tápanyag hiányzik a szervezetéből. A doki szerint hagyjam nyalakodni, mértékkel. Le fog róla szokni.

2009. nov. 19. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!